Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Referitor la scoaterea din configuratorul pentru Romania a motorizailor GPL.

    Probabil cererea in vestul Europei pentru astfel de modele este in crestere si Dacia se concentreaza pe pietele care conteaza.

    "Germania scade taxele la GPL pentru ca germanul de rand sa renunte la motorina insa si la masinile electrice - AUTOLATEST"

    Comment


    • Nu se înlocuiește GPL-ul cu nici un "electric" și nici nu se duc mașinile cu GPL pe alte meleaguri, pur și simplu stocurile de componente electronice și alte materiale e foarte mic sau 0 - de unde și pauza de producție.
      Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

      Comment


      • Bună ziua, să înțeleg, că uzinele Dacia,merge cu pauze?

        Comment


        • Merge cu pauze de un an de zile...

          Comment


          • In ritmul asta,o să primim mașinile la Sf așteaptă.

            Comment


            • va fac eu un pret bun la loganul meu pe gpl full? )

              PS: ma bate gandul la Arkana

              Comment


              • Originally posted by Driver23 View Post
                Am văzut pe YouTube că și-a luat dorian Popa lamborghini făcut pe comanda și durata e de 7 luni
                loganu până vine durează și 9 luni
                În 9 luni faci și copii și îți cumperi și lamborghini
                Sa ne comandam Lambo atunci )
                Ala vine mai repede ca nu se inghesuie lumea asa tare ca la Logan )

                Comment


                • LE: eu am anulat comanda la Stepway facuta in reprez si am comandat online cand au bagat lotu asta (sapt trecuta) pt ca sansele sa vina cat de cat in termen sunt mult mai mari decat la o masina fara serie de sasiu macar.

                  Comment


                  • Intuitie sau sfat de la dealer?E bine ca se ofera alternativa.

                    Comment


                    • Originally posted by Driver23 View Post
                      Am văzut pe YouTube că și-a luat dorian Popa lamborghini făcut pe comanda și durata e de 7 luni
                      loganu până vine durează și 9 luni
                      În 9 luni faci și copii și îți cumperi și lamborghini
                      Si apoi ramai si fara permis de conducere cateva luni, tot ca "popa" ala (ca deh, "lamborghini")

                      Comment


                      • Originally posted by madi View Post
                        Intuitie sau sfat de la dealer?E bine ca se ofera alternativa.
                        Sfat de la dealer, recomandare defapt.
                        Cica e mult mai sigura treaba cu livrarea atata timp cat exista o serie (reala) de sasiu. Si astea online au toate serie de sasiu.
                        Pt dealer a fost o usurare ca am gasit online masina apropiata de configuratia mea.
                        Au fost si cazuri la comenzi online ca masina sa vina mai repede decat livrarea estimata.
                        Nu ca-mi fac sperante, doar ca fapt. Ei zic online livrare estimata Noiembrie, eu mental ma "setez" pe Ianuarie-Feb 2023...

                        Comment


                        • Și dealerii ăștia mai trebuie și ei să păcălească pe cineva să renunțe la comanda personalizata și să treacă pe comanda online ca de e greu sa stai pe telefon toată ziua sa răspunzi la telefon daca sa primit serie de caroserie sau nu
                          mai rărim din ei ))



                          Comment


                          • Da absolut. Totul e o mare pacaleala.
                            Chiar si colegii de aici care au asteptat cu lunile dupa o serie de sasiu, au fost toti pacaliti pt ca au avut instant la comanda seria .
                            Sa-i dam afara pe toti

                            Auzi tu, comanda personalizata de zici ca ti-ai lua Maibach

                            Comment


                            • Salutare la toată lumea, am sunat la vocea clientului Dacia, și la comanda lansată în luna ianuarie, pentru un Logan Eco-G 100, cu anumite opțiuni s-a alocat seria de caroserie,cu livrare in luna septembrie. Să sperăm că se vor ține de cuvânt. Mută baftă și răbdare care mai aveți de așteptat.

                              Comment


                              • Originally posted by Mihai2k4 View Post
                                va fac eu un pret bun la loganul meu pe gpl full? )

                                PS: ma bate gandul la Arkana
                                Mulțumesc, tocmai m-au anunțat că au alocat seria de caroserie,cu livrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google