Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am incredere in dealer. ;) Fiindca daca nu se livra pana in maximum august, as fi renuntat la MediaNav.
    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

    Comment


    • Originally posted by ursamajor View Post
      Am aflat si eu termenul de livrare, cca. 3 luni de-acum: 23 iulie. Cu MediaNav, asa cum am vrut-o initial. Dupa cate am auzit pe-aici, ma asteptam sa fie mai tarziu, mai ales ca doar ce am dat comanda. Cred ca au inceput sa mai primeasca cipuri.
      de la o luna o luna jumate la 3 luni...

      Comment


      • csf, ncsf... se poate si mai rau. Sunt multumit ca pot sa-mi fac mendrele vara asta.
        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

        Comment


        • Programul Rabla 2021, în variantele Clasic şi Plus, a fost lansat oficial de Ministerul Mediului, iar bugetul va fi aprobat în şedinţa de guvern de astăzi (21.04.2021)

          Ministrul Mediului, Tanczos Barna, a anunţat că aceste programe vor demara efectiv, atunci când românii se vor putea înscrie, pe data de 26 aprilie 2021. Atunci vor putea fi făcute primele înscrieri.

          "Programele pe care le lansăm după aprobarea bugetului sunt Rabla Clasic, Rabla Plus şi Rabla Electrocasnice. La Rabla Clasic, am majorat bugetul de la 6.500 la 7.500 de lei. Tichetul standard de sprijin este de 7.500 de lei în 2021. Am majorat, de asemenea, ecobonusurile pentru hibrid şi pentru maşinile care au emisii scăzute de dioxid de carbon, sub 96 de grame pe kilometru.

          Am dublat, practic, bugetul pentru maşinile electrice, am păstrat aceleaşi condiţii. 45.000 de lei sprijin pentru maşinile full electrice, 20.000 de lei pentru hibrid plug-in şi am introdus şi la Rabla Clasic interdicţia de a vinde maşina care a beneficiat de acest sprijin. Am constatat că au existat câteva încercări de a exporta practic subvenţia din România, de a duce maşinile în alte ţări", a declarat ministrul Mediului, Tanczos Barna.

          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Este interzis sa vinzi in alta tara sau este interzis sa vinzi in general? Pe ce perioada se aplica interdictia de a vinde?

            Eco bonusul pentru hybrid (aici cred ca intra mild hybrid dar si full hybrid) si pentru masinile cu sub 96 grame CO2 pe kilometru este 3000 lei.

            Comment


            • 1. Nu poți vinde mașina 1 an. Nimănui. Nicăieri.
              2. Eco-bonusul din Rabla Clasic este pentru mHEV și HEV (full hibrid) și e de 3.000 Lei. Dacia nu are nici mHEV, nici HEV. Deocamdată.
              3. Eco-tichetul din Rabla Plus este pentru PHEV și este de 20.000 Lei. Dacia nu are nici PHEV. Deocamdată.
              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

              Comment


              • Salut. În urmă cu ceva vreme am plătit acontul pt noul Logan cu GPL. Aștept să demareze rabla. Am înțeles că pe 26 luna aceasta. Aveți idee, cât costă
                garanția extinsa la 5 ani. Am înțeles de la reprezentanta (sper sa nu mă înșel) lucru acestă se poate face și după ce o cumperi, în decursul unui an. Nu am reținut cât costă această extindere de garanție.
                ​​

                Comment


                • Găsești aici detalii și prețuri - Garanție de la producător pentru trei ani - Garanție extinsă - Dacia
                  Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                  Comment


                  • Originally posted by DFA View Post
                    1. Nu poți vinde mașina 1 an. Nimănui. Nicăieri.

                    .
                    asta pare un pic cam neconstituional daca sint proprietar fac ce vreau cu bunul meu l-am platit nu l-am furat.

                    sa veden ce va spune CCR sigur va primi o sesizare, acuma depinde si cum va fi formulata interdictia de vinzare ... ?

                    Comment


                    • Nu știu daca este chiar neconstituțional. Totuși nu uita, statul prin rabla, te-a ajutat cu ceva bani, chiar dacă suma este modica.
                      Last edited by mnv; 22 April 2021, 07:10.

                      Comment


                      • Un lucru bun, era plin olx-ul, de masini noi, "neridicate", din reprezentante, ca la un moment dat, în așteptarea mașinii, am sunat la un anunț și am întrebat, ce are masina de o vinde?! Raspunsul a fost evaziv. Bv ungurului, romanul tot cu "hotia" !

                        Comment


                        • Am primit un nou termen de livrare,dupa ce in ianuarie am primit termen martie,in martie am primit termen mai ,acum am primit termen iunie și mă gândesc să renunț.La 11.500 € ce alternativă aș avea?

                          Comment


                          • Suzuki Ignis.
                            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                            Comment


                            • Originally posted by ursamajor View Post
                              Am incredere in dealer. ;) Fiindca daca nu se livra pana in maximum august, as fi renuntat la MediaNav.
                              Ce să zic...,sper să fie că tine... Eu am dat avansul pe 24 februarie, primul termen de livrare a fost 07 iunie, acum sa modificat : 08 iulie. + că perioada 26 aprilie - 04 mai , nu se lucrează la Dacia...

                              Comment


                              • Originally posted by playmaker831 View Post
                                Am primit un nou termen de livrare,dupa ce in ianuarie am primit termen martie,in martie am primit termen mai ,acum am primit termen iunie și mă gândesc să renunț.La 11.500 € ce alternativă aș avea?
                                Ai așteptat atâtea luni și nu mai ai răbdare încă una jumate? Nu prea ai ce să iei la banii ăștia...,ca și spațiu mă refer...,portbagaj mare, destul loc pe bancheta din spate... Gpl...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google