Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scumpirea are efect doar asupra comenzilor VIITOARE.
    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

    Comment


    • Pretul ramane ferm pana la livrarea masinii.

      Comment


      • M-a sunat dealerul: a primit comunicat de la dacia ca medianav nu se mai poate conecta wireless cu android auto .....sa semnez ca sunt de acord si imi scad 100 euro.....am intrebat daca nu cumva e media display cu 4boxe si fara navigatie nativa, a zis ca nu: 6 boxe, harti si gps pe antena dar fara conexiune wireless.....tare dubios.....urmeaza sa-mi livreze masina prin octombrie ( pe 5 se fabrica)...oricum nu-i mai cred de mult.
        Last edited by milosevic; 9 August 2022, 13:56.

        Comment


        • Nu e deloc dubios, e o unitate Media Display cu navigația activată, fără interfață Wi-Fi 5G - doar cu USB.

          De 100€ cumperi un adaptor USB-WiFi, gen Motorola MA1 pentru Android Auto Wireless.
          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

          Comment


          • Da...si cate boxe sunt 4 sau 6? Mai e USB ul ala de jos pt incarcare?


            Ok...am primit raspunsul pe topicul medianav

            Last edited by 77sky; 10 August 2022, 19:37.

            Comment


            • La cat timp după furnizarea seriei de șasiu poți introduce informația în aplicația mobilă MyDacia?

              Comment


              • Originally posted by speleus View Post
                La cat timp după furnizarea seriei de șasiu poți introduce informația în aplicația mobilă MyDacia?
                De indata ce masina a fost produsa poti introduce seria de sasiu in aplicatie si iti va aparea acolo. Daca esti nerabdator poti incerca pana apare, in felul asta o sa afli ca a fost produsa inainte sa te contacteze ei.

                Comment


                • Originally posted by speleus View Post
                  La cat timp după furnizarea seriei de șasiu poți introduce informația în aplicația mobilă MyDacia?
                  Eu l-am introdus cum l-am primit (comanda din noiembrie, VIN comunicat dupa sapte luni in iulie) si a si aparut pe mydacia imediat . Dar nu cred ca masina e produsa.

                  Comment


                  • Cred că totuși dacă te- a lăsat să introduci seria (vorbesc de aplicația mobilă) mașina exista deja fizic la un anumit nivel de echipare adica sigur a început fabricarea ei.
                    Eu am seria de o săptămână dar cred că fabricarea efectivă nu cred că va fi mai devreme de noiembrie-decembrie. Nu mă lasă să introduc seria, zice eroare de vin.

                    Comment


                    • Eu am inteles ca in momentul in care avem acces la informatiile de la 'Vehicle information' din aplicatie (momentan mie imi da o eroare acolo), atunci masina este produsa sau foarte aproape de a fi gata. Seria am putut sa o introduc cand mi-a fost data de catre dealer, acum cca 2 luni.

                      Comment


                      • Originally posted by milosevic View Post

                        Eu l-am introdus cum l-am primit (comanda din noiembrie, VIN comunicat dupa sapte luni in iulie) si a si aparut pe mydacia imediat . Dar nu cred ca masina e produsa.
                        Tu ai primit VIN-ul după ce ți-a fost fabricată mașina!
                        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                        Comment


                        • Originally posted by DFA View Post

                          Tu ai primit VIN-ul după ce ți-a fost fabricată mașina!
                          Am inteles.....dar atunci de ce VIN ul e comunicat la inceputul lui iulie 2022(adica fabricat la inceputul lui iulie) iar livrearea zic ei ca se face prin octombrie 2022, iar comanda e data pe 10.11.2021?

                          Comment


                          • Opt luni ca sa o produca si inca trei luni ca sa o livreze = 11 luni (intre timp mi-au anulat wireless AA....ma mai astept sa mi anuleze si keyless si frana parcare electrica).
                            Last edited by milosevic; 2 September 2022, 10:14.

                            Comment


                            • E posibil sa fie fabricata si sa-i lipseasca ceva componente, cum a mai fost cazul in primavara parca, cu geamurile electrice. A mea a fost fabricata pe 24 iunie, atunci mi-a acceptat si seria in aplicatie. Am ridicat-o pe 20 iulie, nu au avut transport.
                              Last edited by alinushus; 2 September 2022, 12:46.

                              Comment


                              • Originally posted by alinushus View Post
                                E posibil sa fie fabricata si sa-i lipseasca ceva componente, cum a mai fost cazul in primavara parca, cu geamurile electrice. A mea a fost fabricata pe 24 iunie, atunci mi-a acceptat si seria in aplicatie. Am ridicat-o pe 20 iulie, nu au avut transport.
                                Ok...dar cand ai facut comanda si ce configuratie?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google