Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mâine duc loganul de 1,4 la Remat ,si vine cel cu motor de 1.0 si va zic eu cum sta treaba ,conduc si o Toyota dizel 1,4 si un Ford C MAX 2.0.
    O sa încerc sa fac un rezumat decent pt cei care au logan de 1.0


    Sent from my iPad using Tapatalk

    Comment


    • SI CA SA FIU ON TOPIC , logan cu 1.0 sce e ... subnutrit , instabil, etc bun pentru taximetristi sau "pensionari"
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Pe mine ma amuza maxim, cu cata siguranta de sine anunta haterii ca absolut toti cei care apreciaza Dacia sunt niste habarnisti care n-au mai condus in viata lor, pana atunci decat (maxim), o caruta sau o bicicleta ruginita!
        Pentru ca altfel, nu-i asa, este absolut imposibil sa fi multumit de o masina, care de fapt nici nu poate fi numita masina, ci maxim o tinichea, care nici macar noua nu se ridica la nivelul ZEULUI TEUTON GOLF, indiferent de anul sau secolul in care a fost produsa!

        Comment


        • Gabrieln (ai Sandero Stepway ca mine), Costi, există și trolli. Dar încerc să cred că există Dacii și Dacii. Uite în threadul de îmbunătățiri cum cineva a instalat un scut punte spate de pe Sandero Stepway pe Logan și spune că îmbunătățirea este evidentă. Nu mai vorbim de pneurile 205/55. Eu am început să cred că deși Dacii, intenționat sau nu din partea producătorului, există niște elemente care schimbă nu doar percepția dar și comportamentul dinamic al mașinii. Nu numai între tipuri Logan/Sandero dar sigur între versiuni. Nu o să mă poată convinge nimeni că modificarea înălțimii mașinii nu îi schimbă comportamentul dinamic. Iar inginerii au trebuit să compenseze. Și poate au nimerit o combinație mai reușită de reglaje. Fapt este că eu nu cunosc nicio descriere a unui Sandero Stepway 2013+ care să spună că este nereușită. Nu doar în presă ci pe diferite forumuri. Dar am întâlnit plângeri făcute pe ton serios, documentate, ale versiunilor inițiale de Sandero simplu luate și cu cât mai puțini bani. Poate că îi suspectez pe cei de la Dacia că implică mai multe ore pe banda de asamblare în funcție de costul total: ai mai multe opțiuni, atunci mai primești și un scut aici, și o antifonare suplimentară dincolo pe peretele de foc sau pe capotă. Din păcate aceste lucruri nu sunt vizibile în fișa produsului. Tu și eu ne bucurăm mai mult de mașină iar alții nu înțeleg de ce. Dar este o tactică de reducere a costurilor când ne gândim la întreaga producție. În loc să dedice 100 de ore (ca exemplu) pentru manopera unei mașini, dedică 80 de ore dacă mașina este sub 8000 € și 100 de ore dacă este peste deși opțiunile suplimentare poate luau doar 90 de ore. ..... Speculez că taie din orele de manoperă la mașinile entry pentru a dedica la cele scumpe, dar altfel nu îmi pot explica niște discrepanțe.
          Last edited by gecmc94; 23 October 2017, 20:03.

          Comment


          • La 1.0 sce se mai dau revizii gratuite?

            Este o prezentare pe turatii.ro care spune multe despre acesta motorizare
            Last edited by meticulosul; 23 October 2017, 20:26. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

              https://youtu.be/0AeKm_6BKHA. Aveti aici prezentarea



              Last edited by meticulosul; 23 October 2017, 20:31. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Revenind la topic, 1.0 Sce reuseste sa depaseasca orice limita legala de viteza din Romania. De ce ai vrea sa mergi cu mai mult de 130-140km/h?

                Nu discutam aici despre masini sh.
                Last edited by IancuMIC; 23 October 2017, 21:50.

