Ce Nu Vă Place La Dacia Logan II?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Da, da, e foarte frumoasă zona, cu căprioare și mistreți... din acest motiv cumpărând terenul prin 2009-2010 și pentru că avem ceva prieteni în zonă.

    Revenind la ale noastre, deci e din 2017! Bun așa...

    Totate cele bune și să auzim de bine, vecine!
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • #47
      Ceva ce cred ca nu ar fi costat nici macar un cent in plus: butoanele mi se par foarte mici (geamuri electrice - versiunea cu ele in bord; cruise control; dezactivare start si stop). Greu de gasit fara sa te uiti la ele. Ce costa daca faceau butoanele mai mari? se muta plasticul din bord in buton

      Plasticul de pe bord si usi nu m-ar fi enervat daca ar fi fost pastrat simplu, ca la L1, dar s-au aruncat la design cu mai multe feluri de plastic, suprafete cromate care reflecta soarele...

      ... si altele care probabil ar fi costat, dar s-au plans altii inaintea mea.

      Comment


      • #48
        In principiu ma abtin sa comentez , sunt parerile personale ale utilizatorilor si fiecare cu pasaricile lui insa chiar nu sunt de acord cu cele 2 de mai jos
        - difuzoarele originale nu pot fi incadrate nici macar ca jenante, sunt sub orice critica posibila, niste cartoane ordinare
        - sistemul handsfree are o calitate a sunetului mult sub ce au alte masini, referitor la ce aude interlocutorul pe care-l suni

        Nu stiu ce pretentii aveti la niste difuzoare stock dar mie mi se pare ca se aud ok. Conteaza foarte mult si calitatea melodiilor si mediul de stocare. Stiti vorba aia "garbage in garbage out"... Acum sa nu ma luati ca nu am ascultat in viata mea la niste boxe de mega calitate ca nu asta e relevant (ca sa fiu dragut). Cu ce difuzoare este echipat Fiat Tipo? Sau C-Elysee? Eu zic ca nu sunt deloc jenante pentru "omu' de rand". Horatiuc poate esti vreun audiofil si asculti numai Hi-Fi in FLAC si Lossless? Caz in care clar trebuie sa faci upgrade. Eu chiar am fost surprins placut de difuzoare ca nu "haraie" nici la volum mare

        Iar legat de sistemul handsfree, il folosesc aproape zilnic, este acceptabil. Interlocutorul ma aude perfect. Eu am avut initial o dezamagire ca se audea incet in masina dar era din cauza telefonului (Lenovo). Cum am conectat Samsung s-a auzit perfect. Ai incercat si cu alte telefoane?

        Si ca sa raman in tema topicului, ieri am observat ca se putea face mai mare logo-ul cu Dacia de pe volan. Mi se pare sub-dimensionat. Mai ales ca pe Renaul , au facut sigla cat roata carului..Dar na...
        Last edited by sadicu; 2 May 2018, 17:22.

        Comment


        • #49
          Depinde cu difuzoarele de volumul la care se asculta, eu merg singur si ascult aproape la maxim, nu e vorba de pretentii, muzica e distorsionata atat de tare ca nu se mai intelege (metal, rock, mult bass). In unele momente se aude doar un barait continuu. MP3, BT, Aha, radio, nu conteaza, merge prost cu orice.

          Cu telefonul, lumea ma roaga sa vorbesc mai tare, in masina se aude ok. Se simte diferenta intre handsfree si direct de pe telefon. Am un Fiat Panda si pe handsfree-ul lui nimeni nu a reusit sa sesizeze diferenta daca sunt pe el sau pe telefon, am facut teste, se aude identic. Dar macar merge, difuzoarele insa chiar nu merg. Dar problema se rezolva ieftin cu un set de Focal doar in fata - ceea ce am si facut si acum e lux.

          Comment


          • #50
            Mai, difuzoarele nu se aud chiar rau. Eu unul as cam pune altele dar momentan banii sunt o problema (au alta destinație).

