Dacia Logan 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comment


    • Grupul Renault a lansat joi Dacia Spring, primul automobil electric sub brand românesc. Alături de modelul de serie destinat publicului larg, Dacia a prezentat joi şi două versiuni inedite destinate noilor forme de mobilitate: o versiune adaptată...


      Dacia Spring ,electrică .

      Comment


      • Îmi place Dacia Spring. Singura problema e sa accepte încărcare rapida pe ccs. Probabil tabla va fi varza în continuare doar că dacă punem programul Rabla, va fi foarte ieftin adică sub 10.000 euro. La cum folosesc eu masina e suficient. Oricum merg cu max 110kmh.
        Sunt foarte tentat. Dar dacă costa cât un citigo electric.. Pas. Oricum eu așteptam un Logan electric. Chiar și la 20.000 euro

        Comment


        • Sunt ani de cand s-a rezolvat problema cu tabla, hai sa nu ne mai ..... pe noi.

          Comment


          • Hai mai colegi ce tabla spuneti voi moare bateria inantea tablei tine perfect !
            arunci masina de baterie praf si voi vreti sa tina tabla ???

            schimbi bateria cit nu face tabla adica alt spring nou pret egal baterie noua tabla de galati inclusa

            Comment


            • [B]Dacia Spring, primul model electric al mărcii, va fi produs la uzina Renault-Dongfeng din Hubei, China, așa că s-ar putea să nu mai găsim tablă pe mașină, chinezii sunt inventivi. Pe cale de consecință, nu trebuie să ne punem problema ruginii ...

              Comment


              • Pentru Loganurile cu motor de 1L/100CP/GPL, care este capacitatea portbagajului, se reduce mult?

                Comment


                • Nu se reduce pt că rezervorul gpl este pus in locul roții de rezervă, probabil vine cu kit reparație roata.
                  Last edited by 77sky; 18 October 2020, 20:40.

                  Comment


                  • Originally posted by Midnighte View Post
                    Doar la Sandero Stepway se aplica 205/60/R16. Logica ar fi data de garda la sol mai mare.
                    E aceeasi treaba ca acum - Logan/Sandero au 185/65/R15 sau 195/55/R16 la Logan Stepway, pe cand Sandero Stepway are standard 205/55/R16.
                    Bună seara, de o săptămână sunt posesorul unui Logan Stepway tce 100 gpl. Dimensiunile trecute la anvelope sunt 185 55 15, 195 55 16 și 205 55 16. Acum sunt în căutare de anvelope de iarnă, având în vedere că am pe 16 am găsit la preț mai bun cele cu lățimea de 205 decât cele cu 195.

                    Comment


                    • Sa-l stapanesti sanatos, dar care este problema si ce legatura are cu Logan 3 ?

                      Comment


                      • Originally posted by paultegzes View Post

                        Bună seara, de o săptămână sunt posesorul unui Logan Stepway tce 100 gpl. Dimensiunile trecute la anvelope sunt 185 55 15, 195 55 16 și 205 55 16. Acum sunt în căutare de anvelope de iarnă, având în vedere că am pe 16 am găsit la preț mai bun cele cu lățimea de 205 decât cele cu 195.
                        Unde ai trecute dimensiunile astea? In carte nu prea cred, nu te lua dupa ce scrie pe usita busonului.

                        Comment


                        • Originally posted by oBED View Post

                          Unde ai trecute dimensiunile astea? In carte nu prea cred, nu te lua dupa ce scrie pe usita busonului.
                          Întradevăr pe ușa de la șofer scrie, sunt curios când primesc cartea de identitate dacă sunt trecute toate dimensiunile.

                          Comment


                          • Originally posted by leutzul View Post
                            Sa-l stapanesti sanatos, dar care este problema si ce legatura are cu Logan 3 ?
                            Îmi cer scuze, nici nu mi-am dat seama.

                            Comment


                            • Originally posted by paultegzes View Post

                              Bună seara, de o săptămână sunt posesorul unui Logan Stepway tce 100 gpl. Dimensiunile trecute la anvelope sunt 185 55 15, 195 55 16 și 205 55 16. Acum sunt în căutare de anvelope de iarnă, având în vedere că am pe 16 am găsit la preț mai bun cele cu lățimea de 205 decât cele cu 195.
                              Poate vroiai sa spui 185/65/R15; chiar si asa, dimensiunile astea 185/65/R15 si 205/55/R16 sunt foarte comune pe diverse modele/marci, deci sunt produse in cantitati mai mari, de diversi producatori la preturi ok.

                              Dimensiunea 195/55/R16 e mai rara, deci produsa in cantitati mai mici, de unde si pretul mai ridicat.

                              Comment


                              • Fara legatura cu topicul Dacia dar legat de motorul de 1 litru, am facut un drive test cu Nissan Juke, 1.0, 117 CP, automat si pot sa spun ca nu mi-a placut deloc motorul asta. Am ramas cumva surprins fiindca la mers in gol avea o vibratie destul de pronuntata, ceea ce la Logan-ul cu motor de 1 litru nu am sesizat. Am mers cu masina vreo cativa km pe autostrada si sincer nu m-a dat pe spate, consum mare, zgomot destul de mare la rulare si in general mi-sa parut un motor cam fara vlaga ( e drept ca masina e mai grea decat Dacia ). Sunt curios sa vad cum se misca pe Dacia cu cutia in 6 rapoarte. Cred ca pina la urma tot Duster-ul de 1.3 o sa fie prima mea alegere cu toate ca Stepway-ul imi place mult.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google