Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • burtosu
    replied
    Până actualizează noul design, cu alte jante, culori, dotări obligatorii etc așa cum a fost și la Logan.

    Leave a comment:


  • mircionesb
    replied
    Care e treaba, ca vad ca Sandero Stepway a disparut din configuratorul Dacia?

    Leave a comment:


  • Shakar
    replied
    Manufacture Year si New Brand Identity.

    Leave a comment:


  • ursamajor
    replied
    Ce dreaq insemna MY, NBI?

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Originally posted by speleus View Post
    ....Totuși îmi vine greu să cred că prețurile de acum sunt egale cu cele din 2022 de la lansarea NBI.
    Nu a zis nimeni asta...

    Era vorba că MY2024 are în plus chestii pe care MY2022 nu le are - cu toate astea, prețul lui MY2024 este identic (deocamdată) cu prețul CURENT al lui MY2022..., credeam că se subînțelege...

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Originally posted by burtosu View Post
    Sunt convins. Tu ai postat oare, că s-au mai adus și ceva modificări la motor?
    Nu am cunoștință de modificări de motor - doar turbo a fost schimbată, cu modelul ranforsat, din 6 Oct 2023.

    Leave a comment:


  • speleus
    replied
    Da, se pare că au schimbat versiunile pe toate modelele. Probabil vor sa le alinieze în toată gama sub aceeași denumire mergând după Duster.. Deocamdată pe site nu se poate configura pe Logan decât variante cu GPL. Totuși îmi vine greu să cred că prețurile de acum sunt egale cu cele din 2022 de la lansarea NBI.

    Leave a comment:


  • burtosu
    replied
    Sunt convins. Tu ai postat oare, că s-au mai adus și ceva modificări la motor?
    Last edited by burtosu; 2 weeks ago.

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Prețul lui MY2024 identic cu cel pentru MY2022 (NBI) cel mai probabil va fi doar temporar - pentru a stimula vânzările, după care prețul lui MY2024 se va mări.

    Leave a comment:


  • burtosu
    replied
    Salutare! Văd că a apărut în configurator, Logan NY2024, cu noile dotări obligatorii, culori în plus, alte jante, la aceiași bani cu modelul precedent. Mă bate gândul să renunț la cel care-i pe drum, să comand noul model.

    Leave a comment:


  • Shakar
    replied
    La cei care stiti sigur ca e fabricata in Maroc, ce scrie pe COC la sediul social al producatorului si numele/locatia persoanei care a semnat certificatul de conformitate ?
    La mine scrie Mioveni, Alexandra Mindru. Fabricata 02.02.2024, certificat emis 05.02.2024.

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Originally posted by Shakar View Post
    ....
    Are serie cu UU1 deci fabricata in Romania.
    Originally posted by burtosu View Post
    Nicio legătură nu are seria respectivă, cu țara unde s-a fabricat. A mea tot UU1 și-i făcută în Maroc. ...
    Egal unde au fost produse seriile de sasiu incep cu UU1DJF00xxxxxxxxx, dar din cate stiu unde a fost produsa se poate vedea cu ce litera incepe seria de sapte cifre a numarului de serie al vehiculului din diferite documente specifice ex de producere a masinii (am una ca ex dar nu o mai gasesc acum), daca incepe cu A este Dacia Pitesti Romania, daca incepe cu I este Tangier Maroc.

    Bine totusi ca Dacia de ceva timp a revenit la termene de livrare normale.
    Iar colegilor de forum care asteapta masinile le doresc sa le volaneasca sanatosi si cu placere plus multi km fara probleme tehnice (si sa speram ca cei de la Dacia au rezolvat o parte din numeroasele probleme cunoscute la acest model macar pe masinile ce le vor produce de acum incolo).
    Last edited by Gil26; 2 weeks ago.

    Leave a comment:


  • burtosu
    replied
    Se pare că la cele din Maroc, tamburii sunt negri. Cred că doar la reprezentanță, pot vedea unde-i fabricată. Nu știu cum scrie într-o factură, încă n-o am..

    Leave a comment:


  • Shakar
    replied
    In mod normal seria de caroserie trebuie sa inceapa cu tara/uzina unde s-a produs. Daca la Dacia nu se respecta, n-am idee. Atunci cum poti sti unde s-a fabricat ?
    Tamburii spate sunt negri.
    La Hyundai de exemplu seria incepe: NLH (Turcia - i10/i20), TMA (Cehia - Tucson, i30), KMH (Korea - i40, Santa Fe, etc).

    Leave a comment:


  • burtosu
    replied
    Nicio legătură nu are seria respectivă, cu țara unde s-a fabricat. A mea tot UU1 și-i făcută în Maroc. Ce culoare au tamburii spate, de curiozitate?

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google