Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am făcut pe 3 ian 2022 și vine pe 27 iulie 2022

    Comment


    • Am ridicat și eu Loganul astăzi. Comanda online pe 25.02, fabricat pe 25.06, pe 29.06 am achitat diferența de plata. Astăzi a ajuns la dealer și am ridicat-o. Logan confort alb cu clima automata.

      Comment


      • Originally posted by neos View Post
        vin si eu cu info: comanda facuta pe 21.12.2021 pt Logan 3 si a venit pe 14.07.2022.
        Ce motorizare / cutie de viteze ai la ea?
        ​​​​
        Toate cu un scop ..

        Comment


        • Update final !

          Comanda făcută pe 3 ian 2022 platit avans pe 4 Ian

          Fabricata pe 13 iulie 2022 !

          Platit suma integrala pe 20 iulie !

          Pe 21 iulie sa urcat pe trailer pentru livrare !

          Pe 22 iulie mi sa livrat Loganul ! Am plecat cu el acasă !

          Mașina a venit cu 10 km la bord !

          Comment


          • Că prima impresie , mașina e fulg usora rău de tot fata de ce am avut până acuma mai ales la drum lung , la 100 km/h este instabilă , în schimb pe oraș e ca pestele in apă, se conduce foarte ușor frânează destul de bine

            Comment


            • Originally posted by Driver23 View Post
              Update final !

              Comanda făcută pe 3 ian 2022 platit avans pe 4 Ian

              Fabricata pe 13 iulie 2022 !

              Platit suma integrala pe 20 iulie !

              Pe 21 iulie sa urcat pe trailer pentru livrare !

              Pe 22 iulie mi sa livrat Loganul ! Am plecat cu el acasă !

              Mașina a venit cu 10 km la bord !
              Bravo, felicitări și cât mai mulți kilometri, fără evenimente!

              Comment


              • Originally posted by Driver23 View Post
                ..., la 100 km/h este instabilă...
                Verifică presiunea din anvelope, de regulă mașina se livrează fără să se facă acest lucru.
                Și de cele mai multe ori, acest lucru se traduce printr-o presiune de aproximativ 3 bar, adică foarte mult.

                O astfel de presiune poate influența stabilitatea mașinii, chiar dacă Logan-ul nu este vreun reper de stabilitate pe drum, totuși la 100 de km/h să o simți deja instabilă..., este totuși cam mult.

                Să te bucuri de mașină și să nu ai niciun fel de probleme cu ea.


                Comment


                • Observ pe multi dintre voi cu livrarile efectuate, in ciuda faptului ca eu am comandat in noiembrie 2021 si din pacate mi-au zis un termen destul de indelungat...01.09.2022 data fabricatiei, oare de ce unii au comandat prin ianuarie sau februarie si au fost livrate deja masinile? Care sa fie explicatia, de ce dureaza asa mult sau poate am eu ghinion...? Cu stima!

                  Comment


                  • Bună dimineața,data de livrare, destul de mare,se poate datora faptului că poate ai comandat,motorizare gpl și eu am comandat în ianuarie și am dată de livrare la mijlocul lunii septembrie.
                    Last edited by 77sky; 24 July 2022, 14:24.

                    Comment


                    • Cam asa este. La variantele cu GPL termenul de livrare este cam de 9 luni (din motive de piese si senzori). Dealerii dau asigurare ca fabrica se va incadra in cele 9 luni din motive de tichete rabla (valabile 300 zile).
                      O varianta de livrare mai rapida este sa prinzi pe online o masina care sa iti convina care s-a relistat deoarece cineva a renuntat. Problema este ca acelea de pe online sunt asa cum sunt ca si echipare, nu se pot modifica.

                      Comment


                      • Cu siguranță că gpl contează la livrare + cele 3 săptămâni în august une am înțeles că fabrica nu lucrează
                        ​​​​​​Contează și comanda sa fie fermă , eu de exemplu nu am făcut nici o modificare la mașina pe bon de comanda din moment ce am făcut comanda mai ,sunam la voce Dacia cam o data la 3 săptămâni să întreb de mașina
                        o mașină făcută pe comanda și refuzată ulterior își găsește cumpărător mai greu
                        Eu de ex : am pachet keeles go pe ea și jenti pe 16 ,fara climatronic, încălzire în scaun gaz și navi'
                        daca eu refuzam refuzăm mașina câți ar fi dorit modelul comandat de mine

                        ​​​​​

                        Comment


                        • Originally posted by andrei1dacia View Post
                          Observ pe multi dintre voi cu livrarile efectuate, in ciuda faptului ca eu am comandat in noiembrie 2021 si din pacate mi-au zis un termen destul de indelungat...01.09.2022 data fabricatiei, oare de ce unii au comandat prin ianuarie sau februarie si au fost livrate deja masinile? Care sa fie explicatia, de ce dureaza asa mult sau poate am eu ghinion...? Cu stima!
                          Am mai scris de cateva ori..... si eu am facut comanda pe 10 noiembrie, ecoG alb cu tot in interior.....i-am sunat de 2 ori in fiecare luna si pe dealer si vocea , n-am primit niciun raspuns pana acum o saptamana cand mi-au comunicat VIN ul (nu ei mi-au comunicat, tot eu am sunat la vocea clientului).....au zis ca pe la mijlocul lui septembrie livreaza. Nu mai sun si nu ii mai contactez ......ca dupa toate cele, mi e frica ca imi fac si vreo clisma daca mai comentez ceva.
                          Last edited by milosevic; 25 July 2022, 17:10.

                          Comment


                          • In februarie am comandat de pe vanzari.dacia.ro un sandero cu CVT, cu livrare la sfarsitul lui iulie (adica acum), cu programul RABLA.
                            Ei bine, masina a ajuns de doua saptamani in curtea dealerului (Timisoara) dar nu poate sa-mi fie livrata pentru ca rabla veche nu apare casata in aplicatia de la mediu. Bineinteles, rabla veche este radiata la drpciv dar se pare ca aplicatiile de la mediu si de la inmatriculari nu se sincronizeaza.

                            Dealerul spune ca e o situatie generala in toata tara, poate confirma cineva? Sau mai pot face eu ceva in plus?

                            Comment


                            • Eu nu am avut probleme cu rablele, comanda online pe 25.02 Logan alb cu clima autoamata Eco-g, 6 tepte cu livrare la sfarsit de iunie. La inceputul lui mai am dus actele pt rabla la dealer, ultima rabla, pe care o foloseam, am casat-o pe 22 iunie, radierea de la politie am primit-o prin posta la 10 zile, insa in aplicatia de la mediu a aparut cu 3 zile mai devreme ca fiind radiata. Pe 25.06 a fost fabricata, pe 29 am achitat-o. A durat mult pana a ajuns la dealer, abia pe 20 iulie a venit, in aceiasi zi am ridicat-o, nu au avut suficiente masini pentru trailer pt zona mea.
                              Masina a venit fara suport telefon, masute, organizator portbagaj. plafoniera fata este simpla, nu dubla, nu are priza de 12v dintre scaune si nici suportul de sacosa de la pasager fata. Masina isi merita banii, pretul de lista a fost 12950 euro cu discount de 200. Mi-a fost livrata fara covorase, doar un ceolofan la picioare la sofer si fara trusa de siguranta.

                              Comment


                              • alinush Eu am 2 prize 12 v plafoniera este simpla ,fara suport telefon organizator portbagaj și nici suportul de sacoșă in schimb a venit cu trusa de sig si covorașe pt că le am trecut pe factură _200 € discount cu 300 de lei am făcut vreo 350 km și mai am vreo 250 autonomie cu bani ăștia

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google