Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Hiriscau View Post
    Salut,
    Pe ordinul de plata avans apare numai seria de sasiu, vezi poza
    Pe ordinul de plata apare o serie provizorie. Seria de sasiu reala se comunica in momentul in care se stie cand autovehicul va intra in productie. In functie de aceasta data se estimeaza si termenul de livrare.

    Comment


    • Originally posted by Hiriscau View Post
      Salut,
      Pe ordinul de plata avans apare numai seria de sasiu, vezi poza
      Seria de șasiu care începe cu F e o serie temporară - falsă - de unde și litera F - acea serie falsă e necesară pentru deschiderea unei comenzi care NU ARE UN LOT DE FABRICAȚIE ALOCAT, comanda va fi modificată ulterior, cu un VIN adevărat.

      În Aprilie nu exista nici un lot de fabricație care să cuprindă Media Display sau Media Nav. Da, acum e criză și de Media Display...
      Puteai obține un VIN real doar pe ACCESS sau ESSENTIAL.

      Lotul de fabricație se poate aloca abia când există TOATE componentele necesare fabricării - adică atunci când fabrica e sigură că va primi piesele în depozit sau pe linie la data X, după care poate începe să "consume" lotul respectiv, generând VIN-uri pentru bonurile de comandă care se potrivesc cu lotul respectiv.

      Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

      Comment


      • Deci cu avansul platit pentu Comfort pe 10 aprilie o sa mai am de așteptat...

        Comment


        • Originally posted by DFA View Post
          Seria de șasiu care începe cu F e o serie temporară - falsă - de unde și litera F - acea serie falsă e necesară pentru deschiderea unei comenzi care NU ARE UN LOT DE FABRICAȚIE ALOCAT, comanda va fi modificată ulterior, cu un VIN adevărat.

          În Aprilie nu exista nici un lot de fabricație care să cuprindă Media Display sau Media Nav. Da, acum e criză și de Media Display...
          Puteai obține un VIN real doar pe ACCESS sau ESSENTIAL.

          Lotul de fabricație se poate aloca abia când există TOATE componentele necesare fabricării - adică atunci când fabrica e sigură că va primi piesele în depozit sau pe linie la data X, după care poate începe să "consume" lotul respectiv, generând VIN-uri pentru bonurile de comandă care se potrivesc cu lotul respectiv.
          Ai sursa sigura de informție când spui ca e criza și de Media Display? Eu nu demult ce am renunțat la Media nav, dacă începe să mă decaleze din nou renunț cu totul, am dat avansul pe 24 februarie să sun mâine la Dacia să văd.

          Comment


          • Originally posted by enels View Post
            Salut!
            Logan Comfort, TCe90, cod unic HHT3QQ.
            Platit avansul pe 14 aprilie. Inca nu am primit VIN-ul
            Azi am primit estimarea pentru iesirea pe poarta fabricii, 07.06.2021. Speranțe retinute.

            Comment


            • Astăzi am primit și eu mașina. Dacia Logan 1.0 Eco g 100 Gri Moonstone, Confort, pachet confort, parking 1, geamuri electrice, clima automata,fara medianav. Am luat prin rabla, am avut rabla pe numele meu. Rabla am dus la centru in 26.04, chiar în prima zi.

              Comment


              • Originally posted by cosmins2000 View Post
                După mai bine de două luni de la achitarea avansului eu am renunțat la comanda mea de Logan Confort CVT full. Nici acum nu se știe seria de sașiu și nici termenul de livrare. Azi am fost iar la reprezentanță și am luat una de pe stoc online cu CVT cu doar 3 dotări : climă automată, volan piele și senzori parcare spate. Am mai comandat și o cameră de mers înapoi originală ce o vor monta când ajunge mașina. O economie de doar 1100 euro față de varianta full. Timp de așteptare până la livrare maxim 2 săptămâni, în funcție de programarea la transport.
                Asta este...
                Azi a venit, mâine o ridic.
                Și da. Pentru că nu are geamuri electrice pe spate are între ceasurile de bord doar ecran LCD, ca la echiparea Acces.
                Attached Files

                Comment


                • s o stapinesti sanatos si sute de mii km fara probleme,

                  este tot ce iti trebuie, nici mai mult nici mai putin >>> motor, clima > (bine, decit doar monozona) <, sa nu lesini de cald vara <<< si automata cvt, navigatie si alte prostii doar decit pentru mofturosi, nu pentru noi soferii adevarati !

                  Comment


                  • Sa le conduceti fara evenimente, dragilor, cei care ati primit masinile! Sa fie-ntr-un ceas bun!
                    Nu mai am rabdare pana vine si albuța mea.
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Originally posted by cosmins2000 View Post

                      Azi a venit, mâine o ridic.
                      Și da. Pentru că nu are geamuri electrice pe spate are între ceasurile de bord doar ecran LCD, ca la echiparea Acces.
                      Cum adică "are între ceasurile de bord doar ecran LCD, ca la echiparea Acces". Cum ar trebui sa aibă?

                      Comment


                      • Echiparea Comfort are indicatiile unor functii (media) transferate pe MediaDisplay. La cele fara MediaDisplay, doar cu MediaControl, ele se pot vedea pe LCD-ul ala mic, ca n-ai avea pe ce, daca n-ai folosi telefonul, de pilda.
                        Practic, la Comfort ai pe LCD tot ce tine de calculatorul de bord si indicatiile diverselor functii non-media.
                        Last edited by ursamajor; 5 May 2021, 15:54.
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • Cei care a-ți renunțat la Medianav. Loganul echipare confort cu Media Display are doar un usb sus langa Media Display. Usb-ul de jos de lângă brichetă și cele din spate lipsesc. In spate versiunea confort fără medianav are doar mufa de încărcare tip brichetă.

                          Comment


                          • Originally posted by daymaker View Post

                            Cum adică "are între ceasurile de bord doar ecran LCD, ca la echiparea Acces". Cum ar trebui sa aibă?
                            Așa arată un ecran LCD în bord, standard la Comfort fără geamuri electrice spate. Din ce am observat nu arată viteza de deplasare, în rest cam pe toate.
                            Attached Files

                            Comment


                            • hai mah, nu fii rau, arata misto de tot ! altii moare si asa nu are !

                              Comment


                              • Originally posted by cosmins2000 View Post

                                Așa arată un ecran LCD în bord, standard la Comfort fără geamuri electrice spate. Din ce am observat nu arată viteza de deplasare, în rest cam pe toate.
                                Nu stiam ca ecranul din bord are legătură cu geamurile electrice spate...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google