Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu. Am sunat azi la vocea clientului, am primit un nou termen : 06 iulie iese din fabricație, mai face între 3 și 10 zile până în showroom, în funcție de transportor. Comandă/avans dat pe 24 februarie, cu MediaNav. Parcă nu se mai termină așteptarea asta...

    Comment


    • Merita asteptarea daca ai cu ce te deplasa...

      Originally posted by mnv View Post
      Ok. Mulțumesc frumos. Am înțeles. Am optat pt varianta cu GPL.
      Dar chiar și așa, tot mieste greu să înțeleg, rolul geamurilor electrice spate....
      Cand ai dat avansul?
      Ai termen estimat de livrare?

      Comment


      • Pe 19 /01 plătit rezervarea (avansul 3200 RON) iar săptămana trecuta plătit contravaloarea tiket rabla și adus de la fisc ca nu apar cu datorii. Termen livrare dat de reprezentată sfârșitul primei decade sau începutul decadei doua, luna viitoare.
        Loganul actual nu la-m dat la rabla cumpărat tiket. Păstrez și actualul Logan. Arată bine. An 2008.Am și gpl pe el.
        Last edited by mnv; 10 May 2021, 21:37.

        Comment


        • Logan III ECO-G COMFORT + MediaNAV + altele
          Comandă = 19-04-2021
          Primit VIN = 11-05-2021
          Acte de făcut pentru Rabla = începând cu 01-06-2021
          Data maximă de modificare a comenzii = 10-06-2021
          Estimare Fabricație = 09-07-2021
          Estimare Livrare la client = 15-20 Iulie 2021

          Deci în total cam 3 luni.
          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

          Comment


          • Am primit și eu termen in sfârșit ... 9 iulie, avans dat pe 12 aprilie. Comfort, eco-g, media nav, volan, a/c automat.

            Comment


            • Ciudat, eu am dat avans pe 15 ianuarie și am termen 10 iulie,probabil nu se tine cont de data la care clientul face comanda.

              Comment


              • Daca dilăru' e descurcaret... apoi mai e o posibilitate: renunta unii la masini si se redistribuie/reconfigureaza in limita posibilitatilor.
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • Originally posted by DFA View Post
                  Logan III ECO-G COMFORT + MediaNAV + altele
                  Comandă = 19-04-2021
                  Primit VIN = 11-05-2021
                  Acte de făcut pentru Rabla = începând cu 01-06-2021
                  Data maximă de modificare a comenzii = 10-06-2021
                  Estimare Fabricație = 09-07-2021
                  Estimare Livrare la client = 15-20 Iulie 2021

                  Deci în total cam 3 luni.
                  Sa speram ca nu se lungeste...

                  Comment


                  • Originally posted by daymaker View Post
                    Sa speram ca nu se lungeste...
                    Orice este posibil...
                    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                    Comment


                    • Am vorbit din nou la Dacia - se speră ca opțiunea SCAUNE FAȚĂ ÎNCĂLZITE să poată fi adăugată la o comandă până la sfârșitul lunii curente - adică Mai - motivul întârzierii fiind, citez: "aprovizionarea a mers mai greu din cauza situatie sanitare"

                      Dacă opțiunea respectivă nu apare până la data maximă de modificare a comenzii (care este de aprox. 30 de zile înaintea datei de fabricație) atunci ea nu mai poate fi adăugată și mașina se va fabrica fără.
                      Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                      Comment


                      • Originally posted by DFA View Post
                        Am vorbit din nou la Dacia - se speră ca opțiunea SCAUNE FAȚĂ ÎNCĂLZITE să poată fi adăugată la o comandă până la sfârșitul lunii curente - adică Mai - motivul întârzierii fiind, citez: "aprovizionarea a mers mai greu din cauza situatie sanitare"

                        Dacă opțiunea respectivă nu apare până la data maximă de modificare a comenzii (care este de aprox. 30 de zile înaintea datei de fabricație) atunci ea nu mai poate fi adăugată și mașina se va fabrica fără.
                        Am intrebat si eu de optiunea cu scaune fata incalzite si consilierul a zis ca nu a primit nicio informare ca se poate comanda optiunea si ca din experienta lui masina ar trebui sa fie intr-un stadiu destul de avansat care sa fi trecut de faza cu montarea scaunelor si chiar daca ar fi fost disponibila crede ca ar fi trebuit un nou bon de comanda si un nou VIN. Termenul eu l-am primit pentru 15 iulie cu comanda data in 31.03 pentru Logan ECO-G, MediaNav si altele.

                        Si de exemplu, in configuratorul pentru Logan din Cehia apare in configurator deja optiunea pentru scaune fata incalzite:

                        Capture.PNG

                        Comment


                        • Am uitat sa specific, dar mi-a zis ca se poate adauga si de ei la reprezentata incalzirea in scaune si pot pune butoanele unde le specifici, dar nu stiu daca au doua trepte ca in poza dar probabil nu o sa fie asa de bine integrata ca cea din fabrica.

                          Comment


                          • Originally posted by eddstan View Post
                            Am intrebat si eu de optiunea cu scaune fata incalzite si consilierul a zis ca nu a primit nicio informare ca se poate comanda optiunea
                            Dealerii sunt informați mai târziu. În Decembrie 2020 ei nu știau nimic de ce s-a anunțat la lansare.

                            Originally posted by eddstan View Post
                            Termenul eu l-am primit pentru 15 iulie cu comanda data in 31.03 pentru Logan ECO-G, MediaNav si altele.
                            În cazul tău, data maximă de modificare a comenzii este de 15 Iunie - deci ai avea timp să modifici comanda. După 15 Iunie ai nevoie de o altă comandă, cu alt lot de fabricație și alt VIN.

                            Originally posted by eddstan View Post
                            Si de exemplu, in configuratorul pentru Logan din Cehia apare in configurator deja optiunea pentru scaune fata incalzite:
                            Ar veni cam 150-160 Euro opțiunea.
                            Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                            Comment


                            • Originally posted by eddstan View Post
                              Am uitat sa specific, dar mi-a zis ca se poate adauga si de ei la reprezentata incalzirea in scaune si pot pune butoanele unde le specifici, dar nu stiu daca au doua trepte ca in poza dar probabil nu o sa fie asa de bine integrata ca cea din fabrica.
                              Da, toți dealerii pot pune kit-uri de încălzire în scaune, dar nu e același lucru (deși efectul final e la fel) - cele din fabrică sunt mai frumos integrate și calculatorul motorului le gestionează astfel încât acest consumator să nu suprasolicite instalația electrică (balanța de energie).
                              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                              Comment


                              • Originally posted by DFA View Post

                                În cazul tău, data maximă de modificare a comenzii este de 15 Iunie - deci ai avea timp să modifici comanda. După 15 Iunie ai nevoie de o altă comandă, cu alt lot de fabricație și alt VIN.

                                Am vrut eu sa adaug un pachet, comanda pe 31.03 si livrare la sf lui iulie.... Nu merge, decat cu termen nou de livrare estimat in Septembrie/Octombrie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google