Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Driver23
    replied
    Iar pe București giurgiu în drum spre Bulgaria prin curbele alea an intrat cu 120 km/h e ceva de îți îngheață sângele în vene nu recomand decât cu 90 de km și cu multă experiență la volan

    Leave a comment:


  • Octavian
    replied
    ...cam periculos oricum sa treci pe langa tir cu 170...chiar si pe autostrada. Cred ca amplifici de undeva senzatia de dezechilibru/decolare, poate batea vantul dintr-o parte si atunci e senzatie nasoala cand treci de tir (gol de aer in dreptu lui si presiune mare dupa ce ai trecut ) .
    La 140-150 pe autostrada cu vreme buna Loganu nou nu mi-a dat niciun fel de emotii trecand pe langa tiruri

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Dupa 1200 km am dus-o destul de ușor la 170 km /h
    problema e la greutate
    Daca treci pe langa vreun tir aproape decolezi

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Corect este "N⋅m" sau "N m".

    Nici NM, nici N/M, nici N.m, nici Nm nu este corect!

    Leave a comment:


  • abc
    replied
    Cuplul este NM, nu N/M.

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Probabil așa se explică întârzierea de 7 luni până când am primit mașina ,

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Am observat pe Logan fara sa vreau in timp ce îi puneam lichid de parbriz un conector fabricație Malaezia
    Am inceput să mă uit mai atent și mi-am dat că mașina e plina de tot felul de conectoare ,cipuri și alte chestii electronice din Malaezia , Singapore asia in general

    Leave a comment:


  • milosevic
    replied
    Originally posted by alinushus View Post
    E posibil sa fie fabricata si sa-i lipseasca ceva componente, cum a mai fost cazul in primavara parca, cu geamurile electrice. A mea a fost fabricata pe 24 iunie, atunci mi-a acceptat si seria in aplicatie. Am ridicat-o pe 20 iulie, nu au avut transport.
    Ok...dar cand ai facut comanda si ce configuratie?

    Leave a comment:


  • alinushus
    replied
    E posibil sa fie fabricata si sa-i lipseasca ceva componente, cum a mai fost cazul in primavara parca, cu geamurile electrice. A mea a fost fabricata pe 24 iunie, atunci mi-a acceptat si seria in aplicatie. Am ridicat-o pe 20 iulie, nu au avut transport.
    Last edited by alinushus; 2 September 2022, 12:46.

    Leave a comment:


  • milosevic
    replied
    Opt luni ca sa o produca si inca trei luni ca sa o livreze = 11 luni (intre timp mi-au anulat wireless AA....ma mai astept sa mi anuleze si keyless si frana parcare electrica).
    Last edited by milosevic; 2 September 2022, 10:14.

    Leave a comment:


  • milosevic
    replied
    Originally posted by DFA View Post

    Tu ai primit VIN-ul după ce ți-a fost fabricată mașina!
    Am inteles.....dar atunci de ce VIN ul e comunicat la inceputul lui iulie 2022(adica fabricat la inceputul lui iulie) iar livrearea zic ei ca se face prin octombrie 2022, iar comanda e data pe 10.11.2021?

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Originally posted by milosevic View Post

    Eu l-am introdus cum l-am primit (comanda din noiembrie, VIN comunicat dupa sapte luni in iulie) si a si aparut pe mydacia imediat . Dar nu cred ca masina e produsa.
    Tu ai primit VIN-ul după ce ți-a fost fabricată mașina!

    Leave a comment:


  • Alin0303
    replied
    Eu am inteles ca in momentul in care avem acces la informatiile de la 'Vehicle information' din aplicatie (momentan mie imi da o eroare acolo), atunci masina este produsa sau foarte aproape de a fi gata. Seria am putut sa o introduc cand mi-a fost data de catre dealer, acum cca 2 luni.

    Leave a comment:


  • speleus
    replied
    Cred că totuși dacă te- a lăsat să introduci seria (vorbesc de aplicația mobilă) mașina exista deja fizic la un anumit nivel de echipare adica sigur a început fabricarea ei.
    Eu am seria de o săptămână dar cred că fabricarea efectivă nu cred că va fi mai devreme de noiembrie-decembrie. Nu mă lasă să introduc seria, zice eroare de vin.

    Leave a comment:


  • milosevic
    replied
    Originally posted by speleus View Post
    La cat timp după furnizarea seriei de șasiu poți introduce informația în aplicația mobilă MyDacia?
    Eu l-am introdus cum l-am primit (comanda din noiembrie, VIN comunicat dupa sapte luni in iulie) si a si aparut pe mydacia imediat . Dar nu cred ca masina e produsa.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google