Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din pacate si eu am tot ce se poate pune la interior, mai putin cutia CVT. Mor daca am asteptat atat doar ca intr-un final sa anuleze comanda.

    Comment


    • Same, am inceput sa ma uit la alternative de masini SH.
      Astept sa primesc data de livrare, daca e iunie si nu aprilie, mai ales ca e posibilitate de intarziere, voi anula comanda. Deja am 2 luni de asteptare, cu inca 6 luni as ajunge la 8 luni de asteptare, ceea ce e prea mult. Inteleg ca nu e vina lor, e criza de microchipuri, dar nici eu nu pot astepta masina atat.

      Comment


      • E una din 2021 pe autovit. 0.9 Tce 90 cai, cu 850 km la 13400 euro. Poate va ajuta.

        Comment


        • Sigur e motor de 0.9 și nu 1.0 tce 90 cai? Mulți nu știu nici ce vând.

          Comment


          • Sigur ca e TCe 1,0. Conform configuratorul Dacia costa 13.740. Afacerea ar fi okish. Pe baza VIN-ului orice dealer poate spune configuratia exacta si istoricul.

            Comment


            • Mi s-a parut si mie ciudat ca scrie 0,9. Asa stiam si eu ca e doar 1.0 dar am zis ca poate o fi fost vreun prim lot cu 0,9..... cam aiurea sa incurci asa ceva.

              Comment


              • Pentru ce sa cumperi, o masina sh , chiar și cu 850 km , la bord și 300 euro mai putin, de la un "proprietar" care nu știe ce masina a comandat și pe ce a dat banii? Chiar asa de mare e disperarea și așteptarea, sa arunci banii câștigați...?
                Last edited by 77sky; 12 January 2022, 19:01.

                Comment


                • Fiindca pe moment termene de livrare - si nu numai la Dacia - sunt de mai mult de 6 luni, catre 9-12.
                  Desigur, trebuie privita cu aceeasi suspiciune ca orice tranzactie SH.

                  Comment


                  • As prefera sa ma "carpesc" cu ce am, pana la livrare, indiferent cât de îndepărtată ar fi, decât sa.mi asum riscul unei tranzacții sh, dubioasa din anunț și la aceeași bani cu una noua. Satisfacția nu se poate compara. Părerea mea, fiecare cum îl taie capul.

                    Comment


                    • In 07 oct am comandat un logan comfort eco g cu vopsea metalizata, jante de aliaj si cam toate optiunile si inca n-am primit serie de sasiu. Am sunat azi la vocea clientului si mi-au zis ca la sfarsitul lunii ianuarie se aloca seriile de sasiu ptr urmatorul lot care se va produce de la sfarsit de aprilie pana la sfarsit de mai. N-au stiut sa-mi zica sigur daca comanda va fi inclusa in acest lot deci in cel mai optimist caz vad masina prin mai adica dupa 7 luni de asteptare

                      Comment


                      • Multumim de informatie. Eu am comandat pe 12 noiembrie, deci banuiesc ca si eu in cazul cel mai optimist sa primesc masina in perioada mentionata de tine.

                        Comment


                        • Originally posted by Racautanu View Post
                          In 07 oct am comandat un logan comfort eco g cu vopsea metalizata, jante de aliaj si cam toate optiunile si inca n-am primit serie de sasiu. Am sunat azi la vocea clientului si mi-au zis ca la sfarsitul lunii ianuarie se aloca seriile de sasiu ptr urmatorul lot care se va produce de la sfarsit de aprilie pana la sfarsit de mai. N-au stiut sa-mi zica sigur daca comanda va fi inclusa in acest lot deci in cel mai optimist caz vad masina prin mai adica dupa 7 luni de asteptare

                          Eu tot in data de 07.10.2021 am dat avans pentru Logan comfort cu tot ce se poate pune pe ea fara culoare...

                          Am contactat prin email vocea clientrului in data de 08.12.2021 si au spus ca nu au o serie alocata.

                          In data de 20.12.2021 am contactat dealer auto (in cazul meu,Daperom Pitesi),mi-a comunicat agentul seria VIN.

                          In aceeasi zi am contactat din nou vocea clientului prin email si am primit raspuns telefonic cu data de fabricatie 21.03.2022 dar sa revin cu un telefon la sfarsitul lunii Februarie,inceputul lunii Martie.

                          O sa trec din nou pe la dealer sau sun,sa intreb detalii,eu nu sunt din Pitesti,stau la o distanta de 60 KM...

                          Comment


                          • Si eu am comandat un logan CVT pe 21.12.2021. Ce am observat este ca au modificat configuratorul. La versiunea confort, acum geamurile electrice spate si volanul imbracat in piele sunt "obligatorii" și bineînțeles cu costurile de riguare incluse. Totodată am obsevat din calculele mele ca loganul ar fi mai scump cu 150 euro acum.
                            Last edited by RoYeti; 17 January 2022, 20:08.
                            Toate cu un scop ..

                            Comment


                            • Cu noul configurator la mine iese cu 450 euro mai scump fata de configuratia mea de pe data de 12.11.(toate optiunile in interior, exterior nimic adica alb cu jenti de 15''). La mine a fost 14000 cu noul configurator 14450. Confort EcoG.
                              Last edited by milosevic; 18 January 2022, 00:27.

                              Comment


                              • S-a scumpit Logan-ul cu 400 de euro, de la 9000 la 9400.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google