Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iar s-a scumpit Logan-ul.
    Acum cel mai ieftin model costa 13 400 euro, cu 600 euro mai mult.

    Comment


    • Si la Sandero Stepway a crescut pretul cu aproximativ 1000 euro vs decembrie cand am plasat comanda. Mai mult configurarea e mai dubioasa, pare ca nu mai sunt geamuri electrice pe spate.

      Comment


      • Pai nu s-a aprobat programul Rabla? De aici vin si scumpirile.. aprox 2000 euro din noiembrie pana azi...

        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

        Comment


        • Și dacă sau scumpit cu 1000 € programul rabla mai este rentabil ? într-un fel tichetul rabla îți achita scumpirea
          eu am dat 13 500 cash cu 3 opțiuni în valoare 1100€
          Aceiași mașina cu aceleași opțiuni costa azi 14 100 sa zicem că scade 1500 € tichetul rabla mașina costa 12 600 cu cele 3 opțiuni + că nu o poți vinde 1 an + acte și tot ce-ți trebuie pt a te înscrie în program se mai merita ? Se pare că tichetul rabla îți acoperă doar opțiunile

          Comment


          • Salutare !
            Sunt nou pe forum si sunt la prima mea masina noua .
            Am comandat acum o luna o Dacia Logan cu motorizarea ECO-G , echiparea confort cu optionale (inafara de pachetul cu frana de mana la buton am luat tot ) si mi-au spus ca in 6 luni minim o sa mi se livreze .
            Intrevarile mele sunt :
            1. Cum se face livrarea ?
            2. Vine cu numere rosii sau fara numere ?

            Comment


            • cu numere rosii valabile 3 luni (inclusiv rca si rovinieta pe acea perioada)

              Comment


              • Pe numere rosii nu se face rovinieta.

                Comment


                • asa mi-au comunicat cei de la cobalcescu cand am ridicat-o. ca are pe toata perioada numerelor rosii, platita vinieta... acum ca abereaza ei, aberez si eu

                  Comment


                  • Aveti dreptate amandoi: pe numere rosii nu se face rovinieta pentru ca nu ai nevoie de ea, poti circula fara probleme atat timp cat numerele rosii sunt valabile.

                    Referitor la RCA dar si la CASCO eu stiam ca se plateste si pentru numerele rosii si ramane valabil cand se trece la numerele definitive.

                    Comment


                    • Pai da ele se fac pe CNP si VIN.
                      Cand iti iei numere negre poti merge la asigurator sa-ti listeze alta polita pe care sa apara si numarul de inmatriculare sau poti merge asa pana expira fara probleme.

                      Comment


                      • Am dat comanda si 1000 euro pe 15 noiembrie la dealerul din Brasov pt Logan cu toate optiunile in afara de culoare(alb). Mi-a spus atunci tipa ca prin aprilie va fi livrata din cauza scaunelor incalzite. Nici pana azi nu am primit VIN sau nr. sasiu sau altceva. E normal?

                        Comment


                        • Reprezentanta , Vocea clientului ce spun?

                          Comment


                          • Originally posted by daymaker View Post
                            Reprezentanta , Vocea clientului ce spun?
                            Tipa de la reprezentanta a zis ca inca are nici o veste. Masina o achizitionez prin programul rabla. Am stabilit cu ea ca sa o sun sa trimita platforma pt rabla. Am sunat-o si am convenit ca dupa doua zile sa vina platforma. A doua zi m-a sunat ea si mi-a zis sa nu ma grabesc cu casatul rablei si pt ca nu stie cand va fi asamblata masina noua. Doar ma interesa daca e normal sa nu primesti nici-un act dupa 4 luni. Cu vocea clientului nu am vorbit pt ca nu ma grabesc, am un captur cumparat in 2019 tot prin rabla si mai am si rabla renault scenic 2002 care merge f.bine si e inmatriculat pana in octombrie.

                            Comment


                            • De fapt asta era nedumerirea mea: dealerul sa nu aiba nici-o informatie dupa 4 aproape 5 luni?
                              Last edited by milosevic; 2 April 2022, 23:07.

                              Comment


                              • Cei care achizitioneaza "la liber" in timpul campaniei Rabla intampina astfel de probleme?

                                Ma gandesc ca astfel de situatii reprezinta "pretul" pentru reducerea din programul Rabla, desi n-ar fi normal sa fie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google