Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • neos
    replied
    vin si eu cu info: comanda facuta pe 21.12.2021 pt Logan 3 si a venit pe 14.07.2022.

    Leave a comment:


  • Cristian1978
    replied
    aceasta este prima dată când primesc o dată de livrare
    anterior, când am făcut comanda, se vorbea de 6 luni (august) dar cu rezervele binecunoscute

    Leave a comment:


  • speleus
    replied
    Și acum ce data de livrare ai primit? Tot octombrie?

    Leave a comment:


  • Cristian1978
    replied
    Și eu am primit ieri, de la dealer, seria
    comandă făcută pe 14 februarie (pt că m-am îndrăgostit de ea, nah...dragoste la prima vedere, vedem după dacă-mi mănâncă ficații sau „au trăit fericiți până la ...casare), automată, full, cu livrare undeva în octombrie....la prima strigare

    Leave a comment:


  • RuginaDacica
    replied
    @andrei1dacia Pe 19 ianuarie 2022.

    Leave a comment:


  • andrei1dacia
    replied
    Cand ai facut comanda? Eu am comanda din 29 oct 2021 si numai pe 01 septembrie se fabrica...Full gpl

    Leave a comment:


  • RuginaDacica
    replied
    Originally posted by RuginaDacica View Post
    Salut, am comandat masina pe 19 ianuarie 22, Logan Confort TCe 90 (cu 6 rapoarte singura disponibila atunci), culoare Gris Highland, pachet parking 2, aer automat si scaune incalzite iar volanul in piele si geamurile electrice spate erau standard atunci.
    Astazi am primit seria de sasiu si data de iesire din fabrica pe 17 octombrie cu livrare spre sfarsit de octombrie.
    Mi-am facut cont MyDacia am incercat sa adaug masina acolo dar imi da eroare cand bag seria de sasiu, oare o pot vedea acolo doar dupa ce este produsa?
    Astazi m-a surprins reprezentantul Dacia cu o veste, masina va iesi din fabrica pe 20 iulie si va fi livrata in jur de 1 august.

    Leave a comment:


  • mnv
    replied
    https://www.***********/stiri-auto/c...mpiri-19060707

    https://www.***********/stiri-auto/cat-costa-sa-montezi-pe-masina-o-instalatie-gpl-dupa-ultimele-scumpiri-19060707
    Last edited by mnv; 15 July 2022, 22:11.

    Leave a comment:


  • Leo0608
    replied

    Gil am necazuri cu macaraua dr, coboara geamu si nu mai urca. La actionarea butonului din bord pe inchidere geam motorasu nu face nimic Sa trebuiasca sa cumpar macara noua?
    Am separat geamu de macara, l-am ridicat sus si am imobilizat geamu.

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Nu stim, de unde mai ai si informatia asta ca "s-au mărit salariile cu 300 de lei incepand cu luna asta" ????
    Iar daca la achizitionarea unei masini noi trebuie succes
    Plus ca putin mai inainte ai scris ca sunt "comenzi mai puține" (si nici nu ai precizat de unde ai datele) iar nu cu mult timp in urma ai mai scris si asta:
    Originally posted by Driver23 View Post
    Cică nu sunt bani , scumpiri inflație și alte chestii,și ce să vezi lumea comanda mașini noi pe rupte !
    Și mai ești forțat de stat prin tot felul de scumpiri la asig . Impozit benzină să-ți cumperi mașina noua
    Și uite comandă la mașina noua aștepți 7-8 luni la ea !
    Daca ar mai fi sa dau comanda pentru o mașină nouă în momentul asta nu știu dacă aș mai plasa comanda
    Last edited by Gil26; 10 July 2022, 00:01.

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Pentru cei care vor să-și cumpere mașini noi să știți că s-au mărit salariile cu 300 de lei incepand cu luna asta
    succes la achiziționarea unei mașini noi !

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Modelele disponibile online sunt in mare parte comenzi refuzate de clienți

    Leave a comment:


  • speleus
    replied
    Probabil comenzile merg încă bine dar și producția pare să-si fi revenit.
    Daca urmăriți site-ul cu comenzile online o să vedeți că zilnic sunt cel puțin 100 mașini disponibile, unele chiar cu livrare imediata. Ce-i drept doar anumite modele apar deocamdată ca disponibile la comanda online. Azi de exemplu este listat și un Sandero Stepway Comfort cu GPL livrabil in noiembrie și 2 Sandero livrabile instant. Nu-mi dau seama de ce nu se alocă aceste mașini comenzilor existente. Probabil e vorba de model, culoare, dotari și nu se potrivesc cu acelea comandate. Probabil mai au anumite stocuri de componente și vopsea și chiar daca nu au comenzi le pun in fabricație sa nu stea pe depozit. În același timp probabil pregătesc și intrarea in fabricație a noilor modele pe care le vor lansa oficial în octombrie.

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Ai si date care sa sustina afirmatia ca sunt comenzi mai putine? Iar din cate stiu "posibilitatea de a fabrica mai repede" depinde de mai multi factori (in aceleasi conditii timpul de fabricatie nu se modifica)...

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Probabil o sa se micșoreze termenele de livrare , daca mai adăugăm și inflația care a scumpit Daciile cu cel puțin 1500 €.
    comenzi mai puține posibilitatea de a fabrica mai repede

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google