Dacia Logan 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Se stie ceva despre dotarile pentru versiunea de baza care se va vinde in Romania?

    Comment


    • #32
      Originally posted by Gil26 View Post
      Ne mai plangem noi pe aici de una-alta dar consider Dacia o masina destul de fiabila, cel putin asta pe care o am, fara probleme tehnice, nu papa "gram" de lichide, decenta la un pret decent, cu dotari acceptabile, design placut, etc.
      Si prima versiune de logan, la fel De acord cu ce zici.

      Comment


      • #33
        Silviu, poti sterge imaginea. Ea a fost deja postata in #17 si s-a comentat asupra ei. Si foloseste gestiunea atasamentelor iti va spune Sky. Poza este prea mare pentru formatul forumului.

        Comment


        • #34
          Am cautat dar nu am gasit mare lucru despre motorizari, decat ca "nu se schimbă prea mult față de rețeta actuală" si nu stiu cat de veridic este.
          Si pe unele "plantatii" se mai sopteste ca ar ramane totusi 1.0 TCe cu GPL, 1.0 SCe si 1.5 dCi, dar nu e nimic sigur. Ramane de vazut.

          Daca va place cum arata noul Logan3 ii multumiti, iar daca va enerveaza ceva atunci si Laurens van der Acker (boss-ul celor care s-au ocupat de design) are un frigider.

          Comment


          • #35
            Schimbatorul in 6 trepte ar arata ca trebuie sa fie cel putin o motorizare 115CP(+) (benzina) sau 110CP(+) (diesel). Altfel nu vad de ce ai pune 6 trepte pe ceva mai mic. (un semi-esec ar fi easy-r dci 90CP 6+1, care defapt e o cutie 5+1 mai scurta, ceva mai rapida pe accelerari dar cu un consum ceva mai mare).
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • #36
              Prima poza reala
              Attached Files

              Comment


              • #37
                Mi se pare mie sau tetierele seamana cu cele de pe Clio 5?

                Comment


                • #38
                  Nu cred ca o sa fie 6 trepte, si pe Duster 1.0 TCE e cutie cu 5 trepte.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by mircionesb View Post
                    Nu cred ca o sa fie 6 trepte, si pe Duster 1.0 TCE e cutie cu 5 trepte.
                    Duster primește, de asemenea, 6 trepte de viteză cu noul standard de emisii.

                    Comment


                    • #40
                      Designerul Laurens van den Acker, vicepreședinte și responsabil cu designul pentru toate mărcile grupului Renault, inclusiv pentru Dacia, a postat câteva imagini artistice cu viitoarele modele ale mărcii care vor fi lansate, în premieră mondială, pe 29 septembrie.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #41
                        daca nu zicea torquemada ca 1.3tce e "vise" tocmai ma gandeam "ii bun si ala de 115cp, ca-l softam noi cumva, da-l dracu si-l facem de 130cp"
                        Last edited by Seba; 25 September 2020, 14:31.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by ciprs View Post
                          Prima poza reala
                          Arata bine, dar vad bine, jante de tabla pe care vin capace???
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #43
                            O mică prezentare (toate pozele și filmulețe reale "scăpate") Sandero III via Duster Trails
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • #44
                              You do not have permission to view this gallery.
                              This gallery has 1 photos.

                              Comment


                              • #45
                                Aia e textila pe bord acolo ? Material de blugi ? ORIBIL !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google