Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • christi1923
    replied
    A sosit si al meu SS3 ecog, comanda de la inceputul lui decembrie - imediat dupa cresterea preturilor si modificarea pachetelor de optiuni, toate optiunile adaugate pe masina + jante si vopsea atacama. Masina a ajuns la Benga pe 23 iunie, a mai durat o satpamana livrarea la o reprezentanta din Militari.

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    RoYeti​ Logan simplu manuala in 6 trepte fara gaz , fara climatronic și încălzire în scaune și cu 3 opțiuni separate de echiparea de baza

    Leave a comment:


  • RoYeti
    replied
    Originally posted by Driver23 View Post
    Tot prin vocea Dacia am primit și seria de caroserie !!
    Ce model de logan ai comandat, cutie manuala/automata, gpl, etc.?

    Leave a comment:


  • alinushus
    replied
    Eu am plătit astăzi diferența la banca, cică ajunge saptamana asta, a fost fabricata sâmbăta, deși termenul era sa fie fabricata ieri. Încă nu am primit prin posta radierea pentru rabla însă dealerul a zis ca la ei în aplicație s-a descarcat radierea și o pot livra când vine. Comanda data online pe 25.02 cu termen inițial de livrare sfârșit de iunie. Logan confort eco-g cu clima automata. Vin-ul îl am de atunci.
    Last edited by alinushus; 29 June 2022, 13:11.

    Leave a comment:


  • mihai_ban
    replied
    Salut,pe mine m-a sunat de la Vocea clientului Dacia, să mă anunțe că mașina se fabrică pe data de 3 octombrie cu livrare in 2-3saptamani,de când iese din fabricație. Menționez că comanda a fost făcută pe 17 ianuarie. O zi bună.
    Last edited by 77sky; 29 June 2022, 18:53.

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Vedem daca se mai face vreo modificare cu privire la fabricare și livrare daca se amână cu siguranță livrare se va face in septembrie !
    sper sa nu !!

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Tot prin vocea Dacia am primit și seria de caroserie !!

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Tre" sa fac o rectificare loganu intra in fabricatie incepend cu jumatea luni iulie și livrarea se face la sfârșitul luni iulie
    eu am sunat la voce Dacia,și mi_au zis , delaru nu mi-a zis nimic se uită din joi în paste să vadă ce se întâmplă cu comenzile clienților
    Se mirau și cei de la Dacia cat de repede a intrat în fabricație
    Mi-a mai zis că în luna august intra 3 săptămâni în concediu toată fabrica pentru revizie tehnica

    Leave a comment:


  • speleus
    replied
    Salut,
    și eu am primit un update de la dealer la comanda data online.
    Data fabricației s-a modificat din 29 septembrie în 14 septembrie și estimarea de livrare de la sfârșitul lui noiembrie la sfârșitul lui octombrie.
    Totul sub rezerva vremurilor...
    Numai bine!

    Leave a comment:


  • Cristian1978
    replied
    Originally posted by Driver23 View Post
    Am primit serie de caroserie și data de fabricație la sfârșitul luni iulie
    comanda făcută pe 3 ianuarie
    Nu mă așteptam la așa ceva !
    Sunt surprins !!
    Felicitări!
    Astăzi am vorbit cu dealer-ul. Din spusele lui, se pare că se încearcă (dacă nu apar ...alte surprize) ca toate comenzile date până pe 30 aprilie să fie onorate anul acesta; ce s-a comandat începând cu 1 mai....la anul; minte el, mint și eu, deși ..pare serios.
    Eu am comandat cu cutie automată, full option și....sper să vină până pe 31 octombrie să nu fiu nevoit să reînnoiesc asigurarea....

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    pai vezi, poti sa primesti masina mai repede decat Lamborghini ala la care faceai "trimitere" in postul#870 (si nici lamborghini nu ai cumparat si probabil nici copii nu ai facut in perioada asta)
    Last edited by Gil26; 28 June 2022, 15:50.

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Am primit serie de caroserie și data de fabricație la sfârșitul luni iulie
    comanda făcută pe 3 ianuarie
    Nu mă așteptam la așa ceva !
    Sunt surprins !!

    Leave a comment:


  • Octavian
    replied
    Originally posted by speleus View Post
    Interesant e asta cu termenele de livrare. De exemplu azi sunt pe site online 40 de Sandero cu livrare in august.
    Cred că din cauza întreruperilor și a refacerii stocurilor de piese programarea fabricării fluctuează ca un sinus sa nu zic dinți de fierăstrău
    Asa e la toti.

    Dar niciuna cu gpl...

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Originally posted by alinushus View Post
    Salut, loganul meu are termen de fabricatie 28, luna asta. Azi a apărut în aplicația mydacia, după ce am introdus vin-ul. Înseamnă ca a fost fabricat deja?
    De regulă, dacă apare pe my.dacia.ro mașina este fabricată.

    Leave a comment:


  • speleus
    replied
    Interesant e asta cu termenele de livrare. De exemplu azi sunt pe site online 40 de Sandero cu livrare in august.
    Cred că din cauza întreruperilor și a refacerii stocurilor de piese programarea fabricării fluctuează ca un sinus sa nu zic dinți de fierăstrău

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google