Dacia Logan 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ursamajor
    replied
    Da, de ce nu, atat timp cat esti in perioada gratuita. Numai sa apara update-uri.

    Cam cat costa hartile?

    Leave a comment:


  • playmaker831
    replied
    Dacă-i fac update peste o lună mai pot face alt update înainte de expirarea celor 90 de zile?

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Originally posted by playmaker831 View Post
    Referitor la Medianav se poate face update gratuit în primele 90 de zile?
    Da. În 90 de zile de la livrare.

    Leave a comment:


  • playmaker831
    replied
    Referitor la Medianav se poate face update gratuit în primele 90 de zile?

    Leave a comment:


  • MihaiCL1981
    replied
    Felicitări.
    Arata bine.
    Trebuie păstrat loganul vechi pentru iarna, vreme urata iar în cazul meu drumuri lungi (electrica mea nu prea trece de 150km) și în general de backup.
    Financiar e greu sa cred ca mai poți sa scoți cine știe ce și sunt mașini fiabile dacă excludem rugina(plus ca sunt în 4 cilindri).

    Leave a comment:


  • mnv
    replied
    Salut. de doua zile am intrat in posesia masini . ECO-G . Prima transa de bani , achitata in ianuarie. Mi-a trebuit cateva ore pt. acomodare. Fata de vechiul logan (2008) sunt diferente din toate puctele de vedere. Ce pot spune , tare ma-s bucura sa aiba fiabilitatea loganului vechi. Inca am si acum vechiul logan ,nu am dat la rabla.Inca mai are -vana- .....

    Leave a comment:


  • ursamajor
    replied
    Au updatat site-ul Dacia cu noile caractere, care se spunea ca vor da si urmatorul logo.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Doctorutm
    replied
    Eu pe motor 1.0 ECO - G pe gaz, merg doar fara mod ECO și de obicei dezactivez Start-Stop. Iar pe benzină nu am decât 20 de km, din 1260km, deci nesemnificativ.

    Leave a comment:


  • zmihaiionut
    replied
    Salut,
    Stie cineva la Loganul 3, jantele de 16 ce ET au?

    Leave a comment:


  • MihaiCL1981
    replied
    Originally posted by Doctorutm View Post
    Nu mi se pare chiar așa mare, pe benzină 0.9 TCE tot aceleași trasee îmi ieșea 7.2-7.4l/100km. Dar pe gpl la 9.2l/100km îți iasă un cost de 24 lei/100km mixt, fata de 38-40 lei/100km benzina mixt. La diesel sa spunem că iasă un consum de 6l/100km mixt ar veni un cost de 31 lei/100km.
    Cel puțin la 1.5dci 85cp bătea spre 7l/100km in Bucuresti la ora de vârf. Deci în jur de 35 RON /100km.
    Overall mai scade la trafic lejer în oraș și pana la 5.5l/100km.
    Nu prea mai merg în oraș oricum.

    Sunt curios cum o sa fie cu noul sce 65 in oras. Lipsa cuplului o sa afecteze consumul puțin.

    Leave a comment:


  • Red_Alin
    replied
    Vin cu o întrebare în special pentru posesorii actuali de Logan 3. Aveți activat start stop-ul, îl utilizați, dar modul ECO? Eu spre exemplu le alternez, fie circul cu amândouă activate, fie le am dezactivate.

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Hello viewers, good news, its the new Deicia/Dacia Sandero

    Good news! James May has had a drive in the latest Dacia Sandero! But he's decided upon a twin test that you probably aren't expecting...Check out the behind...


    making of:
    A few weeks ago the DriveTribe crew went down to James May's pub to film him giving some thoughts on the new Dacia Sandero. Here's a look at how the shoot we...

    Leave a comment:


  • Red_Alin
    replied
    Și eu zic.In schimb 11 cum mi-a ieșit mie mi se pare cam mult. Aștept să ajung măcar la 1000 de km sa se mai domolească și consumul.

    Leave a comment:


  • ursamajor
    replied
    Pai, 9,2%, majoritar urban, e parfum.

    Leave a comment:


  • Doctorutm
    replied
    Consumul de 11l/100km a fost înregistrat de altcineva în Arad.
    Eu in Timișoara, mixt, majoritar urban, 9.2l/100km consum mediu făcut pe o distanță gpl de 887 km, la o viteza medie de 29.7 km/h. Mașina are 906 km in total, din care 24 km pe benzină, restul pe gaz, fără să resetez.
    Last edited by 77sky; 4 June 2021, 13:01.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google