Dacia Logan 3

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• DFA
    replied
    și doar pentru echiparea COMFORT

Leave a comment:

• abc
    replied
    Valabil doar pentru motorul turbo.

Leave a comment:

• DFA
    replied
    A apărut și în configuratorul Dacia România opțiunea de scaune față încălzite împreună cu climatronicul monozonă = 300 Euro amândouă

Leave a comment:

• einstein1984
    replied
    Originally posted by george.sce View Post
    da, asa e, pina ne trezim din aiureala si mergem sa cumparam masini de la aia care stiu sa le faca, nu zic eu nemti, spuneti voi japonezi, koreeeni sau ce mai vreti

>> francezii sa faca decit doar pentru romania masini

dacia si renault sa vinda doar decit p-aci prin balcani.-- si pretenii nostri russia
    Cea mai vanduta masina din europa catre particulari a fost sandero 2 anul trecut. Asta noua are aceiasi pozitie anul asta deocamdata in Spania.
    "Decat " sa-ti dai cu parerea desre masini mai bine despre altceva, poate te si pricepi.

Leave a comment:

• DFA
    replied
    Butonul de blocare geamuri electrice spate alb și mânerul de închidere al ușilor spate alb este prezent și în configuratorul de pe dacia.ro...

Leave a comment:

• DFA
    replied
    Originally posted by oBED View Post
    de ce?
    Probabil e decizia lor...
    Noaptea e contrastul mai mare, vezi mai bine unde pui mâna.

Originally posted by oBED View Post
    nu este o eroare de randare?
    E și asta posibil.
    Dacă elimini geamurile electrice spate elementele albe dispar, firește.

Leave a comment:

• adi90
    replied
    Pare mai degraba o eroare grafica. Se mai intampla acelasi lucru si la configuratorul de Logan II.

Leave a comment:

• oBED
    replied
    de ce? nu este o eroare de randare?

Leave a comment:

• DFA
    replied
    Logan-ul din Cehia are câteva modificări estetice - butonul de blocare geamuri electrice spate este alb - și tot alb este mânerul de închidere al ușilor spate.

Attached Files
    Last edited by 77sky; 4 days ago.

Leave a comment:

• MihaiCL1981
    replied
    Referitor la frână regenerativa : E asa de complex sa implementezi asta încât mai bine faci un hibrid ca Toyota (hybrid sinergy drive). Energia trebuie neapărat sa se ducă în baterii separate (ca doar nu poți sa o tot încarci pe cea de 12v) și apoi sa fie folosita efectiv la tracțiune. Am văzut totuși un sistem cu condensatori la Robert Adam la o prezentare de Mazda Cx-5..

Leave a comment:

• DFA
    replied
    Originally posted by bestiuta2007 View Post
    Are cineva cunoștință de un echipament asemănător (inclusive de pe AliExpresss)? Mă interesează să aibă și funcția wireless, cum este cea menționată. Mulțumesc.
    Dacă ai răbdare, va apare anul ăsta modelul următor, cu codul 8201735449 - cu nume comercial Renault Dashcam Pro sau Renault UltraCam - se montează exact ca și 8201713925, sub senzorul de ploaie și oferă în plus HDR și 60fps, plus o aplicație mobilă nouă. Modelul nou e făcut tot de Falcon Electronics, Timișoara și are nume intern FALCON H780 DASHCAM sau DVR-H780-REN.

Vor mai fi și alte modele, cel universal, care se poate monta la o oglindă retrovizoare simplă este H781 - ăsta e mai ieftin decât H780.

Un alt model, semi-universal este H787 - ăsta se montează LÂNGĂ oglindă - sau în altă parte - și arată exact ca cea de la Ford, numai că are logo iluminat Renault - https://www.accesorii-ford.ro/confor...e-bord/2421817

Și camera de la Ford e realizată tot de Falcon Electronics, Timișoara.

Leave a comment:

• DFA
    replied
    Originally posted by bestiuta2007 View Post
    Salutare grup, la categoria Accesorii pt Logan 3 avem „Cameră de supraveghere trafic NEXTBASE 380 GW” la peste 300 euro/buc (mult tare !!!). Are cineva cunoștință de un echipament asemănător (inclusive de pe AliExpresss)? Mă interesează să aibă și funcția wireless, cum este cea menționată. Mulțumesc.
    Dacă ai Logan III în echipare E2-COMFORT (cu senzor de ploaie) poți integra foarte frumos o cameră OEM (Falcon Electronics, Timișoara) de genul ăsta https://www.dacianmag.ro/duster-ii-2...201713925.html

Leave a comment:

• ursamajor
    replied
    Originally posted by t0rquemada View Post
    S-a mai discutat:
    - Sandero 1,0SCe2020 are S&S deci încarcare pilotată + recuperarea energiei pe frânare
    Ai scris pe alt topic, acum inchis (am citat aici) despre franarea regenerativa. Poti confirma cu un link, ceva?

Leave a comment:

• Hiriscau
    replied
    NAVITEL R1050 la pretul de 350 RON pe EMAG
    https://www.youtube.com/watch?v=06QEEF-8QXk&t=241s

Leave a comment:

• ursamajor
    replied
    Daca vrei calitate a imaginii, cauta din gama Viofo. Navitel, Nextbase sunt jucarii.
    Uite aici o filmare cu al meu Viofo A129+:

Mai multe aici: https://www.youtube.com/playlist?lis...HgRNYRBh0LYrkI

Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google