Ce Nu Vă Place La Dacia Logan II?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aici deja este vorba de simtul gaurii, unii il au, altii nu.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Originally posted by Fanez View Post
      Nu e din categoria ""asa face toate" dar chiar daca nu se deregleaza se vede prost in ele.
      Nu toate...majoritatea

      De văzut se vede bine...doar că față de cele de la fosta se murdăresc mai repede...și la fel de greu se curăță...rămân pătate.
      Ar mai fi dar mă abțin....
      Logan 0.9 TCe 2018

      Comment


      • Cu oglinzile nu stiu ca le am electrice si cu degivrare.

        Nu ne place de Dacia ca nu se aprinde beculetul si nu nimerim gaura?

        Comment


        • Nu îmi place dacia pentru ca inelul de la butucul de deschidere usa s-a făcut mar și urat după... 6 luni. La L1 încă arata decent.

          Comment


          • Despre oglinzi am aceeași părere cu Fanez. Inainte de achiztie am remarcat si mă bucuram că sunt mai mari decât la L1.
            Nu știu cum se vede la L1, dar e posibil sa confirme faptul că mărimea nu contează?
            E adevărat și ce spuneți despre vizibilitatea la cheie. Partea buna e că după atatea împunsături cu cheia pe lângă gaura, nu se vad zgârieturi (așa cum vedeam la mașina anterioară).

            Comment


            • La L1 oglinzile sunt la fel ca la Solenza, dar sunt montate mai inclinat, adica mai ridicate la extremitati. O porcarie, nu vezi nimic in ele. Cele actuale sunt ok.

              Comment


              • Partea cu inelul.
                Cum inca am si L1 pot sa spun ca oglinzile de pe L2 sunt super ok.20180126_192043.jpg

                Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                Comment


                • Interesant inelul.
                  Eu acum am aflat de lumina interioara ..care se activeaza la descuierea masinii.
                  Foarte utila pe intuneric...deci si la "bagatu" cheii.
                  Logan 0.9 TCe 2018

                  Comment


                  • Pai stati putin, eu am zis ca nu-mi place ca nu nimeresc sa introduc cheia in butuc fara sa ma uit. Daca este nevoie sa ma aplec ca sa ma uit aprind lumina si se rezolva problema. Ar fi trebuit ca acel butuc sa fie iesit in afara ca sa-ti dai seama mai usor.

                    Comment


                    • Pai totul depinde de simtul gaurii, unii il au mai dezvoltat, altii doresc butucul mai inafara... [emoji41]
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Nu era mai buna o cartela ? ... B-)).

                        Comment


                        • Am avut, era ok, dar trebuia sa ai grija sa nu te asezi pe ea, ca era sensibila... si eu o tineam la spate... Eu zic ca este cea mai misto varianta...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Eu acum am aflat de lumina interioara ..care se activeaza la descuierea masinii. Foarte utila pe intuneric...deci si la "bagatu" cheii.
                            Este și nu este utilă!
                            * vorbesc de butuc

                            Cred că "problema" e alta, fraților... butucul se află în spatele joystickului. Din acest motiv nu-l vedem. Dacă încercați să-l eliminați (vizual, teoretic desigur), veți observa că butucul va fi la vedere.

                            Dar nu e bai, merge mașina și așa.

                            **********

                            Revenind la utilitatea luminii când descuiem mașina din cheie, da, să trăiască T0rquemada! Pe lângă asta, bordul stă aprins chiar și atunci când nu avem luminile în funcțiune.
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Problema butucului o reprezinta acel inel, trebuie sa nimeresti FIX "gaura" ( :-) ) altfel se "agata".

                              ~~~~

                              Era mai frumos daca se aprindea iluminatul TdB doar cand puneai contactul (cum se intampla la TdB-urile de Rusia).
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • Mie mi-a activat T0rquemada iluminatul TdB, se aprinde in momentul in care se deschide portiera dreapta sau stanga fata. Foarte util mai ales cand mergi cu ochelari pe ochi si intri intr-o padure, sau cand te bate lumina din fata tare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google