Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Driver23
    replied
    1 .-cvt e o cutie japoneza de viteza ca posesor de Mazda 6 îi trebuie întreținere ca la bebeluș schimbat ulei la timp și alte nebunii etc, cutiile japoneze sunt invers proporționale cu motoarele lor
    2 - ai grija când pleci cu ea de pe loc când e frig afara nu trebuie să-i dai tare
    3 - mare grija sa nu tractezi alte mașini sau daca tractezi sa fie sub tonajul Loganului

    Leave a comment:


  • RoYeti
    replied
    Originally posted by Driver23 View Post
    RoYeti​ La cutia cvt după 50000 de km scăpa de ea
    si nici nu o sa gasesti prea curând la dezmembrări daca se strica
    Nu ma speria. O fi chiar asa rau cu cvt-urile?

    Leave a comment:


  • speleus
    replied
    Originally posted by DFA View Post
    Motoarele 1.0 ECO-G 100 au redevenit disponibile la comenzi!
    Oare se și pot comanda in mod real? Era o informație acum 2 săptămâni că suspendă comenzile cam 2 luni. Pe online încă nu au reapărut ca și variante dar probabil la dealeri se reiau comenzile.

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Originally posted by Driver23 View Post
    RoYeti​ La cutia cvt după 50000 de km scăpa de ea
    De ce? (si de ce nu dupa 30k, 40k, 60k, 80k km, etc... aveti informatii\date\cifre care sa sustina "recomandarea" aceasta ?)

    PS: livrarea in septembrie (dupa intreruperea din august) pare OK, asteptare cat mai uroara (nu mai este asa mult)
    Last edited by Gil26; 2 July 2022, 23:51.

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    RoYeti​ La cutia cvt după 50000 de km scăpa de ea
    si nici nu o sa gasesti prea curând la dezmembrări daca se strica

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Motoarele 1.0 ECO-G 100 au redevenit disponibile la comenzi!

    Leave a comment:


  • RoYeti
    replied
    Eu am facut comanda spre sfarsitul lui decembrie, cvt, alb, full fără volan piele si fara jenti aluminiu (14.700). Mi-au spus ca in septembrie o sa vina. A mai comandat careva cu cvt, ce promisiuni de livrare aveti?

    Leave a comment:


  • mihai_ban
    replied
    Originally posted by Loganu View Post

    Benzina simpla, sa nu aud de gaz..singurele dotari lipsa sunt cutia cvt si pachetul keyless entry-go
    sigur a ta intarzie datorita lipsei componentelor gpl
    Mulțumesc frumos,ai avut probleme cu gpl,de nu ai ales? Am auzit că nu sunt așa mari probleme. Am optat pentru un Logan Eco-G 100, Comfort, vopsea metalizata, jante aliaj pachet parking 2.

    Leave a comment:


  • Loganu
    replied
    Originally posted by mihai_ban View Post

    Bună ziua, și tot în ianuarie,pe 17 am comandat mașina,dar termenul de livrare este pe 03 oct. Ce model și ce dotări ai. pus pe ea
    Benzina simpla, sa nu aud de gaz..singurele dotari lipsa sunt cutia cvt si pachetul keyless entry-go
    sigur a ta intarzie datorita lipsei componentelor gpl

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Atunci probabil din cauza asta ti se livrează în octombrie
    suna și întreabă la voce clientului daca gazul reprezintă o problema la întârzierea livrări

    Leave a comment:


  • mihai_ban
    replied
    Originally posted by Driver23 View Post
    mihai_ban e posibil că la mașina ta sa ai niste piese în așteptare care vor fi disponibile mai târziu
    La voce clientului mi sa spus că dacă piesele sunt pe stoc livrarea va avea loc în iulie daca nu în octombrie !
    Ai cumva gaz pe ea ?
    Da. Logan Eco-G 100

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    cele cu gaz am înțeles că au fost scoase din comanda !
    Cel puțin o perioadă nu mai pot fi comandate le lipsește nu știu ce piese
    Loganu meu nu are gaz poate a contat chestia asta !

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    mihai_ban e posibil că la mașina ta sa ai niste piese în așteptare care vor fi disponibile mai târziu
    La voce clientului mi sa spus că dacă piesele sunt pe stoc livrarea va avea loc în iulie daca nu în octombrie !
    Ai cumva gaz pe ea ?

    Leave a comment:


  • mihai_ban
    replied
    Originally posted by Loganu View Post
    Am revenit pe grupul asta dupa ani de pauza, deci nepotul batranului logan comandat in 19.01 avea termen de fabricatie pe 13oct ( serie primita la inceputul lunii iunie ) , ieri am primit o veste buna , in data de 26 iulie ajunge in reprezentanta , dar o sa mai dureza o zi pana monteaza service-ul alarma , antena rechin si inca 2 balarii
    Bună ziua, și tot în ianuarie,pe 17 am comandat mașina,dar termenul de livrare este pe 03 oct. Ce model și ce dotări ai. pus pe ea

    Leave a comment:


  • Loganu
    replied
    Am revenit pe grupul asta dupa ani de pauza, deci nepotul batranului logan comandat in 19.01 avea termen de fabricatie pe 13oct ( serie primita la inceputul lunii iunie ) , ieri am primit o veste buna , in data de 26 iulie ajunge in reprezentanta , dar o sa mai dureza o zi pana monteaza service-ul alarma , antena rechin si inca 2 balarii

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google