                Comment


                • De prost ...sau ca sa omori nevinovai . ,nu tiu ce altceva ai putea demonstra ..
                  Motorul de un litru e un motor de un litru ...
                  E ca in delta ...la cei trebuie turistului motor de 200 de cai pe barca ...
                  E snobism ..sa stai într-un ora aglomerat cu motor de 2000 la semafor ,in Bucureti nu mai vb ,doi cilindri ai ajung.
                  Aa ca motorul asta de un litru cred ca ofer cât trebuie unui om cu capul între urechi.


                  Sent from my iPad using Tapatalk

                  Comment


                  • Logan 1.0 sce este masina mea si sunt multumit de ea. Este potrivita pentru mine, imi satisface nevoile de deplasare si ma simt bine cu ea. Nu am nevoie de confirmari pentru asta.
                    O am de patru luni, am facut cinci mii de km, nu am nici un fel de probleme.
                    Am fost si la mare si in Bulgaria, cu patru persoane si bagaje multe si a fost ok, nu am incurcat circulatia, am mers relaxat si in siguranta.
                    Daca locuiam intr-o zona in care aveam sansa de a circula pe o autostrada macar o data pe luna, poate luam 0.9 tce sau 1.5 dci. Dar asa, cand in cinci mii de km am mers o suta de km pe autostrada.. Si acolo, am mers in limitele legii fara probleme. Chiar ma gândesc, poate nu am inteles eu bine, dar altii au avut probleme?
                    Cam jumatate din acest rulaj a fost in oras, singur la volan. Pentru ce ar trebui altceva? Ma refer strict la mine..
                    In mare, cam asta am de zis, ca impresii despre 1.0 sce. Daca cineva are intrebari mai precise, nu ezitati..
                    In rest, viata e frumoasa si are si alte aspecte in afara de masina pe care o detii sau pe care o detin altii.
                    Desigur, am si eu pareri despre una sau alta, despre a avea o masina noua, sau una sh, mai luxoasa sau mai austera, mai puternica sau mai economica.. daca intereseaza pe cineva, sa ma intrebe. Daca nu, ce treaba am eu?
                    Cu respect.

                    Comment


                    • Ce consum mixt pe 5000 km ai înregistrat?

                      Comment


                      • 4,6 l/100 km
                        In Bucuresti cu siguranță iti va lua mai mult, cred ca 5,5...6
                        Last edited by Duducu; 23 October 2017, 22:59.

                        Comment


                        • Cum sta la capitolul insonorizare si vibratii in habitaclu?
                          Alte tipuri de probleme legate de masina?

                          Comment


                          • Ce sa zic, Vladut, pe mine nu ma deranjeaza. Cred ca astea sunt chestiuni subiective. Cel mai bine e sa mergi cu masina. Asta e simplu, orice reprezentanta Dacia iti pune la dispozitie una pentru drive test, gratuit.
                            Motorizarea este ok pentru mers normal, pe drumurile pe care merg eu. Ceea vad scris pe aici, afirmatii ca trebuie impinsa la deal, ca zdrangane, bârâie, amortesc maini, picioare etc.....sunt copilării sau exprimarea cine stie căror frustrari..
                            Am preferat Dacia 1.0 sce tocmai pentru că e o masina mai simplă.. Si are un pret bun.
                            Cu drag.

                            Comment


                            • Eu am 6,6 consum mixt în prezent. În general la 10000 km, cam asa iese. Probabil cu 1l, ar trebui sa iasă mai mic. M-am obișnuit sa anticipez traficul și sa merg și la diverse ore.

                              Comment


                              • E intr-adevar mai simpla si mie nu-mi place sa-mi bat capul. Imi este greu sa aleg, cu toate ca vreau motorul mai performant (0.9 tce), nu vreau sa cheltui banii degeaba. Momentan conduc un logan 1.4 si ma intereseaza diferentele notabile dintre ce detin si acest 1.0.
                                Last edited by vladutmh; 24 October 2017, 08:27.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google