Dacia Logan 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ursamajor
    replied
    Din ultimul periplu prin frumoasa Romanie...
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 19 July 2021, 18:14.

    Leave a comment:


  • adi90
    replied
    Nu stiu de cand timp aveti GPL dar in 2012 a ajuns la un moment dat la 3.2 lei litrul. Apoi a scazut din nou.

    Leave a comment:


  • Red_Alin
    replied
    E uite ca doar într-o zi au scumpit cu 25 de bani pe litru. Poate fi plauzibila și o scumpire de peste 4 lei.

    Leave a comment:


  • valioglu
    replied
    Ce surse? E cumva personajul colectiv din Miorita? Ca se aude din anii 1990 ca se scumpeste gazul.

    Leave a comment:


  • Red_Alin
    replied
    Originally posted by giugiuc View Post
    De asta mă temeam cel mai tare. Chiar vorbeam cu un prieten că e prima mea mașina pe gaz și parcă văd că o să se scumpească gazul la greu de nu prea o sa merite. Sunt surse care spun că până în iarnă un litru de GPL va trece de 4 lei. Sper să nu se ajungă pana acolo. Rămâne de urmărit!

    Leave a comment:


  • ursamajor
    replied
    Aveti idee pe unde se poate gasi o prelata antigrindina pentru Logan 3? Am cautat eu, dar numai pentru alte marci am gasit si nici macar nu sunt asemanatoare la dimensiuni, ca as fi luat una care se potrivea.

    Leave a comment:


  • giugiuc
    replied
    https://www.g4media.ro/pretul-gazulu...i-romania.html
    Vin vremuri grele....
    Last edited by giugiuc; 16 July 2021, 15:06.

    Leave a comment:


  • Red_Alin
    replied
    Interesant. In Arad e chiar invers.

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Originally posted by Red_Alin View Post
    ....Eu doar vroiam sa subliniez nesimtirea grupului OMV PETROM care fara nici o justificare a scumpit gazulcu 25 de bani.
    Nu știu cum e cu nesimțirea OMV PETROM, dar la Buzău Petrom+Lukoil au cele mai mici prețuri la GPL și au mărit cel mai puțin prețurile - pe când stațiile mici sunt cele mai scumpe și au sărit de la 2.75 la 2.99 peste noapte...

    Leave a comment:


  • Red_Alin
    replied
    Primul site il stiam,mersi oricum.Eu doar vroiam sa subliniez nesimtirea grupului OMV PETROM care fara nici o justificare a scumpit gazulcu 25 de bani.Mi se pare enorm de mult.

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Poți vedea în timp real prețurile din alte localități online:

    Gaseste cel mai mic pret la motorina, benzina, GPL sau AdBlue din localitatea sau judetul tau. Preturile din peste 1200 de statii OMV, Petrom, Rompetrol si Socar sunt actualizate zilnic. Vezi lista tuturor statiilor Lukoil, Mol, OMV, Petrom, Rompetrol si a altor retele de benzinarii sau statiile GPL


    și

    Leave a comment:


  • Red_Alin
    replied
    Salutare si scuze de off topic.,In Arad la statiile Petrom si OMV gazul s-a scumpit peste noapte cu 0.25 de bani.,ceea ce mi se pare foarte mult.Acum litrul de gpl la ei este de 2.98 .Pe mine si pe cat mai multa lume m-au pierdut ca si client clar.Toti au scumpit ,dar majoritatea cu 5 bani pe litru.in orasele in care sunteti cum sunt preturile?

    Leave a comment:


  • playmaker831
    replied
    Originally posted by daymaker View Post
    CASCO ati facut, la cine si cat a costat pe an?
    1450 ron pe an la Omniasig,full casco fără franciză. Valoare asigurată 65.000 ron.

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Originally posted by Stormeleag View Post
    .....pot instala ulterior alte dotari precum clima, senzori parcare sau incalzire in scaune? .....
    1. Climatronicul probabil că nu se bagă dealer-ul la așa ceva;
    2. Senzori parcare, DA, se poate, dar integrarea lor în Media Nav nu va fi posibilă (sunetul nu va veni prin difuzoarele sistemului multimedia din direcția unde este obstacolul, nu vei avea indicații vizuale pe ecran, doar auditive într-un buzzer, ca la niște senzori de parcare obișnuiți);
    3. Încălzire în scaune, DA, se poate, dar nu cum sunt integrate din fabrică, ci vei avea un kit after-market, cu butoane montate unde încap sau unde arată cât de cât bine;

    Leave a comment:


  • Stormeleag
    replied
    Salutare. Am ridicat de curand masina, Logan 3 ECO-G, pachet comfort, geamuri electrice pe spate si media nav.
    Aveti idee daca dupa ce am ridicat masina pot instala ulterior alte dotari precum clima, senzori parcare sau incalzire in scaune? Eu banuiesc ca se pot instala dar la un pret mai ridicat decat cel din configurator.
    Bineinteles ca i-am intrebat pe cei de la dealer(Eurocar Alexandria) daca pot dar din pacate baietii nu mi-au putut spune nimic.
    Last edited by Stormeleag; 14 July 2021, 21:51.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google