Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bună seara, cred că la ora actuală, dacia logan,nu mai este o mașină chiar ieftină,cu dotări te duci lejer la 15 mii de euro. Că a scăzut comenzile, e altceva,sau lumea are de unde să aleagă ca modele,nu cum era în urmă cu 14-15 ani un singur model de dacia.

    Comment


    • Originally posted by abc View Post
      Vladelo Masina este standard (alba) sau are optiuni (culoare + altele)?
      Culoare gri, scaune incalzite, etc...

      Am sunat la vocea clientului, data iesirii din fabricatie: 12.09.2022 cu posibilitate de modificare a termenului ( in plus sau minus )

      Comment


      • Originally posted by Vladelo View Post

        Culoare gri, scaune incalzite, etc...

        Am sunat la vocea clientului, data iesirii din fabricatie: 12.09.2022 cu posibilitate de modificare a termenului ( in plus sau minus )
        Salut. Ti au comunicat seria caroserie? Intreb pentru ca si eu am comandat pe 11 noiembrie si mi a zis vocea ca nu au alocat inca seria, iar cand am intrebat sa mi zica macar estimativ livrarea au zis se poate si in septembrie sau octombrie si mai devreme sau mai tarziu. Nu ma pot plange,ca oamenii nu mi au comunicat data , au caracter,si sunt punctuali ca elvetienii. Am uitat sa intreb in ce an.livreaza.
        P.S. Acum imi pare rau ca m-am certat cu tipul de la Digi pt net. Scazuse viteza la 30 Mb/s si contractul era de pana la 1000Mb/s. Mi-a raspuns ca 30mb este pana la 1000mb...avea omu' dreptate.Dar respect pentru Digi....macar au dat limita superioara. Dacia ar putea face la fel....pana in anul 2026 de exemplu
        .)

        Comment


        • Milosevic, înseamnă că eu care am comandat un Logan Eco G-100 comfort,cu ceva dotări, vopsea metalizata,jante aliaj, senzori de parcare,etc,in data de 17 ianuarie 2022,o să aștept să vină de Crăciun sau la anul de Sf Ion. Să fim optimiști.

          Comment


          • Da....sa fim optimisti....stii cum spun pesimistii: 'Mai rau de atat nu se poate; Iar noi optimisti raspundem::Ba se poate!!!
            )
            Last edited by 77sky; 19 May 2022, 11:52.

            Comment


            • Originally posted by milosevic View Post

              Salut. Ti au comunicat seria caroserie? Intreb pentru ca si eu am comandat pe 11 noiembrie si mi a zis vocea ca nu au alocat inca seria, iar cand am intrebat sa mi zica macar estimativ livrarea au zis se poate si in septembrie sau octombrie si mai devreme sau mai tarziu. Nu ma pot plange,ca oamenii nu mi au comunicat data , au caracter,si sunt punctuali ca elvetienii. Am uitat sa intreb in ce an.livreaza.
              P.S. Acum imi pare rau ca m-am certat cu tipul de la Digi pt net. Scazuse viteza la 30 Mb/s si contractul era de pana la 1000Mb/s. Mi-a raspuns ca 30mb este pana la 1000mb...avea omu' dreptate.Dar respect pentru Digi....macar au dat limita superioara. Dacia ar putea face la fel....pana in anul 2026 de exemplu
              .)
              Da, am serie de vreo 2 luni sa zic. Dar cu seria nu pot merge pe sosea

              Comment


              • Salut, tocmai am fost anuntat de dealer ca mi-a fost aprobat dosarul pentru rabla. Eu am comandat pe 25.02 online un Logan Comfort cu livrare la sfarsit de iunie. Dealerul imi spuse ca pe 5 iulie iese din productie. Stiti cumva cam cat dureaza pana se livreaza banii pe rable pentru a stii cand duc rabla la casat? E suficient daca o duc la casat cu 2 saptamani inainte da livrare? Inca folosesc rabla. Multumesc

