Ce Nu Vă Place La Dacia Logan II?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Nu imi place faptul ca lipseste incalzirea in scaune.

    Comment


    • #92
      Originally posted by Sifredi View Post
      ... Ce NU imi place:
      - spatele arata rau si nu se imbina prea bine cu restul masinii ("botul" arata OK fata de Logan 1);
      ...
      Spatele e din alt film, nu se integreaza vizual cu restul masinii, caroseria parca e facuta din bucati de pe diverse alte masini.

      Botul e singurul care arata cat de cat ok, e si parerea mea.

      In schimb, spatelede la Sandero arata bine, ca si masina in ansamblu. Asa e cand te inspiri din designul de la Polo.

      Comment


      • #93
        Invers, la polo au copiat sanderoul !

        Comment


        • #94
          Bineinteles! Scuzati!

          Comment


          • #95
            Originally posted by Catalin S. View Post
            Păi CB, dar și alte funcții, se pot activa în câteva minute și la preț decent.
            Cu clima în schimb este mai greu spre... deloc.
            Stiu asta, insa ar fi fost ok sa fie activate din fabrica pe toate versiunile. Sa nu fie "optiune". Dar asta zic, hai sa comentam ce nu ne place la masina in general , nu ce nu ne place la versiunea pe care o detin. Altfel hai sa facem topic separat cu ce nu ne place la L2 Access, L2 Prestige etc

            Originally posted by mr.K
            Spatele e din alt film,
            Mai stim noi pe cineva "din alt film" care nu se integreaza cum trebuie pe aici

            Comment


            • #96
              Garda la sol este 145, era mai mare la L1?

              Nu de alta dar am harjit o bordura care cu L1 nu cred că o atingeam.
              Last edited by alex1ioan; 4 May 2018, 13:14. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #97
                Da, garda la sol la L1 e mai mare deca la L2

                Comment


                • #98
                  Platforma e tot B0, antica, din 1998.
                  E din filmele alea vechi, de atunci a mai crescut o generatie de copii.

                  Mai stim noi pe cineva "din alt film" care nu se integreaza cum trebuie pe aici
                  Adica nu pupa teava de esapament in fiecare zi la Dacia din dotare, nu?

                  Comment


                  • #99
                    Garda la sol este 155 mm la Logan.

                    Comment


                    • Ce nu mi place: mocheta!
                      1.Mocheta la fosta Dacie din 99 era lux!
                      2.Sinele de la scaune! pe bune? se vad ingrozitor...nici Dacia 1310 nu era asa
                      3.Claxon-ul? unde pana mea este pus? sub bord? vibreaza podeaua cand claxonez ))
                      4.Luftul, spatiul dintre stopuri si portbagaj...10 masini 10 lufturi!

                      Comment


                      • @Mr K
                        Mie nu imi place cum arata berlina din spate insa MCV-ul arata bine (nu are stopurile impartite in 4).
                        Nu zic asta ptr ca am MCV...pur si simplu.

                        Comment


                        • Originally posted by DannyMC View Post
                          Garda la sol este 155 mm la Logan.
                          Mă rog, mie îmi da pe fisa 145 mm, a ta o fi o varianta mai "sus".(glumesc)

                          Comment


                          • Originally posted by sadicu View Post
                            Fanez, topicul este despre L2 nu despre L2 varianta Access, Prestige etc.
                            Normal ca daca ai varianta stock esti nemultumit ca nu ai clima,CB...
                            Am inteles. E despre L2, nu despre L2. Scuzati. Credeam ca este despre L2. Ma gandeam ca si citesti ce se scrie pe aici dar daca nu vrei decat sa scrii, nu e treaba mea.
                            Cum e "varianta stock" la L2 (acces, prestige etc.)?
                            Nu am zis ca sunt nemultumit ca n-am oglinzi degivrate si medianav la o masina pe care am cumparat-o fara. Ca pot sa le pun cand vreau e altceva.

                            Originally posted by sadicu View Post
                            ...sa comentam ce nu ne place la masina in general , nu ce nu ne place la versiunea pe care o detin....
                            De unde stiu eu ce nu-mi place la ceva ce n-am? Putem sa discutam si despre ce nu ne place la maserati.

                            Alta nemultumire: In torpedo ai un buzunar. Foarte util atat timp cat nu pui chestii marunte pe care le recuperezi greu. [emoji16]
                            Last edited by Fanez; 4 May 2018, 21:10. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Fanez, văd că citești selectiv,încearcă să duci propoziția până la capăt. Ia mai citește încă o dată dar cu voce tare: "este despre L2 nu despre L2 varianta Access, Prestige etc". E mai bine? Ai prins ideea?
                              Comentariul/nemulțumirea ta că nu ai lumina in torpedou e egal cu zero (a se citi: nu vrei decât să scrii)atât timp cât Dacia Logan 2 are această opțiune.

                              Comment


                              • Originally posted by Catalin S. View Post
                                Din contră, spatele pare ok. La bot dacă ar mai lucra, să-l facă precum în pozele de mai jos, ar fi minunabil.
                                E parerea ta si ti-o respect, mie nu imi place spatele ala nici sa ma platesti, insa "frumusetea" e subiectiva pana la urma.

                                In schimb, imi place mult cum arata partea din fata in a doua poza pe care ai postat-o, foarte buna ideea celui care a modificat poza cu farurile alungite, iar din fata masina nu mai pare atat de inalta (in realitate, Logan 2 arata, vazut din fata, aproape ca si cum ar fi un SUV,prea inalt, dar dupa cum am spus, ca design, per total, e foarte OK),

                                Originally posted by mr.K View Post
                                Spatele e din alt film, nu se integreaza vizual cu restul masinii, caroseria parca e facuta din bucati de pe diverse alte masini.

                                Botul e singurul care arata cat de cat ok, e si parerea mea.


                                In schimb, spatelede la Sandero arata bine, ca si masina in ansamblu. Asa e cand te inspiri din designul de la Polo.
                                Exact asa cred si eu.
                                Last edited by Sifredi; 4 May 2018, 21:33.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google