Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • madi
    replied
    Pai mai sunt doua luni parcă și ăștia de la AFM o sa ceară banii înapoi. Daca am înțeles eu bine ,că termenul de 240 zile a trecut demult(rabla 2021).

    Leave a comment:


  • abc
    replied
    De ce nu renunti, daca chiar nu-ti convine?
    Alege alta masina, mai buna, mai ieftina, cu livrare intr-o luna, maxim doua si evident configurata conform cerintelor tale!
    Lasa-i pe altii sa astepte!
    Fii istet!

    Leave a comment:


  • milosevic
    replied
    Mai mult de 10 luni. Comanda mea e data pe 10.Noiembrie 2021, pe 10 septembrie 2022 am sarbatorit 10 luni de asteptare. Mi-u zis de la vocea clientului ca e gata pe 15 septembrie, a trecut,, dealerul zice pe 5 octombrie minciuni .Intre timp au taiat wifi ul folosind santaj, au scos suport telefon, masutele rabatabile si organizatorul. Pana la urma cred ca si scaunul de sofer o sa-l impart cu pasagerul din dreapta ca doar e confort, nu. Sincer mi-e scarba si lehamite cand aud de cooperativa mestesugareasca numita dacia. Ma astept sa anunte ca lucreaza si cu materialul clientului. Cand ajunge si daca ajunge vreodata o sa o inaugurez in fata reprezentantei cum fac la vapoare: leg sticla de sampanie de o sfoara si o arunc pe "masina".
    Last edited by 77sky; 18 September 2022, 11:04.

    Leave a comment:


  • speleus
    replied
    Originally posted by DFA View Post
    Dacă mașina apare pe my.dacia.ro ea există fizic - adică A FOST fabricată.
    Poate partial adevarat.
    Am serie de sasiu, inrolata in my.dacia.ro, dar cred ca masina este inca in faza de proiect - estimare livrare martie 2023 (comanda in iulie 2022).
    Oricum sunt destule ciudatenii, unii au comanda de anul trecut si inca nu au serie, altii cu comenzi de anul acesta deja conduc masinile, pe online poti lua masini pe loc.
    Un termen maxim de livrare pare a fi 10 luni, insa probabil functie de echipare, culoare si motorizare poate intra in productie mai repede.

    Leave a comment:


  • abc
    replied
    Pe Comenzi Online este disponibil acum un Logan cu CVT, culoare alb, fara optionale.
    Termenul de livrare este luna octombrie.

    Leave a comment:


  • mihai_ban
    replied
    Originally posted by DFA View Post
    Dacă mașina apare pe my.dacia.ro ea există fizic - adică A FOST fabricată.
    Mulțumesc, frumos,am sunat la vocea clientului și am întrebat dacă a fost fabricată și mi-au zis că tot pe 26 septembrie iese din fabrică, poate nu au toate componentele și se așteaptă să le monteze ulterior. Încă odată mulțumesc pentru ajutor.

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Dacă mașina apare pe my.dacia.ro ea există fizic - adică A FOST fabricată.

    Leave a comment:


  • mihai_ban
    replied
    Bună seara, astăzi am introdus seria VIN și mi-a afișat mașina, că termen de livrare am 26 septembrie 2022. Posibil să fie fabricată? Dacă puteți să mă ajutați cu un sfat. Vă mulțumesc!

    Leave a comment:


  • paul_damian
    replied
    E sigur, poti sa le vezi si tu. Desigur, Duster.

    Leave a comment:


  • alex1ioan
    replied
    Originally posted by speleus View Post
    Pe online este abundenta de Sandero Stepway și Duster (aproape 600 unități) cu livrare mai mult de jumatate până în noiembrie, atât cu benzina, cât și cu GPL și motorină. Asta înseamnă maxim 2 luni până la livrare. Probabil au rezolvat problemele de aprovizionare. Sa fie cu noroc pentru cei care sunt în așteptare cu comenzi la dealeri.
    Ești sigur ca ai văzut și cu "motorina" ?

    Leave a comment:


  • abc
    replied
    Cu doua saptamani in urma am vazut chiar si un Logan pe site-ul Dacia la comenzile online. A stat doua zile pe site pana l-a comandat cineva. Termen de livrare: 2-3 luni. Era vorba de modelul Essential cu motor de 65 CP (fara turbina), culoare alb, fara optionale. La specificatii erau trecute proiectoarele dar nu era trecut AC. Eu stiu ca Logan Essential care a fost comercializat in trecut in Romania avea si proiectoare si AC.

    Leave a comment:


  • Karabet
    replied
    Sau au fost multe anulări de comenzi ?

    Leave a comment:


  • speleus
    replied
    Pe online este abundenta de Sandero Stepway și Duster (aproape 600 unități) cu livrare mai mult de jumatate până în noiembrie, atât cu benzina, cât și cu GPL și motorină. Asta înseamnă maxim 2 luni până la livrare. Probabil au rezolvat problemele de aprovizionare. Sa fie cu noroc pentru cei care sunt în așteptare cu comenzi la dealeri.

    Leave a comment:


  • madi
    replied
    Probabil ar trebui sa deschidem un topic cu experiente la volan Logan , Sandero , Sandero Stepway.

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Bine, am inteles "recomandarea" , dar nu stiu ce legatura are "experienta" asta multa a ta la volan cu " Logan III - Comanda și Termen de Livrare" ...

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google