Dacia Logan 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu astept lodgy - 7 locuri
    Prin Pitesti am vazut loganul camuflat
    Logan 0.9 TCe 2018

    Comment


    • #17
      Inca una cu interioru'
      Attached Files

      Comment


      • #18
        Foarte probabil ca poza de sus sa fie versiunea finala de pe Logan 3. Am avut ocazia sa vad azi cateva trimuri din plastic ce vin pe bord si cam asa arata. Versiunea de mai sus are trimul de sub navigatie acoperit de material textil. La versiunile inferioare va fi plastic simplu.

        Comment


        • #19

          fratziware!
          ... oribil fontul ala pentru ceasuri! groaznic! cel anterior era super-miez!

          Comment


          • #20
            Bine ca au schimbat nuca de la schimbatorul de viteze,de asemenea observ ca este o cutie de viteze 6+1,probabil la diesel..

            Comment


            • #21
              Originally posted by playmaker831 View Post
              Bine ca au schimbat nuca de la schimbatorul de viteze,de asemenea observ ca este o cutie de viteze 6+1,probabil la diesel..
              1.3 tce va fi, cel entry-level de pe megane probabil, de 115 cp. Nu cred ca il vedem pe Logan/Sandero pe cel de 130/150 cp

              Comment


              • #22
                Vise... H4D (1,0TCe) și cam atât pe benzină, până la hibridizare (vezi clio 5 și captur 2)
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #23
                  Reno are o hibrida interesanta pe clio, iar 1,0 turbo este ok ptr masa loganului. Parerea mea.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by ciprs View Post
                    Inca una cu interioru'
                    In sfarsit un interior desenat frumos!
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • #25
                      Mie mi se pare o tableta din 2010 pusa pe bord, ceva gen Allview ieftin

                      Comment


                      • #26
                        Am mai citit si eu pe litere, m-am benoclat si peste pozele randate, am vazut blocurile de lumini, tableta, interioru', alte bizbizuri,...
                        Insa nu am prea inteles cu motorasele cum mai ramane, baza va fi tot alea cu un cilindru lipsa, sau or mai fi renuntat la inca unul, ori hai si cu "hibridizarea"?
                        Apoi cu alea cu robotei in loc de mestecaret cum a mai ramas? Au scos una mai "basteapta", au renuntat de tot?
                        Ca baietii si fetitele de la marketing nu prea m-au lamurit desi m-au tot amenintat: "Azi iti mai dezvaluim cateva detalii...crezi ca le prinzi pe toate?" sau "Ramai pe aproape...Ti se pregateste o surpriza pe care nu vrei sa o ratezi!"

                        PS: Prin targ se zvoneste ca au cam plecat enjinerasii buni la altele mai cu staif, aia cu designul vai de capul lor,.....asa ca trebuie sa ne asteptam si la "surprize-surprize" .
                        Apoi sa vedem la cat timp de la "lansare" va apare si pe aici aici topicul cu probleme tehnice (pe celalalt s-a cam asternut praful).
                        Last edited by Gil26; 12 September 2020, 18:56.

                        Comment


                        • #27
                          Chiar dacă este așezat în foto mai în spate, „bătrânul” Logan merită, dar mai ales arată că ar putea deține un 1,3/130 CP, pe bune!
                          P.S. Vise

                          Comment


                          • #28
                            Poza de la #17 e prelucrată, ac turometru pe alb și cel de vitezometru pe rosu ?! EasyLink-ul arată nasol - să vezi ce nasol o să fie când îl dai jos și pierzi funcțiile mașinii, aparatul fiind codat pe VIN

                            Interfața arată cam așa, poza e de la fratele Arkana același aparat va apărea și pe Duster ph3 fază 2 (ph4)
                            Attached Files
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Gil26 View Post
                              (pe celalalt s-a cam asternut praful).
                              Dar sa stii ca masinutele cu pricina sunt tot mai multe. Asta o fi bine, ma gandesc.

                              Comment


                              • #30
                                La asta m-am referit si eu. Ne mai plangem noi pe aici de una-alta dar consider Dacia o masina destul de fiabila, cel putin asta pe care o am, fara probleme tehnice, nu papa "gram" de lichide, decenta la un pret decent, cu dotari acceptabile, design placut, etc.

                                Ramane de vazut cum va mai fi si cu noua asta generatie (dar daca nu au si o "automata" pe mine ma vor pierde ca si client ).
                                Last edited by Gil26; 12 September 2020, 23:13.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google