Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• leutzul
    replied
    Toma necredinciosul se cheama becul acela.

Leave a comment:

• Onixer
    replied
    Nu inteleg legatura intre becul ars si numarul de km, poate a facut majoritatea km pe timp de zi, astfel n-a fost nevoie de folosit luminile de intalnire. Eu am 40.000km facuti in doi ani jumate, nu s-a ars niciun bec pana acuma

Leave a comment:

• ssilviu
    replied
    E clipul meu. Daca va uitati atenti, aveti si carnetul de service prezentat si vin-ul masinii. Nu ma credeti, mergeti si verificati dupa VIN.

Leave a comment:

• george.sce
    replied
    De acord, s-o vedem insa la 400-500 mii km cind iese la remat un taxi, aia 100 mii km e joaca pentru orice Logan indiferent de an/generatie/model/faza

Leave a comment:

• meganel
    replied
    Un bec se arde cam la 8-9 luni folosit seara de seara cate 5-6 ore. Consumul de ulei este mai mare folosit in regim de taxi, in Bucuresti.

Leave a comment:

• Silviu
    replied
    Intreaba taximetristi ce au 1.0SCe si multi kilometrii si ai sa vezi ca nu minte deloc.

Leave a comment:

• mumus
    replied
    Ala nu cred ca zice adevarul, si privind doar becul, cum ... In 100000km sa ars un singur bec... In fine crede cine vrea, eu nu.

Leave a comment:

• alex1ioan
    replied
    ........tinand cont ca marea majoritate fac km astia in 10-12 ani, adica cat tin masina, deci..... e pe viata.

Leave a comment:

• alex1ioan
    replied
    Ca tot se pusese praful pe aici, frati romani, priviti si va cruciti :

https://youtu.be/_hzXo-pBkgg
    Last edited by alex1ioan; 4 weeks ago.

Leave a comment:

• CostiC
    replied
    Am ajuns cu el la 16000, suportul a fost schimbat la 13000. Sincer nu cred că o să țină mai 6000 de acum încolo. Una peste alta e ok. Referitor la fervex .... E vara ii dau cu ceai de menta

Leave a comment:

• radiantm
    replied
    A spus CostiC mai sus ca NU a dat cu ''nimic'' pe bord.Il sterge doar cu servetele umede(de bebelusi).Adevarul e ca multe din servetelele astea mai mult pateaza unele suprafete ,dar nici chiar asa...
    O fi una din ''bolile copilariei'' pe care le are 1.0Sce sau poate a racit motorul lui CostiC ...Avea parca simptome de tremurat(din cauza suportului) ,acum are secretii ...Mare grija cu temperatura pe viitor...Dai cu Fervex !!
    Scuze CostiC ...chiar nu m-am putut abtine ...Am si eu un ''pacient'' 1.0Sce in fata casei .Deocamdata pare sanatos!

Leave a comment:

• mumus
    replied
    Sa fi dat cu vreun silicon spray pe bord?

Leave a comment:

• CostiC
    replied
    După îndelungi căutări, încercat toate soluțiile posibile ( de 5 zile incerc) am reușit îndepărtarea urmelor cu soluție de șters tv LCD fara alcool. De la jumbo. Sper (acum arata bine) să mă fi scăpat de urme. Cauza nu am găsit-o din păcate

Leave a comment:

• devreg
    replied
    eh, daca te lauzi ca nu fumezi in masina, cel mai probabil e sa ai vreun por si-ti "fisiie" antigel. n-o sa-l vezi scazind in borcan pentru ca e vorba de cantitati foarte mici.
    de-acuma... pune mina pe zeama de geamuri si pe-un burete tras in piele de-aia "intoarsa" si spor la frecat!

Leave a comment:

• jr65
    replied
    Asta ma pregateam sa scriu si eu. Poate ar trebui sa fie si un miros specific, nu stiu cum miroase agentul asta nou Y1234.

Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google