Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am comandat-o online, nocroc ca am oprit kit-ul de siguranta de la vechea masina, il cumparasem in martie, deci e practic nou, covorase am cumparat a doua zi.

    Comment


    • not bad ma mamanca pentru arkana
      Attached Files

      Comment


      • Și pe mine ma mănâncă de 1 luna de zile

        Comment


        • A ajuns si cvt-ul meu comandat in decembrie. Nu are suportul de telefon si nici organizatorul din portbagaj. Am fost un pic dezamagit de treaba asta. Mi s-a spus ca masinile nu se mai livreaza cu aceste elemente. Suportul de telefon se poate achiziționa de undeva?
          Toate cu un scop ..

          Comment


          • Originally posted by RuginaDacica View Post
            Salut, am comandat masina pe 19 ianuarie 22, Logan Confort TCe 90 (cu 6 rapoarte singura disponibila atunci), culoare Gris Highland, pachet parking 2, aer automat si scaune incalzite iar volanul in piele si geamurile electrice spate erau standard atunci.
            Astazi am primit seria de sasiu si data de iesire din fabrica pe 17 octombrie cu livrare spre sfarsit de octombrie.
            Mi-am facut cont MyDacia am incercat sa adaug masina acolo dar imi da eroare cand bag seria de sasiu, oare o pot vedea acolo doar dupa ce este produsa?
            A ajuns masina ieri (vedeti mai sus ce dotari) toate bune si frumoase pana am observat ca are doar un port USB, cel de langa media nav si are doar o priza de 12V, cea din fata. Acum poate nu stiu eu bine dar echiparea confort nu trebuia sa aiba aceste doua lucruri? Cand am ridicat masina nici nu am observat treaba asta, m-am uitat la vopsea si cam atat.

            Comment


            • Pt al doilea port USB trebuie sa iei Medianav, al doilea port de 12v trebuie sa îl ai, nici eu nu l-am primit

              Comment


              • .. si fara măsuțele de pe scaune
                Toate cu un scop ..

                Comment


                • @alinushus Am inteles, multumesc mult pentru raspuns. O sa intreb luni de priza de 12V, poate este ceva usor de adaugat. Iar masutele din spate...nici nu stiu ce sa zic daca merita bataia de cap.

                  Comment


                  • Originally posted by RoYeti View Post
                    Suportul de telefon se poate achiziționa de undeva?
                    Vazusem pe undeva codul de produs, dar nu-l gasesc acum. Dar poti sa mergi la dealer si-l rogi pe el sa-l gaseasca si sa-ti dea un pret.

                    Comment


                    • Pe online a sarit numarul de unitati disponbile (cu livrare pana in decembrie) doar in acest weekend de la aprox, 100 la 400 (doar Sandero si Duster). Cresterea mare este la Sandero de mai bine de 250 unitati. Au aparut si unitati cu scaune incalzite care era un motiv pentru decalarea livrarii in caz ca o includeai la optiuni.
                      De unde sa vina abundenta asta? Teoria era ca masinile din online erau cele comandate si la care clientii renunta si devin disponibile.
                      Numarul acesta varia cu 10 - 20 pe zi. Acum a sarit cu 250.
                      Last edited by speleus; 31 July 2022, 13:34.

                      Comment


                      • Originally posted by speleus View Post
                        Teoria era ca masinile din online erau cele comandate si la care clientii renunta si devin disponibile.
                        cred ca e gresita teoria asta. Si eu am luat masina online, comandata in februarie cu livrare la sfarsitul lui iulie. Masina mea a fost fabricata in aprilie 2022 si alaltaieri am intrat in posesia ei, deci nu avea cum sa fie una la care a renuntat cineva. Probabil uzina asambleaza in functie de cum sosesc subansamblele de la furnizori, conform unei programari.

                        Comment


                        • Fara organizator portbagaj, fara masuta rabatabila scaun, fara suport telefon.....se pare ca e criza mondiala de plastic, nu de semiconductoare. Oricum eu am comandat-o pe 10 noiembrie (dupa cum am mai spus pe aici de vreo 10 ori) dealerul zice ca vine in octombrie, vocea zice in septembrie... oricum nici nu ma mai intereseaza, era promisa in aprilie cel tarziu mai. Dar cand si daca va ajunge vreodata, cand o sa deschid capota la motor, o sa dau probabil peste doi talibani care pedaleaza energic, la cum se tot taie din masina.
                          Last edited by milosevic; 31 July 2022, 22:04.

                          Comment


                          • Iar s-a scumpit Logan-ul.
                            De data asta cu 200 euro.
                            Acum cel mai ieftin model costa 13600 euro.

                            Comment


                            • Originally posted by RoYeti View Post

                              Ce motorizare / cutie de viteze ai la ea?
                              ​​​​
                              1L, 90 cai fara GPL, cutia cu 6 rapoarte.

                              Comment


                              • Originally posted by abc View Post
                                Iar s-a scumpit Logan-ul.
                                De data asta cu 200 euro.
                                Acum cel mai ieftin model costa 13600 euro.
                                Scumpirea are efect si asupra comenzilor anterioare sau pretul din comanda ramane ferm pana la livrarea masinii?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google