Ce Nu Vă Place La Dacia Logan II?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt destule exemple de esecuri SH. Un prieten cu BMW luat de la nemti, dupa 2 saptamani s-a dus motorul undeva pe la Ranca...2000 de euro altul SH.

    Altcineva cu un Astra H luat de pe site de licitatii, pana sa ajunga cu ea la RAR a bagat 1000 de euro pe reparatii si cumpararea de accesorii lipsa.
    Adevarul e ca daca iei SH e o ruleta, poate sa fie ok poate nu.

    Comment


    • Originally posted by ctropett View Post
      Mie imi place Loganul, e o masina corecta pentru pretul ei.
      Imi permit sa adaug ca si costurile pt intretinere sunt mici.
      Si pot fi si mai mici daca apelati la Planetara.
      "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

      Comment


      • deja s-a deviat cam mult de la subiect!
        Originally posted by sadicu View Post
        Sunt destule exemple de esecuri SH. Un prieten cu BMW luat de la nemti, dupa 2 saptamani s-a dus motorul undeva pe la Ranca...2000 de euro altul SH.

        Altcineva cu un Astra H luat de pe site de licitatii, pana sa ajunga cu ea la RAR a bagat 1000 de euro pe reparatii si cumpararea de accesorii lipsa.
        Adevarul e ca daca iei SH e o ruleta, poate sa fie ok poate nu.
        Eu tocmai de aceea am luat noua, am pierdut cam mult.

        Sa fim ontopic, nu imi place reglajul scaunului pe inaltime, era mai util o maneta in partea stanga a soferului
        Volanul la echiparile astea mai sus merita sa fie reglabil nu doar pe inaltime ci si pe adancime.
        Totodata butoanele de inchidere geamuri spate ar fi fost super ok pe usa, dar s-a facut economie pe cablu .
        Comenzile pentru proiectoare, personal am facut confuzia sa aprind proiectoarele inloc de faruri (asta pe L1).
        Last edited by rhydin; 17 September 2018, 13:57.
        Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

        Comment


        • Originally posted by aris86 View Post
          Sa dai 11-12000 euro pe logan, inseamna sa arunci banii pe fereastra, masina nu merita atatia bani....
          Ehh, de parca nu are un motor, un volan si un scaun sa o poti conduce. Chiar aruncati pe fereastra nu sunt.

          Mai mult, vorbesti de "Logan" la modul general, totusi la 120000euro ai un anumit nivel de echipare si motorizare.

          Dar da, daca vrem sa fim subiectivi e foarte buna abordarea ta.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Ah...da...Farurile...in timp (probabil din cauza tensionarii cablului)...se lasa in jos (se simte din sistemul de reglaj...cam o data pe luna trebuie sa le reidic la loc .

            Comment


            • Din punctul meu de vedere la 11-12k nu mai e competitive Logan indiferent de dotari.

              Comment


              • Comparativ cu ce? Ca sa vezi daca-i competitiv sau nuy...trebuie sa-l compari cu ceva...

                Comment


                • Pai eu as prefera o Skoda Rapid, Peugeot 301, Citroen C-Elysee chiar si Astra J Sedan ca sa nu deviez de la clasa din care face parte Logan.

                  Comment


                  • La 11000 -12000 euro, gasesti masini bune si la competitie si cu portbagaj mai mic, ca nu cred ca il umpli tot timpul pe cel de 510 l.

                    Comment


                    • Eu am vrut sa pastrez proportiile, sa nu zica ca o dau in balarii. Ca asa pot sa iau Ford Fiesta, VW Polo chiar si Sandero Stepway.

                      Comment


                      • Originally posted by aris86 View Post
                        Sa dai 11-12000 euro pe logan, inseamna sa arunci banii pe fereastra, masina nu merita atatia bani....
                        Uite ca eu sunt unul dintre cei care au aruncat cu banii pe fereastra!

                        Decat sa iau o cheala sau semi-cheala straina, mai bine o Dacie cu de toate.

