Dacia Logan 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • t0rquemada
    replied
    Ca să fie full-full trebuie Pack t0rquemada

    Leave a comment:


  • ursamajor
    replied
    Thank you. Clar acum.

    Leave a comment:


  • bestiuta2007
    replied
    Sunetul ala de întâmpinare si opțiunea aceea Driving Eco au fost scoase de câteva luni din soft, nu au funcționat cum trebuie și au decis scoaterea lor, nu se mai pot activa.

    Leave a comment:


  • ursamajor
    replied
    Observ ca la masina mea (Comfort cu Navi, pachet cu camera marsarier si senzori, clima si volan piele) nu se aude sunetul ala de intampinare si lipseste din meniu optiunea aceea Driving Eco. Oare ce optionale mai trebuie adaugate sa existe? Sau trebuie full-full? Wtf?

    Leave a comment:


  • ursamajor
    replied
    Cred ca o sa-ntreb la VC, ca au prins drag de mine... si eu de ei.

    Altceva... astea pe GPL nu primesc cric si cheie de roti? Fiindca n-au rezerva?
    Last edited by ursamajor; 7 July 2021, 08:56.

    Leave a comment:


  • daymaker
    replied
    A lasat loc sa faca la face-lift...

    Leave a comment:


  • ursamajor
    replied
    Originally posted by t0rquemada View Post
    Dacă trebuia dat cu ceva dădea producătorul, dacă dai tu vei pierde garanția.
    Producatorul trebuia sa faca multe...

    Leave a comment:


  • broniaski
    replied
    Originally posted by t0rquemada View Post
    Dacă trebuia dat cu ceva dădea producătorul, dacă dai tu vei pierde garanția. De citit carnetul de garanție, ca nu zicem apoi batman,
    Cunosc persoane care au dat, dar inainte au intrebat la reprezentante daca afecteaza garantia, si au primit "spor la treaba".

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Dacă trebuia dat cu ceva dădea producătorul, dacă dai tu vei pierde garanția. De citit carnetul de garanție, ca nu zicem apoi batman,

    Leave a comment:


  • ursamajor
    replied
    Originally posted by Silviu View Post
    E doar imposibilitate tehnica (metoda folosita, upscaling) nu si fizica (tocmai explicam ca prin tehnici de super/hiper-rezolutie se poate).
    Habar n-ai, e tot o interpolare (inventare de pixeli) ceva mai elaborata, cu folosirea mai multor cadre luate intr-o secventa, care vine cu alte probleme daca in cadru exista subiecte in miscare etc. etc. Niciodata o fotografie facuta cu un senzor de 20 MP (sa zicem) upscalata (prin tehnici SuperRes) la 80 MP nu va arata aceleasi detalii ca una facuta cu un senzor NATIV de 80 MP.


    On topic: se pierde garantia daca dau cu ceva antifon pe zona aia de la roti unde lipsesc carenajele? Mi se pare cam neprotejata zona respectiva...

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Originally posted by Silviu View Post
    Tot off-topic: acesta este Grand Duster cumva? L-am inregistrat astazi pe un drum spre Ranca (am scos si cateva imagini din filmare)
    Este RJI - înlocuitorul lui MCV/Lodgy.

    Pentru "Grand Duster" mai e ceva de așteptat..., 2024-2025...

    Leave a comment:


  • Silviu
    replied
    Originally posted by ursamajor View Post
    e imposibilitate tehnica (si fizica).
    parca ziceai ca nu ai nevoie de lectii, dar se pare ca ai. E doar imposibilitate tehnica (metoda folosita, upscaling) nu si fizica (tocmai explicam ca prin tehnici de super/hiper-rezolutie se poate).

    Dar cum tot tu ziceai, divagam de la subiect.

    Originally posted by t0rquemada
    Legat de DAB/DAB+ și de ce e musai să existe pe mașinile din România, cam asta se "prinde" pe DAB
    Si asta e vesnicul test al Radio Romania. 2027 este anul limita cand, teoretic, emisiile analogice ar trebui sistate.

    ~~~

    Tot off-topic: acesta este Grand Duster cumva? L-am inregistrat astazi pe un drum spre Ranca (am scos si cateva imagini din filmare)

    https://drive.google.com/drive/folde...je?usp=sharing


    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Legat de DAB/DAB+ și de ce e musai să existe pe mașinile din România, cam asta se "prinde" pe DAB

    WorldDAB è l'organizzazione internazionale che promuove le technologie digitali basate sugli standard Eureka 147 (DAB, DMB, DAB+).

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    E limpede pentru toata lumea ca tu le stiai pe toate (receptor digital, norma poluare, etc., etc.), totusi atunci de ce ai mai tot intrebat daca era clar ca buna ziua.... (asta referitor la cine trolleaza)
    Apoi nu e asa simplu si nici macar nu are rost si nici sens ("Dar e greu de priceput de unii") ca cei de la Dacia sa monteze doar DAB pentru piata interna si DAB+ pentru ”export” chiar daca se pare ca ramai ”consecvent” in\cu astea, keep going..... (totusi mai usurel cu pianul pe scari, prea mult zgomot pentru nimic)
    Last edited by Gil26; 4 July 2021, 18:47.

    Leave a comment:


  • ursamajor
    replied
    Ocazie cu care te-ai lamurit si tu, trollule, cum e cu sistemele de pe Dacii. ;) De Euro6 full stiam, eu am dat referinta. ;) Cat despre posibilitatea de a se monta alte chestii pe masini de export, asta e foarte simplu. Dar e greu de priceput de unii. ;)

    PS: vad ca tot spui de forumuri. Tu ce nick ai pe-acolo, sa stiu cu cine am oroarea. Macar eu sunt consecvent si am acelasi nick pe toate forumurile frecventate. N-am nevoie sa ma deghizez.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google