Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MARIVS
    replied
    Cam 5.2-5.5% la mers la drum lung, singur in masina, 110 pe DN si 130 pe autostrada.

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Apropo ??
    ce consum mediu aveți la Loganuri pe benzina

    Leave a comment:


  • Driver23
    replied
    Nu știu cum sta rabla la momentul de fata cu întârzierile la livrări dar eu va spun că am refuzat rabla deși dealerul era dispus să-mi vândă 2 tichete cu 4000 lei
    I-am zis nu din start și am achitat mașina fără nici o reducere și am luat-o după 7 luni de așteptare
    10 luni de așteptare e mult pentru o mașină low cost și o fabrică lângă tine

    Leave a comment:


  • madi
    replied
    Si cum transferi rabla de la unul la altul?

    Leave a comment:


  • abc
    replied
    Inca un Logan este disponibil acum pe comenzi online.
    Comfort cu doua optionale, culoare negru
    Livrare imediata!

    Leave a comment:


  • milosevic
    replied
    Originally posted by abc View Post
    De ce nu renunti, daca chiar nu-ti convine?
    Alege alta masina, mai buna, mai ieftina, cu livrare intr-o luna, maxim doua si evident configurata conform cerintelor tale!
    Lasa-i pe altii sa astepte!
    Fii istet!
    Si cel mai important lucru: scrii acolo indignat "si evident configurata conform cerintelor tale!". Sa ne lamurim: dacia a dat oferta de optiuni si versiuni pe care EI le produc, ei mi-au oferit eu am ales si sunt platite de mine. Daca era cum zici tu "evident conform cerintelor tale!" si eu ceream ghiveci cu ficus si flori pe bord si balcon pe luneta din spate, dacia ar fi zis ca nu se poate....deci nu e conform cerintelor mele ci conform ofertei pe care si au asumat ca pot EI sa produca. Intre timp au inceput sa taie din ele.fara sa anunte clientii, sau ii anunta cu ultimatum in cazul wifi. Asta denota caracterul cooperativei.
    Last edited by milosevic; 19 September 2022, 00:50.

    Leave a comment:


  • milosevic
    replied
    Originally posted by abc View Post
    De ce nu renunti, daca chiar nu-ti convine?
    Alege alta masina, mai buna, mai ieftina, cu livrare intr-o luna, maxim doua si evident configurata conform cerintelor tale!
    Lasa-i pe altii sa astepte!
    Fii istet!
    P.S. Nu stiu de unde ai dedus ca nu ii las pe alti sa astepte....ii las...si da...sunt istet.
    Last edited by milosevic; 18 September 2022, 23:40.

    Leave a comment:


  • milosevic
    replied
    Originally posted by abc View Post
    De ce nu renunti, daca chiar nu-ti convine?
    Alege alta masina, mai buna, mai ieftina, cu livrare intr-o luna, maxim doua si evident configurata conform cerintelor tale!
    Lasa-i pe altii sa astepte!
    Fii istet!
    Cinste Renault...am un Captur 2018 (din poza) livrat prompt din Valladolid exact cand si cum s-a stabilit, cu dotarile pe care le-am ales, fara minciuni, bisnitzareli, furtisaguri si gainarii. Am fost istet atunci. Acum e prea tarziu...tichetul rabla e la cooperativa.
    Last edited by milosevic; 18 September 2022, 23:28.

    Leave a comment:


  • madi
    replied
    Pai mai sunt doua luni parcă și ăștia de la AFM o sa ceară banii înapoi. Daca am înțeles eu bine ,că termenul de 240 zile a trecut demult(rabla 2021).

    Leave a comment:


  • abc
    replied
    De ce nu renunti, daca chiar nu-ti convine?
    Alege alta masina, mai buna, mai ieftina, cu livrare intr-o luna, maxim doua si evident configurata conform cerintelor tale!
    Lasa-i pe altii sa astepte!
    Fii istet!

    Leave a comment:


  • milosevic
    replied
    Mai mult de 10 luni. Comanda mea e data pe 10.Noiembrie 2021, pe 10 septembrie 2022 am sarbatorit 10 luni de asteptare. Mi-u zis de la vocea clientului ca e gata pe 15 septembrie, a trecut,, dealerul zice pe 5 octombrie minciuni .Intre timp au taiat wifi ul folosind santaj, au scos suport telefon, masutele rabatabile si organizatorul. Pana la urma cred ca si scaunul de sofer o sa-l impart cu pasagerul din dreapta ca doar e confort, nu. Sincer mi-e scarba si lehamite cand aud de cooperativa mestesugareasca numita dacia. Ma astept sa anunte ca lucreaza si cu materialul clientului. Cand ajunge si daca ajunge vreodata o sa o inaugurez in fata reprezentantei cum fac la vapoare: leg sticla de sampanie de o sfoara si o arunc pe "masina".
    Last edited by 77sky; 18 September 2022, 11:04.

    Leave a comment:


  • speleus
    replied
    Originally posted by DFA View Post
    Dacă mașina apare pe my.dacia.ro ea există fizic - adică A FOST fabricată.
    Poate partial adevarat.
    Am serie de sasiu, inrolata in my.dacia.ro, dar cred ca masina este inca in faza de proiect - estimare livrare martie 2023 (comanda in iulie 2022).
    Oricum sunt destule ciudatenii, unii au comanda de anul trecut si inca nu au serie, altii cu comenzi de anul acesta deja conduc masinile, pe online poti lua masini pe loc.
    Un termen maxim de livrare pare a fi 10 luni, insa probabil functie de echipare, culoare si motorizare poate intra in productie mai repede.

    Leave a comment:


  • abc
    replied
    Pe Comenzi Online este disponibil acum un Logan cu CVT, culoare alb, fara optionale.
    Termenul de livrare este luna octombrie.

    Leave a comment:


  • mihai_ban
    replied
    Originally posted by DFA View Post
    Dacă mașina apare pe my.dacia.ro ea există fizic - adică A FOST fabricată.
    Mulțumesc, frumos,am sunat la vocea clientului și am întrebat dacă a fost fabricată și mi-au zis că tot pe 26 septembrie iese din fabrică, poate nu au toate componentele și se așteaptă să le monteze ulterior. Încă odată mulțumesc pentru ajutor.

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Dacă mașina apare pe my.dacia.ro ea există fizic - adică A FOST fabricată.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google