Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia se confrunta acum cu o criza mare pe motoare diesel(K9K) si au fost obligati sa avanseze toate celelalte tipuri de motoare.Daca masinile nu au fost impactate si de alte crize de componente, au putut fi fabricatein avans

    Comment


    • Din ce motive este criza de motoare diesel la Dacia?
      (Vanzarile de Duster Diesel sunt in grafic.)
      off topic Celor care are au cumparat Logan Comfort: cum intentionati sa curatati materialul textil de pe manerele usilor fata, care inevitabil o sa se murdareasca destul de repede?

      Comment


      • Si mie mi se pare neinspirata panza aia, mi-am pus si eu problema. M-am mai linistit cand am vazut ca cele de pe bord se dau jos relativ usor. Asa ca in caz de ceva probabil demontare si spalare cu spuma activa si jet de apa. Nu stiu, inca mai astept si eu idei :-)

        Comment


        • era, pe vremuri, spray de spuma pentru tapiterii - de la wurth. cred ca inca mai este.
          imi amintesc ca era bun. am curatat chiar si cupola cu spuma d-aia si nu s-a flescait.
          urmati instructiunile de pe tub, nu apasati ca nehalitii si treaba o sa mearga bine.
          peste toate - o spuma de detergent de vase proaspat stoarsa dintr-un burete curat cred ca ar face exact acelasi lucru.

          Comment


          • Originally posted by abc View Post
            Din ce motive este criza de motoare diesel la Dacia?
            (Vanzarile de Duster Diesel sunt in grafic.)
            off topic Celor care are au cumparat Logan Comfort: cum intentionati sa curatati materialul textil de pe manerele usilor fata, care inevitabil o sa se murdareasca destul de repede?
            Criza nu este doar la Dacia.Este pe tot grupul Renault.Ca sa poata functiona uzina fara sa se opreasca fabricatia din nou, s-au oprit alte uzine(de exemplu Tanger 1) si s-a incercat sa se aduca toate motoarele la Pitesti. 2 saptamani nu s-a fabrica nici un Duster diesel.

            Comment


            • Salutari grup, pe data de 10,02,2022 am comandat logan 3 comfort cu toate optiunile,( culoare gri comet, jante aliaj, scaune incalzite, ... toate pachetele, mai putin alarma si camera frontala care nu mai exista la ei)) termen de livrare nu se stie, cica dupa luna august, pret 15458,50 euro, am 1 rabla reducere rabla 9000 lei, ( rabla mea este euro 4, daca era euro 3 mai aveam 1500 lei, nu am luat tichet de la ei deoarece ma costa 3000 lei. Față de anul trecut toate sunt mai scumpe. logan 3 gpl eco 100.

              Comment


              • ​​​​​Eu am comandato in ianuarie 2022 și mâine poimâine se face martie și nici măcar serie de caroserie n-am primit ,darămite termen de livrare 13500 am dat( confort)cu 3 opțiuni, pe una dintre ele e culoarea gri Highlands care au scos din fabricatie ,comanda este făcută fără rabla ,cei drept am prinso mai ieftin daca o comandam o săptămână mai târziu plăteam cu 700 de euro mai mult cu aceleași opțiuni

                Comment


                • Salut, am comandat vineri 25.02.2022 un logan confort pe vânzări.dacia.ro, mi-au dat vin-ul pe loc. La vocea clientului mi-a zis ca iese din fabrica pe 9 iunie. Era configurata cu 4 dotări extra: volan piele, scaun cu cotiera, geamuri electrice spate și clima automata. Este configurație veche, acum doar clima mai este extraoptiune la confort, însă prețul este tot vechi, 12750 euro din care voi scade doua rable. Acum aceiași configurație este 13700.

                  Comment



                  • Aceasta este masina

                    Comment


                    • Originally posted by Cristi NXC View Post


                      UPDATE3

                      Am sunat la Daperom Pitesti in data de 25.01.2022 sa intreb iar despre masina.

