Ce Nu Vă Place La Dacia Logan II?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vad că ai făcut o pasiune în a-mi urmări postările , asta înseamnă că te chinuie, nu-ți dă pace, ești marginalizat și vrei cu tot dinadinsul să ieși în fața. Selectezi doar ce vrei tu , subiectiv in privința mea. Eu nu am provocat nimic , ști asta. Daca ai ceva personal cu mine și nu-ți dă pace, o putem rezolva intre 4 ochi.

    Sunt oameni desemnați sa se ocupe de posturi și să intervină daca e cazul. Nu e cazul tau, tu te-ai autosesizat de fiecare data.
    Last edited by alex1ioan; 19 September 2018, 23:13. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • @alex1ioan, nu e cazul de amenintari.

      Inteleg ca aveti placeri unul la adresa celuilalt dar aici discutam despre ce neplaceri avem vizavi de Logan 2.

      Sent from my Mi A1 using Tapatalk
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Eu am citat doar ce au spus cativa colegi pe ultimele doua pagini ale topicului legate de subiectul acesta al cheii de roti.
        Last edited by Gil26; 19 September 2018, 23:42.

        Comment


        • Nu am nimic cu nimeni, chiar i-am ignorat o perioada înțepăturile, dar omul nu se potolește și basta.Drept dovada el sapa in trecut, scoate din context,da copy-paste, e pasionat de mine.

          Sunt discuțiile mele cu ei, nu te privesc pe tine, nu îți aduc atingere, stai in banca ta, liniștit și nu mai te mai trezi neîntrebat. Nu faci altceva decât să îti complici existența și viața.
          Last edited by alex1ioan; 19 September 2018, 23:55. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Cel mai destept cedeaza !

            Comment


            • Si mai exista "Ignore list". Optiune care salveaza timp si nervi.

              Comment


              • Mulțumesc pentru sfaturi, am să țin cont de ele

                Comment


                • Discutia asta cu rotile mi-a adus un zambet nostalgic pe fata. Mi-am adus aminte de vremurile tineretii cand cauciucurile erau cu camera si puteam face uneori chiar si doua - trei pene la un drum. S-a intamplat chiar si sa vulcanizez singur camera. Umblam in portbagaj cu dispozitiv de depresat cauciucul, cel putin doua camere de rezerva si trusa de vulcanizat. Basca trusa de chei completa, cureaua de la alternator, condensator, punte de diode. De platini, bujii si alte maruntisuri nici nu mai zic. Aveam dulapior de scule facut in portbagaj. La drumurile lungi il scoteam si puneam in locul lui un rezervor plin ochi cu benzina. Piulitele de la roti le infiletam cu mana, strangeam un pic cu coarba, lasam masina jos de pe cric, le strangeam la maxim cu coarba, apoi doua apasari zdravane cu piciorul si gata.

                  Comment


                  • Aceeasi nostalgie am retrait-o si eu la #547 dar nu am detaliat, intradevar am invatat mecanica la vechea Dacie si ne-a prins bine. Astazi pare ciudat sa faci lucruri marunte de unul singur, service-uri sunt la tot pasul dar sincer, mi-e dor de acele vremuri.

                    Comment


                    • Eu eram un pic prea tanar, dar tin minte si acum cum taica-miu mesterea la 1310-le lui, tin minte si acum scotea pe vremea asta apa din vasul de apa care era de sticla, si punea antigel ca venea iarna.

                      Comment


                      • Demontez/montez D1300, legat la ochi. Asta nu-mi place la noul Logan. Nu stiu să-l montez !
                        Last edited by 77sky; 20 September 2018, 18:45.

                        Comment


                        • De dat jos le dai, mai greu cu pusul la loc a?

                          Comment


                          • Cu fixa de 14 mă descurc. mai greu cu IT-ul.
                            Last edited by 77sky; 20 September 2018, 18:44.

                            Comment


                            • Originally posted by danLaza View Post
                              Sandero stepway al meu are jante de 16 otel omologate in carte dar roata de rezerva este de 15 și in talon sau carte nu e specificat nimic. Am rămas mut de mirare când am văzut asta.
                              de roata de rezerva stiam ca este pe 15
                              Originally posted by dl_dr25 View Post
                              Eu stiam ca la stepway acum au doar 205 in carte, poate ma insel.

                              Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk
                              Multumesc

                              Originally posted by cataIin View Post
                              Eu le-am scris pe tema asta, in carte / talon e trecuta doar dimensiunea de 205/55/R16, rezerva pe R15 "
                              Exact asta voiam sa stiu, ce este trecut in CIV. In talon nu se mai trec.

                              Originally posted by danLaza View Post
                              Crede-mă, m-am uitat nu o dată și nu sunt trecute 2 dimensiuni de roti. Nici pe usa stânga nu e trecut decât o dimensiune de roti. Inaintea Daciei am avut un Opel Astra care în carte avea 3 dimensiuni de roti trecute în carte pe 14",15" și 16".
                              Exact asa am si eu pe Astra, 3 dimensiuni, 2 pe 15 respectiv 185 si 195 iar pe 16 205
                              Ideea era ca daca tot aveam anvelopele noi pe H as fi luat niste jenti de L1. Dar daca in carte nu sunt mentionate, atunci imi vad de treaba si iau direct de iarna.
                              Oricum multumesc tuturor care mi-ati raspuns.
                              Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                              Comment


                              • Nu -mi plac oglinzile laterale...manuale...se deregleaza singure.
                                Logan 0.9 TCe 2018

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google