Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Octavian
    replied
    Originally posted by speleus View Post
    Salut,
    si eu am comandat pe online un Sandero Stepway gris highland cu GPL in 17.06.2022 echipat aproape cu tot mai putin incalzirea in scaune si pachetul techno.
    La putin timp am fost sunat de dealerul local care mi-a si emis un bon de comanda cu VIN si data estimata de livrare in saptamana 47 (sfarsit de noiembrie).
    Comanda pe online am facut-o la recomandarea lui deoarece masini cu GPL el nu mai putea sa comande (am avut cu el o discutie cu cateva zile inainte).
    Deja urmaream zi de zi site-ul online, masini cu GPL nu mai apareau, chiar si el a ramas surprins ca am reusit. Cei drept a fost singura cu GPL, cu benzina erau mai multe variante.
    Din cate am inteles pe comanda asta se mai pot face ceva modificari (sa scot ceva optionale sau sa adaug, eventual sa schimb culoarea) pana dau avansul si semnam contractul, dar aceste modificari vor impacta asupra termenului de livrare care poate deveni decembrie sau ianuarie 2023.
    Sper sa va primiti masinile cat mai repede. Eu am inceput cu AMR-ul .
    Numai bine!
    La fel am facut si eu, am renuntat la comanda facuta la dealer si am emis comanda online, tot din lotu ala cu livrare la sfarsit de noiembrie.
    Vineri m-a sunat dealeru ca sa aduc restu de acte (certificatele de radiere) ca cica vede ca au inceput sa puna piese pe masina. Nu ca ar veni intr-o sapt, doar ca sa fie dosaru complet.

    As zice sa nu mai modifici comanda, si asa cine stie cand ne primim utilajele noi...

    Leave a comment:


  • mihai_ban
    replied
    Salut cred că încep să între la alocări comenzile din ianuarie probabil februarie cu livrare in septembrie, octombrie sau noiembrie. Mult noroc să aveți și o să vină și mașina ta.
    Last edited by 77sky; 20 June 2022, 21:28.

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Nu cred că se mai livrează vreo mașina anul asta la comenzi făcute în anul curent 2022
    m-am resemnat ! Adio mașina anul asta poate la anul
    Și mai spunea dealeru să mă înscriu și în programul rabla ,când eu n-am nici serie de caroserie

    Leave a comment:


  • mircionesb
    replied
    Vad ca preturile se modifica aproape continuu.. Sandero Stepway Confort ( cum e asta al meu) cu jante Mahalia, pachet Confort 1, pachet Techno si pachet Parking 2, culoare orange Atacama dar fara GPL a ajuns 16660 EUR in varianta cu motorizare TCE 90 iar pentru varianta de 110 CP e 17660 EUR.. Asta inseamna ca la reintroducerea GPL-ului vor fi 17000 respectiv 18000 EUR. Au luat-om razna preturile, inca la Dacia cresterea e destul de moderata comparativ cu alte marci, am vazut un VW T-Cross, 1.0 - 110 CP , cutie DSG , echipat ok, pret 26360 EUR ceea ce mi se pare mult prea mult pentru o masina de categoria respectiva.

    Leave a comment:


  • speleus
    replied
    Salut,
    si eu am comandat pe online un Sandero Stepway gris highland cu GPL in 17.06.2022 echipat aproape cu tot mai putin incalzirea in scaune si pachetul techno.
    La putin timp am fost sunat de dealerul local care mi-a si emis un bon de comanda cu VIN si data estimata de livrare in saptamana 47 (sfarsit de noiembrie).
    Comanda pe online am facut-o la recomandarea lui deoarece masini cu GPL el nu mai putea sa comande (am avut cu el o discutie cu cateva zile inainte).
    Deja urmaream zi de zi site-ul online, masini cu GPL nu mai apareau, chiar si el a ramas surprins ca am reusit. Cei drept a fost singura cu GPL, cu benzina erau mai multe variante.
    Din cate am inteles pe comanda asta se mai pot face ceva modificari (sa scot ceva optionale sau sa adaug, eventual sa schimb culoarea) pana dau avansul si semnam contractul, dar aceste modificari vor impacta asupra termenului de livrare care poate deveni decembrie sau ianuarie 2023.
    Sper sa va primiti masinile cat mai repede. Eu am inceput cu AMR-ul .
    Numai bine!
    Last edited by speleus; 19 June 2022, 14:46.

    Leave a comment:


  • madi
    replied
    Sunt probleme de aprovizionare pentru componentele GPL, nu are nimic motorul in sine. Nemultumirile mele sunt legate de finisaj elemente caroserie.E o idee mai fasneata pe gaz.

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Bine că nu am pus gaz pe ea !!

    Leave a comment:


  • mnv
    replied
    Dacia are probleme de aprovizionare cu componentele necesare producţiei de motoare ECO-G (benzină şi GPL), iar din acest motiv în prezent nu mai pot fi comandate maşini cu această motorizare. Decizia de suspendare este una temporară, asta până când lanţul de aprovizionare îşi va reveni. Dacă intraţi pe site-ul Dacia la secţiunea configurator veţi observa [...]


    Leave a comment:


  • alinushus
    replied
    Nu full, confort cu 4 opțiuni

    Leave a comment:


  • andrei1dacia
    replied
    Ai comandat full de pe site?

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google