Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Perioada de livrare e mare pt toate modele produse de Dacia. Daca pt Sandero Stepway mi s-a comunicat un termen de livrare 6 luni, la un Duster 1.5 dci dealeru (Arad) nu a putut comunica un termen de livrare...

    Comment


    • Posibil sa fie din cauza motorului diesel.
      Apropo de motor, sunt mari diferente la termenul de livrare in functie de motorizarea masinii?
      Am vazut pe site-ul Dacia un Sandero Essential cu livrare imediata (din stoc).
      Alte modele in echipare stabilita (nu poti face propria configurare) au termen de livrare:
      - iunie, pentru Sandero Stepway (doua luni de asteptare!);
      - iulie, pentru Duster si Jogger (3 luni de asteptare).

      Comment


      • Originally posted by Octavian View Post
        Perioada de livrare e mare pt toate modele produse de Dacia. Daca pt Sandero Stepway mi s-a comunicat un termen de livrare 6 luni, la un Duster 1.5 dci dealeru (Arad) nu a putut comunica un termen de livrare...
        colegul ursamajor asteptase tot asa mult timp
        ​​​​​​

        Comment


        • Știe , sau sa informat cineva daca Loganurile livrate incepand cu luna august vor veni cu noua sigla Dacia ,că am înțeles că din iunie Dacia schimba sigla frontala

          Comment


          • Nu cred, rămâne valabilă sigla veche, conform comenzii lansate.

            Comment


            • Originally posted by abc View Post
              Posibil sa fie din cauza motorului diesel.
              Apropo de motor, sunt mari diferente la termenul de livrare in functie de motorizarea masinii?
              Am vazut pe site-ul Dacia un Sandero Essential cu livrare imediata (din stoc).
              Alte modele in echipare stabilita (nu poti face propria configurare) au termen de livrare:
              - iunie, pentru Sandero Stepway (doua luni de asteptare!);
              - iulie, pentru Duster si Jogger (3 luni de asteptare).
              Iti iei masina? Renunti la 1,4mpi?
              Dai Logan 1 la rabla?
              ​​​​​​

              Comment


              • Nu imi cumpar masina. Nu renunt la 1.4.
                Nu dau Logan-ul la rabla.

                Daca ar fi sa fie, prima optiune este Duster nou cu motor de 1.0 si 90 cp dar Logan-ul tot nu ar fi de vanzare.

                Comment


                • Leo0608 Crezi ca am schimbat in aprilie anvelopele si mai ales distributia (plus ulei si filtre de origine in octombrie anul trecut) ca sa vand masina sau ca sa o dau la rabla?

                  Comment


                  • Am primit si eu saptamana trecuta seria. Comanda facuta la mijlocul lui Decembrie. Estimarea pentru livrare, luna Septembrie. (9 luni deocamdata)
                    Toate cu un scop ..

                    Comment


                    • Originally posted by abc View Post
                      Daca ar fi sa fie, prima optiune este Duster nou cu motor de 1.0 si 90 cp
                      Nu exista optiunea aia la Duster,mai documenteaza-te.


                      ​​​​​​

                      Comment


                      • Care nu mai exista, asta?

                        Screenshot 2022-05-02 205936.jpg

                        Comment


                        • Leo0608 Sunt documentat. Versiunea exista. Este vorba de nivelul de echipare Essential. Pret 15000 euro, fara optionale.
                          Are motor TCe 90 alimentat numai cu benzina si cutie de viteze cu 6 trepte. Evident este 4X2.
                          Pe lista de optionale sunt: AC (760 euro), proiectoare (100 euro) si vopsea metalizata (410 euro).
                          Nu prea ma intereseaza optionalele, poate doar AC si eventual proiectoarele. Dar ma mai gandesc.
                          Conduc de 15 ani masina fara aer conditonat, m-am obisnuit asa. Vara cand este canicula nu conduc. Imi organizez programul in functie de vreme, ca acum 50 de ani!

                          Comment


                          • Pe străzi sa văzut noul stepwey , cu stopuri pe led și navigație mai mare și mult mai moderna

                            Comment


                            • Mașina era camuflata !!

                              Comment


                              • In 2024 este planificat sa apara facelift la generatia 3 (2020+4)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google