                        Comment


                        • Exact asta vorbesc unii pe clubopel, ca astra j sedan 11000 dar fara nimic, si abia de la 14000 in sus ai Clima. Dar e...........
                          Ce sa faci, unii sunt melteni, isi iau masini SH de top dar nu isi permit un set de anvelope mai de doamne ajuta, iau tot sosoni cu dot de 7 ani ca deh, is rulate afara.
                          Last edited by 77sky; 17 September 2018, 17:34.
                          Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                          Comment


                          • Desi eram setat pe Logan, am trecut si pe la Opel sa vad ce oferte au. La putin peste 12000 Euro, prin Rabla, luam o caroserie destul de grea cu un 1.4 turbo care-i genera un consum mediu de 8%, o cutie manuala si nivelul de echipare semi-chelitura.

                            Apoi, Astra aia arata de parca e fabricata prin 2005.
                            Last edited by anditu; 17 September 2018, 16:35. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Dragii mosului,
                              Eu nu am prejudecati fata de nicio marca de masina. Daca cititi topicul deschis de mine pe softpedia pe vremea cand eram in cautarea unei masini o sa vedeti ca am cules informatii si despre alte marci/modele. Am fost sau am trimis cereri de oferta la toate reprezentantele locale cat si de la unele din Ploiesti sau Bucuresti. Cea mai apropiata ca pret la dotari si motorizari cat de cat asemanatoare a fost C-Elysee care era cu aproximativ 600 euro mai scumpa decat un Logan Laureate si asta doar pentru masinile aflate pe stoc intre 4-8 luni. Motorul era aspiratul de 82 CP, un motor extrem de fiabil de altminteri. Poate va vine greu sa credeti dar nu avea celebrele manere de viraj de care s-a tot batut toba pe aici nici macar la pasagerul din dreapta. Aproape ca ma hotarasem la ea dar, in aceeasi zi, m-am suit impreuna cu sotia in ambele masini iar hotararea a fost luata instant pentru Dacia, nici nu am vrut sa mai auzim de C-Elysee sau P301. Poate ca dintre toate modelele aflate acum pe piata cei mai apropiati de o Dacie sunt cei de la Suzuki dar din pacate nu aveam reprezentanta la Buzau si oricum erau prea mici pentru gustul meu.
                              Am facut o multime de configurari cu motorizare, transmisie, dotari de serie si optionale si cea mai apropiata masina se ducea fara probleme cu cel putin un 3.500 - 4.000 euro peste Sandero Stepway.
                              Este totusi posibil ca in acest an si mai ales in aceasta toamna sa fi fost niste ocazii extrem de convenabile, nu zic nu, cred ca a fost practic o vara - toamna a ocaziilor. Eu am constatat doar ca cele mai mici preturi erau la modele cu motoare aspirate mici si cu dotari minime (aer, radio si uneori proiectoare) si chiar si astea erau sensibil mai mari decat la un Logan similar.
                              Acum cateva luni am avut o discutie cu un distribuitor despre masinile din dotarea lor. Omul mi-a spus in modul cel mai clar cu putinta ca foarte greu reuseste cineva sa preia un contract de leasing sau sa cumpere o masina buna de la ei. In momentul cand se schimba flota, prima optiune o au cei care le-au condus si inevitabil cele mai bune masini pleaca la ei. Ca le folosesc ei personal sau le revand nici macar nu are relevanta.
                              Eu nu as cumpara o masina de flota decat doar daca am fost singurul care a condus-o si am intretinut-o.

                              Comment


                              • Satul de stresul cu schimbatul cauciucurilor primavara-toama(aglomeratie,programari, 70 ron x 2 etc), am decis sa fac treaba asta singur,cu putin efort, achizitionandu-mi 4 jante si 4 cauciucuri noi. Dupa ce le-am pus pe jante , mandru de realizare(ultimii 70 ron,cred,pt ca am uitat sa iau valve), am vrut sa vad unealta cu care urmeaza sa desavarsesc opera,cand situatia o va impune. Soc!- cheia de roti,desi scrie Renault pe ea, pare o jucarie ieftina dintr-o tabla ordinara fara nici o siguranta(imi pare ca prezonul va ramane fix si cheia se va roti,la L1 era plina). A folosit-o cineva si cum se preteaza ?
                                Last edited by alex1ioan; 18 September 2018, 08:34.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google