            Comment


            • #51
              Toate ca toate...scuza pretul. Sa faca domne` ceva la oglinzi ptr viitoarele modele.
              Vajaie de te oboseste.
              Antena la fel, prindem radio si cu una mai scurta....si ptr logan sa nu mai taie chederul suplimentar de la usa in doua, sa-l puna pana jos.
              Poate citeste cine trebuie ce scriem pe aici...altfel is voicareli

              Comment


              • #52
                Originally posted by horatiuc View Post
                (metal, rock, mult bass). In unele momente se aude doar un barait continuu. MP3, BT, Aha, radio, nu conteaza, merge prost cu orice.
                Bagă și tu ceva metal mai nou, Amaranthe de pildă... să vezi schimbare de sound. Cred că mai ține și de producția audio, de studioul la care a fost masterizat albumul, de inginerul de sunet etc. La metalele vechi, pot spune că și eu am ceva probleme, cu mici excepții (de pildă Judas Priest / Painkiller care și acum la vreo 27-28 de ani de la lansare este cotat ca super producție muzicală, mult peste ce s-a scos în ultimii ani), se aude cam prost, dar la cele mai noi (ex: Five Finger Death Punch, Disturbed, Suicide Silence etc), nu prea am ce comenta. Bne, mai ține și de gusturi...

                Originally posted by Amiralul View Post
                Poate citeste cine trebuie ce scriem pe aici...altfel is voicareli
                Asta spuneam și eu când am lansat threadul. Poate, cine știe, la Logan III să plângă de ciudă posesorii de Megan 2017.
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • #53
                  Eu zic altceva..ce imi place la L2 dar...nu am nevoie:
                  - S&S
                  - oglinzi electrice + degrivare
                  - senzori inceturi (cerinta legala)?
                  - senzori presiune roti (cerinta legala)?

                  Comment


                  • #54
                    Felicitări, big like și etern respect pentru faptul că ai avut curaj să afirmi cele de mai sus!

                    Cred că ești singurul care recunoaște că nu are nevoie de toate opțiunile.
                    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                    Comment


                    • #55
                      Ceea ce nu-mi place este ca n-au pus macar o oglinga cu unghiul mort(stanga), lampa interioara la locurile din spate si lipsa totala a carenajelor spate la stepway. Ar mai fi blocarea de siguranta a usilor spate pe care ar fi putut sa o automatizeze la cele echipate cu geamuri actionate electric pe spate.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by horatiuc View Post
                        - plasticul de pe buza portbagajului s-a crapat in 2-3 zile de cand am luat masina
                        La ce anume te referi? Cel exterior?

                        Comment


                        • #57
                          pe mine ma deranjeaza:

                          - sistemul audio: se aude prost incepand de la 50% volum indiferent de ce calitate are melodia(nu vbm de opera sau ceva de genul ci de melodii abisnuite de pe radio cu bass normal)
                          - Medianav-ul afiseaza doar 3 melodii in lista
                          - lipsa posibilitate de a adauga aplicatii sau clipuri video pe Medianav(fara sa dai bani in plus pe cine stie ce softuri)
                          - Pare prea mare( fata de supernova pe care am avut-o anterior) si este greu sa te strecori prin parcari.
                          - Lipsa antifonare/insonorizare capota, etc. Nu e normal sa auzi atat de tare zgomotul de rulare

                          Comment


                          • #58
                            pe mine (daca mi-as cumpara una) m-ar deranja cele 3 stele ncap... restul nu stiu cat conteaza

                            Comment


                            • #59
                              Eu mi-am montat difuzoare față-spate focal de 60w cu tweetere incorporate, toate amplificate + subwoofer și mi-am rezolvat aceasta problema. Fratemiu are Mercedes cu sistem audio bose de fabrica și pot sa zic ca nu are aceeași putere.
                              Vrei muzică bună, trebuie sa te apuci de modificat.

                              Comment


                              • #60
                                La teste au reieșit 4 stele pt logan 2 si sandero 2
                                Sunt masini noi mai nesigure decât loganul, fiat tipo noul model are 3 stele
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google