Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • madi
    replied
    Nu sunt atat de specifice postarile, se vorbeste aici de toate variantele, oricum majoritatea au Tce90(+ GPL) cu 6 trepte de viteza.

    Leave a comment:


  • CostiC
    replied
    Neata. Are cineva comandata varianta Logan III TCe 90 MT6? nu gasesc nicaieri un topic pentru acest model.. Multumesc!

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    DFA am înțeles deci ești doar pasionat de mașini +că îl ai pe Gil26 gata să-ți sară în apărare :)) sal cinstești si pe el cu o " merdenea"ceva, că te apără

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Originally posted by Driver23 View Post
    DFA as putea paria că lucrezi la Dacia de ești atât de bine informat
    Ai pierde dacă ai paria! Nu am nici o legătură cu Dacia-Renault. Nici măcar nu activez în domeniul auto.

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Originally posted by Driver23 View Post
    DFA as putea paria că lucrezi la Dacia de ești atât de bine informat ))
    Ești un fel de dac 007 )))))
    Decat sa pariezi complet aiurea mai bine te-ai informa inainte de a scrie toate acestea (plus "glumele")

    PS: referitor la termenele de livrare cred ca Dacia inca le are bune comparativ cu alti producatori auto (inclusiv Renault la care pana si informatiile legate de asta lasa si mai mult "de dorit").

    Leave a comment:


  • alinushus
    replied
    Pe mine dealerul m-a chemat miercurea trecuta sa achit diferența ca pana la sfârșitul săptămânii trecute ajunge la ei, nu a ajuns, de la Vc au zis ca pana pe 7 ajunge, însă nici dealerul și nici la VC nu au știut sa-mi zică dacă a plecat, sau cand e programata la transport..., astazi

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    DFA as putea paria că lucrezi la Dacia de ești atât de bine informat ))
    Ești un fel de dac 007 )))))

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Tre sa sunam la vocea clientului că sa aflam când vine mașina ,că dealeru are treabă multa, sa de-a și el un click să vadă ce se întâmplă cu mașinile comandate de clienți
    Săptămână viitoare intra și a mea în fab si cam în 2 săptămâni o livrează

    Leave a comment:


  • alinushus
    replied
    A mea s-a fabricat pe 25 iunie, sper sa ajungă săptămână asta

    Leave a comment:


  • RoYeti
    replied
    Originally posted by Mihainn View Post
    Salut, am comandat un Logan 3 CVT, full, Grey Moonstone pe data de 10 Noiembrie 2021.

    Am sunat azi la vocea clientului si mi au spus ca a fost fabricat pe 30 Iunie si ca se asteapta transportul. Au spus ca o sa ajunga la dealer in 3 saptamani. Foarte mult dureaza transportul, dar macar dupa 9 luni il pot conduce, in sfarsit.
    Felicitări

    Leave a comment:


  • Mihainn
    replied
    Salut, am comandat un Logan 3 CVT, full, Grey Moonstone pe data de 10 Noiembrie 2021.

    Am sunat azi la vocea clientului si mi au spus ca a fost fabricat pe 30 Iunie si ca se asteapta transportul. Au spus ca o sa ajunga la dealer in 3 saptamani. Foarte mult dureaza transportul, dar macar dupa 9 luni il pot conduce, in sfarsit.

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Originally posted by Driver23 View Post
    RoYeti​ La cutia cvt după 50000 de km scăpa de ea
    Nu știu de unde scoateți voi cifrele astea...

    CVT-ul DXK de pe L3/S3 e fără întreținere.

    La 50.000km poate ar trebui să se verifice aspectul uleiului, nu să scape de ea....

    Da, este o cutie fragilă și sensibilă și probabil că ea ar fi singurul motiv valabil pentru care o garanție extinsă de 5 ani s-ar merita.

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    1. CVT NU "e o cutie japoneza de viteza", nici neaparat japoneza si nici de viteza, are avantaje si desigur si dezavantaje despre toate astea s-a mai discutat inclusiv pe acest forum in diferite topice.
    2. "când pleci cu ea de pe loc când e frig afara nu trebuie să-i dai tare" si trebuie sa ai grija cu orice masina egal de tipul de transmisie si nu doar cu CVT, orice sofer responsabil cred ca stie asta (iar asta o scrie unul care in peste 30 de ani a avut doar "automate" diferite marci si motorizari, inclusiv cu CVT)
    3. cand tractezi alte masini oricum trebuie sa ai mare grija indiferent de masina
    Si in concluzie CVT NU e neaparat un fel de porțelan iar Loganul NU e neaparat masina de forja, plus ca intre L3 si L1 sunt destule diferente (fata de ce ne-a "obisnuit" Dacia).
    Iar toate astea cred ca sunt offtopic, sa revenim la subiect: Logan III - Comanda și Termen de Livrare...

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    În concluzie CVT e un fel de porțelan iar Loganul e masina de forja cu asta nea obișnuit Dacia

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google