                      I-am intrebat daca mai pot duce un voucher rabla si au spus ca nu se poate...

                      Ieri am fost sunat de catre ei pe la ora 16 sa imi spuna ca mai pot duce inca 1 un voucher rabla.

                      Astazi am fost la ei,am dus inca 1 certificat fiscal plus 2500 lei (atat am dat pe voucher rabla) si mi-au comunicat ca pe 21.02.2022 primesc masina.

                      Urmeaza sa ma sune dupa ce incepe programul rabla sa duc diferenta de bani.

                      Cei de la vocea clientului mi-au spus in Decembrei ca pe 21.03.2022,probabil au facut rost de piese

                      Data de 21.02.2022 mi-a fost comunicata de Marti,nu am scris aici pentru ca am vrut sa fiu sigur,cu toate ca am trimis Marti email la vocea clientului,nu am primit raspuns...

                      O sa anunt daca apar schimbari.




                      PS: Am dat comanda si avans in data de 07.10.2021,in afara de culoare am luat tot ce se poate pune pe ea.


                      UPDATE4


                      Am primit astazi pe WhatsApp Avizul de plata,pentru a face transfer bancar.

                      Mi-a fost confirmat de catre dealer ca,maine 08.03.2022 iese masina din fabricatie.

                      Ma suna ei cand sa ridic masina,nu au stiut sa imi spuna cand ajunge la ei,etc.

                      Revin cand intru in posesia masinii.

                      Comment


                      • Cristi NXC Salut poți să ne spui in cat timp a ajuns mașina la tine din momentul in care a iesit din fabricație ?, câteva zile sau durează vreo săptămână / două

                        Comment


                        • Depinde de mai multi factori. Teoretic masina mai sta in fabrica pana la finalizarea hartiilor si pana ajunge comanda la transportator, asta poate sa dureze 0-2 zile. Dar transportatorul nu trimite camion pentru 1-2 masini. Depinde de cum sunt masinile raspandite geografic in tara. A mea a fost fabricata sambata, luni seara a ajuns la dealer, impreuna cu alta fabricata cu o saptamana inainte.

                          Comment


                          • Salut,
                            Am o comanda pentru Logan data in data de 26 ianuarie. Motorul gpl+benzina si toate optiunile disponibile. Avans platit, totul ok. Estimarea livrarii din partea dealerului este pentru iunie iulie. Initial mi s-a spus ca voi primi seria masinii spre sfarsit de februarie. Mica mea problema este ca nici astazi nu am primit seria si la ultima conversatie cu cei de la vocea clientului mi s-a spus sa revin la final de martie, ca atunci s-ar aloca seria. Dupa ce le-am reprosat niste chestii mi-au spus ca o sa faca o investigatie si o sa revina. Care ar fi sansele sa se prelungeasca la fel si termenul de livrare din iunie/iulie in august... septembrie..? A durat la cineva mult mai mult decat termenul initial aflat de la dealer?

                            Comment


                            • Cam la toata lumea dureaza din ce in ce mai mult.
                              Criza chip-urilor. Acum Rusia - materie prima si componente. Nu va fi mai bine.

                              Comment


                              • Alin0303 stai liniștit în contract scrie 90 de zile până când au termen să-ți de-a seria de caroserie eu am comandato pe 4 ian și nu mi-a dat serie de caroserie nici acum nu mai vorbesc de data de fab.pan pe 4 aprilie bănuiesc că sunt obligați să-mi comunice seria de caroserie și prin iunie iulie data de livrare
                                Cu razboiu de acum nu se știe ,e nebunie la toți producători auto nu numai la Dacia
                                Probabil că vor fi întârzieri de 8/9 luni la comanda până se livrează mașina ,mai nou au și ucraineni niste chestii din care se fab cipurile și catalizatoarele și le-au închis fabricile sper că producători și-au făcut rezerve că altfel am mierlit-o cu toți cei care am făcut comenzi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google