Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • RuginaDacica
    replied
    Originally posted by speleus View Post
    La cat timp după furnizarea seriei de șasiu poți introduce informația în aplicația mobilă MyDacia?
    De indata ce masina a fost produsa poti introduce seria de sasiu in aplicatie si iti va aparea acolo. Daca esti nerabdator poti incerca pana apare, in felul asta o sa afli ca a fost produsa inainte sa te contacteze ei.

    Leave a comment:


  • speleus
    replied
    La cat timp după furnizarea seriei de șasiu poți introduce informația în aplicația mobilă MyDacia?

    Leave a comment:


  • milosevic
    replied
    Da...si cate boxe sunt 4 sau 6? Mai e USB ul ala de jos pt incarcare?


    Ok...am primit raspunsul pe topicul medianav

    Last edited by 77sky; 10 August 2022, 19:37.

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Nu e deloc dubios, e o unitate Media Display cu navigația activată, fără interfață Wi-Fi 5G - doar cu USB.

    De 100€ cumperi un adaptor USB-WiFi, gen Motorola MA1 pentru Android Auto Wireless.

    Leave a comment:


  • milosevic
    replied
    M-a sunat dealerul: a primit comunicat de la dacia ca medianav nu se mai poate conecta wireless cu android auto .....sa semnez ca sunt de acord si imi scad 100 euro.....am intrebat daca nu cumva e media display cu 4boxe si fara navigatie nativa, a zis ca nu: 6 boxe, harti si gps pe antena dar fara conexiune wireless.....tare dubios.....urmeaza sa-mi livreze masina prin octombrie ( pe 5 se fabrica)...oricum nu-i mai cred de mult.
    Last edited by milosevic; 9 August 2022, 13:56.

    Leave a comment:


  • Midnighte
    replied
    Pretul ramane ferm pana la livrarea masinii.

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Scumpirea are efect doar asupra comenzilor VIITOARE.

    Leave a comment:


  • speleus
    replied
    Originally posted by abc View Post
    Iar s-a scumpit Logan-ul.
    De data asta cu 200 euro.
    Acum cel mai ieftin model costa 13600 euro.
    Scumpirea are efect si asupra comenzilor anterioare sau pretul din comanda ramane ferm pana la livrarea masinii?

    Leave a comment:


  • neos
    replied
    Originally posted by RoYeti View Post

    Ce motorizare / cutie de viteze ai la ea?
    ​​​​
    1L, 90 cai fara GPL, cutia cu 6 rapoarte.

    Leave a comment:


  • abc
    replied
    Iar s-a scumpit Logan-ul.
    De data asta cu 200 euro.
    Acum cel mai ieftin model costa 13600 euro.

    Leave a comment:


  • milosevic
    replied
    Fara organizator portbagaj, fara masuta rabatabila scaun, fara suport telefon.....se pare ca e criza mondiala de plastic, nu de semiconductoare. Oricum eu am comandat-o pe 10 noiembrie (dupa cum am mai spus pe aici de vreo 10 ori) dealerul zice ca vine in octombrie, vocea zice in septembrie... oricum nici nu ma mai intereseaza, era promisa in aprilie cel tarziu mai. Dar cand si daca va ajunge vreodata, cand o sa deschid capota la motor, o sa dau probabil peste doi talibani care pedaleaza energic, la cum se tot taie din masina.
    Last edited by milosevic; 31 July 2022, 22:04.

    Leave a comment:


  • claudius_log
    replied
    Originally posted by speleus View Post
    Teoria era ca masinile din online erau cele comandate si la care clientii renunta si devin disponibile.
    cred ca e gresita teoria asta. Si eu am luat masina online, comandata in februarie cu livrare la sfarsitul lui iulie. Masina mea a fost fabricata in aprilie 2022 si alaltaieri am intrat in posesia ei, deci nu avea cum sa fie una la care a renuntat cineva. Probabil uzina asambleaza in functie de cum sosesc subansamblele de la furnizori, conform unei programari.

    Leave a comment:


  • speleus
    replied
    Pe online a sarit numarul de unitati disponbile (cu livrare pana in decembrie) doar in acest weekend de la aprox, 100 la 400 (doar Sandero si Duster). Cresterea mare este la Sandero de mai bine de 250 unitati. Au aparut si unitati cu scaune incalzite care era un motiv pentru decalarea livrarii in caz ca o includeai la optiuni.
    De unde sa vina abundenta asta? Teoria era ca masinile din online erau cele comandate si la care clientii renunta si devin disponibile.
    Numarul acesta varia cu 10 - 20 pe zi. Acum a sarit cu 250.
    Last edited by speleus; 31 July 2022, 13:34.

    Leave a comment:


  • paul_damian
    replied
    Originally posted by RoYeti View Post
    Suportul de telefon se poate achiziționa de undeva?
    Vazusem pe undeva codul de produs, dar nu-l gasesc acum. Dar poti sa mergi la dealer si-l rogi pe el sa-l gaseasca si sa-ti dea un pret.

    Leave a comment:


  • RuginaDacica
    replied
    @alinushus Am inteles, multumesc mult pentru raspuns. O sa intreb luni de priza de 12V, poate este ceva usor de adaugat. Iar masutele din spate...nici nu stiu ce sa zic daca merita bataia de cap.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google