Dacia Logan 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

    Comment


    • You do not have permission to view this gallery.
      This gallery has 5 photos.

      Comment


      • Originally posted by zmihaiionut View Post
        Salut,
        Eu sunt putin dezamagit de noua generatie dacia 3, am senzatia ca e mai mult un facelift.
        Aveam mai multe asteptari de la ei, dar se pare ca a ramas in continuare politica de masina ieftina care sa te duca din pct A in pct B si nimic mai mult. Posibil ca este o tactica de a te impinge sa mai pui 3000 de euro si sa iei din gama renault.
        Zicea cineva pe forum ca merge cu 170-180 km/h, eu la 150 km/h o simt instabila si ce depaseste viteza aia mi se pare inconstienta, nu mai vorbesc de zgomotul din interior.
        Asteptari:
        - speram la motorul 1,3 TCe,
        - o antifonare ok,
        - stabilitatea crescuta
        - alta gama de culori, mai aprinse
        - sunt zvonuri ca au dublu standard de calitate ptr masini produse ptr occident si altul ptr estul europei.
        - disparitia MCV-ului, o mare dezamagire
        Pai Dacia ramane o masina ieftin (LOW COST) in continuare, doar ca ai tu asteptari prea mari!

        Stabilitate crescuta? Pai ar trebui in primul rand sa fie mai joasa, pe langa alte aspecte, dar romanul vrea sa mearga pe coclauri cu ea, deci nu ai sa primesti. Ia-ti altceva daca vrei stabilitate!

        Culori aprinse? Nu prea mai vezi la masinile astea obisnuite.


        Cea mai amuzanta a fost aia legata de calitatea mai crescuta a masinilor pentru occident! Alea nu sunt zvonuri, MA' FREEEND, ci Este REALITATEA!!!

        Vesti bune insa pentru familistii din voi: MCV/Break cu siguranta va fi, dar sub alta denumire!
        Last edited by Sifredi; 6 November 2020, 00:28.

        Comment


        • Originally posted by abc View Post
          Probabil fara AC si fara vopsea pe bara fata+spate. (valabil pentru Acces)
          Chiar si in 2020?!? Da-o -n aia mea! Oricat de lowcost ar fi.

          Comment


          • Legat de înălțime, din ce văd noul Logan are 1501 cm,iar vechiul are 1517 cm,se pare că este cu 16 cm mai joasă, (aici nu ma refer la garda la sol) ceea ce ar trebui să ducă la un consum mai mic.

            Comment


            • cred e o gresala 1501 cm = 15.01 m inaltime e aberant tehnic.
              creca sint mm adica 1501 mm = 1.501 m deci decit 16 mm mai joasa, consum negresit mult mai mic

              Comment


              • Da ,e greșeala mea,este vorba de mm nu cm.

                Comment


                • Oare 0.9 Tce mai e folosit pe ceva cu sigla Renault sau Nissan?

                  Comment


                  • În dotările standard ale Loganului nu am regăsit „Aerul condiționat cu reglare automată” la nicio versiune, oare intră la „opționale”?

                    Comment


                    • Aerul conditionat automat e dotare serie la asa masina moderna nu stiai ?

                      e decit optional manual pentru sarantoci !

                      Comment


                      • Doar optiune la 250 euro pentru varianta Comfort

                        Comment


                        • Dacia Media Control https://play.google.com/store/apps/d...com.dacia.dngo
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          •  

                            Comment


                            • Multumim mult @ t0rquemada pentru link-ul din postul#147, la fel si pentru cel pe care l-ai oferit dincolo: https://www.facebook.com/turatii.ro/...53822505010388
                              Last edited by Gil26; 20 November 2020, 20:23.

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google