Dacia Logan 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia Logan 3

    Azi pe 7 septembrie 2020 au publicat imaginile cu noile Logan 3, Sandero 3 si Sandero 3 Stepway.
    Pe 29 septembrie vor fi prezentate in detaliu.
    Conectează-te la Facebook şi începe să postezi şi să iei legătura cu prietenii, cu familia şi cu cei pe care-i cunoşti.


    Cum vi se par? In poze arata ca si cum au ingustat farurile si atat, poate in realitate arata mai bine.
    Attached Files

  • #2
    mhm... pare ca n-arata rau. i-au pus si senzor de ploaie/lumina. daca-i puneau si semnalizarile alea laterale direct pe oglinzi de la bun inceput poate ca ar fi fost mai simplu; ecranul navigatiei pare in sfirsit pus la locul lui, au disparut diuzele de stropit parbrizul; mai vad ca inca n-au renuntat nici la "pata" de gri din zona proiectoarelor.
    asa, din poze, pare ok-ish.

    dar, vai, nu se vede mcv-ul! si presupun ca berlina nu e hatchback. "ce se intimpla, designere?"

    Comment


    • #3
      O Logan copiat după Lada Vesta, un Stepway cu influențe de Xray, 12senzori de parcare (față, spate blind spot) și radar frontal - nimic nou, pentru cunoscători.

      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #4
        Nu fiți răi, antena face totul

        Comment


        • #5
          Originally posted by t0rquemada View Post
          O Logan copiat după Lada Vesta, un Stepway cu influențe de Xray, 12senzori de parcare (față, spate blind spot) și radar frontal - nimic nou, pentru cunoscători.
          Nu prea seamana. Sunt diferente mari de design intre ele.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • #6
            Hai si cu interiorul
            Attached Files

            Comment


            • #7
              Apropo de interior : "Noi am verificat cu Dacia si poza nu este una oficiala, cel mai probabil manufacturata, veche, etc. La cererea colegilor de la comunicare si marketing a fost setarsa in ambele locatii. "

              De remarcat: frână de parcare electrică, reglaj electric faruri, butoane iluminate volan și manetă cu auto la stergătoare(Sandero III sus, Arkana jos)

              @Silviu: Poți muta acest topic ca secțiune nouă? Logan III
              Attached Files
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #8
                torquemada eu nu pot dar l-am rugat pe Cristi_Xp sa faca o sectiune noua si il mutam apoi.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by t0rquemada View Post
                  Apropo de interior : "Noi am verificat cu Dacia si poza nu este una oficiala, cel mai probabil manufacturata, veche, etc. La cererea colegilor de la comunicare si marketing a fost setarsa in ambele locatii. "
                  Normal, doar ce era sa zica si ei.

                  Comment


                  • #10
                    Exista vreo opțiune ca la noul model de volan si poate si la generatia III, claxonul sa ramana accesibil la deget? Sau treaba asta este deja apusa?

                    Comment


                    • #11
                      Acum când au pus și ei claxonul pe volan (cu releu) tu îl vrei pe manetă ?!

                      Cum blocul de lumini e tip Renault (matrice), adică include maneta de lumini și cea de stergătoare pe același ansamblu (carcasă/cablaj) nu ai cum
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • #12
                        Sunt curios ce îmbunătățiri/tehnologii de pe Logan III se potrivesc pe Logan II astfel încât să fie utile, să arate bine și să nici nu coste mult. Maxim 1000 lei.

                        Comment


                        • #13
                          Probabil nimic. E alta platforma. Posibil sa mearga pus TBD cu display color de pe Clio V pe Logan III, dar fara camera din spatele oglinzii retrovizoare nu prea ai ce sa afisezi pe acel display

                          Comment


                          • #14
                            Motorizări am văzut benzina până la 100cp și diesel până la 115cp
                            Daca 95cp diesel este~13000euro, apoi 115cp cred că ajunge la~14000
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Veneam ieri seara de pe Transbucegi si m-au depasit 2 Dacii mascate cu nr de Arges de PROBE pe DN71 dupa serpentinele multe dinainte de Sinaia, ceva de marfa (gen Dokker, fara geamuri laterale) si inca ceva tot in forma asta dar cu geamuri laterale,a model al autocolantului si alt gen de stopuri. La intrarea in Sinaia de la Calea Moroieni au facut fale intoarsa.
                              Deci mai apar alte 2 modele despre care nu am gasit pe net nimic, doar un clip pe youtube despre un Dokker camuflat.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google