Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Confirm. Logan CVT full are acum pretul de 16 000 euro.
    Ma enerveaza. Scumpire cu aproape 1000 euro in mai putin de 1 luna de zile.

    Comment


    • Din primele observatii am constatat urmatoarele:

      - au mai bagat un motor pe lista de optiuni. TCe 90 BVM care pare cel mai ieftin si cu consumul cel mai mic.



      - au crescut pretul la culori cu 20 euro

      - au renuntat la butoanele de inchidere aflate pe manerele usilor pentru varianta cu pachet confort. (si asta ma cam enerveaza, pentru ca acum stiu sigur ca o sa-mi vina masina fara ele si chiar le doream)



      - Aceeasi configuratie de logan ca cel comandat de mine, acum e cu 900 euro mai scump.

      Trist... deja nu mai "merita" in segmentul asta de pret.

      Comment


      • Originally posted by Cristi NXC View Post


        UPDATE2

        Am primit seria de sasiu: UU1DJF0016******* cu data de fabricatie 21.03.2022,dar sa ii mai contactez la sfarsitul lunii Februarie inceputul lu' Martie.

        UPDATE3

        Am sunat la Daperom Pitesti in data de 25.01.2022 sa intreb iar despre masina.

        I-am intrebat daca mai pot duce un voucher rabla si au spus ca nu se poate...

        Ieri am fost sunat de catre ei pe la ora 16 sa imi spuna ca mai pot duce inca 1 un voucher rabla.

        Astazi am fost la ei,am dus inca 1 certificat fiscal plus 2500 lei (atat am dat pe voucher rabla) si mi-au comunicat ca pe 21.02.2022 primesc masina.

        Urmeaza sa ma sune dupa ce incepe programul rabla sa duc diferenta de bani.

        Cei de la vocea clientului mi-au spus in Decembrei ca pe 21.03.2022,probabil au facut rost de piese

        Data de 21.02.2022 mi-a fost comunicata de Marti,nu am scris aici pentru ca am vrut sa fiu sigur,cu toate ca am trimis Marti email la vocea clientului,nu am primit raspuns...

        O sa anunt daca apar schimbari.




        PS: Am dat comanda si avans in data de 07.10.2021,in afara de culoare am luat tot ce se poate pune pe ea.

        Comment


        • Comanda plasata pe 4 Ian 2022 ,+ avans platit a 2 zi

          dealeru nu mi-a dat o serie de caroserie , cam cât durează

          Comment


          • Au băgat în configurator un nou motor (BVM) cu 200 euro mai ieftin decât tc90, BVM înseamnă , motor cutie manuala

            Comment


            • Originally posted by milosevic View Post
              Cu noul configurator la mine iese cu 450 euro mai scump fata de configuratia mea de pe data de 12.11.(toate optiunile in interior, exterior nimic adica alb cu jenti de 15''). La mine a fost 14000 cu noul configurator 14450. Confort EcoG.
              UPDATE: acum este 990 euro diferenta.

              Comment


              • Mda, si eu vroiam sa mai comand una dar am constatat ca e mai scumpa cu 1000 de euro configuratia care am comandat-o in octombrie si sincer nu mi se pare ca mai merita. Iar costul reviziei mi se pare absolut nesimtit. Stiati ca la un seria 3 de ex schimbul de ulei si filtre s-ar putea sa fie 1-200 de lei mai ieftin?

                Comment


                • La varianta comfort unele opțiuni gen :

                  Volan îmbrăcat în piele ecologica
                  Geamuri electrice spate nu mai pot fi comandate, vin direct stoc +200 de euro au intrat automat în pret la varianta comfort

                  Comment


                  • A cumparat cineva jante flexwheel 15 design sorane din reprezentanta? Si daca da, la ce pret?

                    Comment


                    • Comanda făcută la începutul lunii ianuarie ,am sunat la vocea clientului pe la sfârșitul luni și mi-a spus că nu mi-a sa alocat serie de caroserie și ca următoarele serii de caroserie se vor aloca la sfârșitul luni februarie săi mai contactez atunci

                      Cel mai probabil la alocarea de serii au avut intaietate comenzile făcute în octombrie , decembrie

                      Mai așteptăm: iunie iulie cel mai probabil a sa se livreze

                      Comment


                      • Mașina comandata de mine este mai scumpă 600€

                        Comment


                        • Fata de luna ianuarie

                          Comment


                          • Logan 3 TCe 90, manual, alb, fara GPL si fara volan imbracat in piele, in rest cu toate dotarile/optionalele. Comanda data in 18.06.2021, fabricata in 20.01.2022, ajunsa la dealer pe 28.01.2022, ridicata de la Meridian Vest Bucuresti pe 02.02.2022.
                            Pret de achizitie: 13600 EURO.
                            MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                            Comment


                            • Salut,


                              Am si eu de la dealer,data de fabricatie 20/21.02.2022 pentru masina comandata in data de 07.10.2021,cu tot ce se poate pune pe ea (fara culoare) si GPL.

                              Imi poti spune cand ai fost sunat pentru a da diferenta de bani (daca nu este prin rate de la ei),nu ma intereseaza ziua,doar daca a fost inainte sau dupa ce a ajuns masina la dealer?
                              Last edited by 77sky; 10 February 2022, 16:39.

                              Comment


                              • Am fost informat de dealer ca masina a ajuns la ei. Dacia Logan TCe 90 sau ECO-G 100 alb varianta comfort, data de fabricatie 11.02.2022. Am sunat si la vocea clientului si a confirmat spusele dealerului. Nu a avut o explicatie la termenul de livrare din comanda (Aprilie) cu livrare in februarie pe 26.02.2022

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google