                Comment


                • Originally posted by milosevic View Post

                  Salut. Ti au comunicat seria caroserie? Intreb pentru ca si eu am comandat pe 11 noiembrie si mi a zis vocea ca nu au alocat inca seria, iar cand am intrebat sa mi zica macar estimativ livrarea au zis se poate si in septembrie sau octombrie si mai devreme sau mai tarziu. Nu ma pot plange,ca oamenii nu mi au comunicat data , au caracter,si sunt punctuali ca elvetienii. Am uitat sa intreb in ce an.livreaza.
                  P.S. Acum imi pare rau ca m-am certat cu tipul de la Digi pt net. Scazuse viteza la 30 Mb/s si contractul era de pana la 1000Mb/s. Mi-a raspuns ca 30mb este pana la 1000mb...avea omu' dreptate.Dar respect pentru Digi....macar au dat limita superioara. Dacia ar putea face la fel....pana in anul 2026 de exemplu
                  .)
                  Ciudat... eu am comandat pe data de 12 noiembrie iar masina a fost fabricata pe data de 18.05. Cel mai probabil o sa ajunga la mine pe la inceput de iunie, momentan trebuie sa mai finalizez dosarele rabla.

                  P.S: Culoare alba, jante standard, cu tot ce se poate pune pe ea la interior la momentul respectiv.

                  Comment


                  • Bravo felicitări, să o stăpânești sănătos, eu încă mai aștept să aloce seria de caroserie,din discuțiile purtate cu voce clientului mi-au comunicat că la sfârșitul lunii încep să aloce seriile de caroserie pentru comenzile din ianuarie. O seară bună!

                    Comment


                    • Originally posted by Th3T1ger View Post

                      Ciudat... eu am comandat pe data de 12 noiembrie iar masina a fost fabricata pe data de 18.05. Cel mai probabil o sa ajunga la mine pe la inceput de iunie, momentan trebuie sa mai finalizez dosarele rabla.

                      P.S: Culoare alba, jante standard, cu tot ce se poate pune pe ea la interior la momentul respectiv.
                      Configuratia masinii tale e exact ca si la a mea: alba, jante standard si in interior tot., scaune incalzite,..comandat pe 11 noiembrie,.a fost la configurator in momentul acela 14.000 euro fix fara a scadea rabla si altele. Felicitari in orice caz ca la tine s-au miscat si sa o stapanesti sanatos.
                      P.S. Ti au comunicat nr.caroserie si daca da, cand? Mersi.
                      Last edited by milosevic; 20 May 2022, 21:37.

                      Comment


                      • Care este treabă cu rabla asta că mă sunat dealeru și mi-a zis daca am o rabla ,mi-a zis că nu trebuie sa fie pe numele meu îmi trebuie copie de pe buletin cartea mașini și talon sa fie adevărat treabă asta eu as avea o mașină pentru chestia asta
                        da mi se pare prea mare complicaciune pentru -7000 lei

                        Comment


                        • Nu este deloc comp[licat, iti trebuie si fiscalul de la primarie pentru ea, mai trebuie si fiscalul de la ANAF pentru cel care cumpara.Dealarul te incrie in program , el trimite pe cei de la remat dupa masina, masini daca ai doua cu reducere maxima de 120000 daca ambele sunt peste 15 ani si mai jos de euro 4.

                          Comment


                          • Va salut
                            m-am comandat un logan 3 in data de 20 Februarie mi-au dat o data estimativă de iunie
                            ieri când am sunat l Dacia mi sa spus ca sa prelungit undeva in Iulie ,mai e cineva in aceasta postura ???
                            zii d zii văd zeci de loganuri

                            Comment


                            • In functie de dotari ai de asteptat intre 6-8 luni din cate vad pe grupurile de facebook.

                              Comment


                              • Originally posted by milosevic View Post

                                Configuratia masinii tale e exact ca si la a mea: alba, jante standard si in interior tot., scaune incalzite,..comandat pe 11 noiembrie,.a fost la configurator in momentul acela 14.000 euro fix fara a scadea rabla si altele. Felicitari in orice caz ca la tine s-au miscat si sa o stapanesti sanatos.
                                P.S. Ti au comunicat nr.caroserie si daca da, cand? Mersi.
                                Salut, seria de sasiu mi-au cominicat-o prin Martie dar cred ca era alocata de prin ianuarie sau februarie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google