Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Și eu am vrut să adaug la comandă și la fel se modifică data livrării și se alocă alt VIN.

    Comment


    • Originally posted by playmaker831 View Post
      Și eu am vrut să adaug la comandă și la fel se modifică data livrării și se alocă alt VIN.
      Azi modific și eu comanda mea (o pot modifica până la maxim 10 Iunie) - să vedem ce se întâmplă...
      Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

      Comment


      • Am incercat eu sa schimb culoarea si dealerul spune ca trebuie stornata comanda, apoi alocata alta comanda. Asta duce si la modificarea termenului de livrare. Se pare ca alegerea trebuie chibzuita dinainte foarte bine.
        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

        Comment


        • Revin... nu se storneaza comanda, dar chiar si asa termenul de livrare se modifica, in cel mai bun caz, cu o luna. O nota proasta pentru Dacia. Nu inteleg motivul. Poate daca ar lucra cu caroserii vopsite pe stoc, poate ar putea invoca faptul ca vopsirea uneia personalizate ar intarzia procesul. Cum acea luna in plus poate fi chiar mai mult, am renuntat, mai ales ca am speranta (conform dealer) ca masina mea, asa cum e configurata initial, sa se faca chiar mai repede, in iunie 29 (de ziua mea!), nu pe 7 iulie, cum era info initiala.
          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

          Comment


          • Originally posted by ursamajor View Post
            Revin... nu se storneaza comanda, dar chiar si asa termenul de livrare se modifica, in cel mai bun caz, cu o luna. O nota proasta pentru Dacia. Nu inteleg motivul. Poate daca ar lucra cu caroserii vopsite pe stoc, poate ar putea invoca faptul ca vopsirea uneia personalizate ar intarzia procesul. Cum acea luna in plus poate fi chiar mai mult, am renuntat, mai ales ca am speranta (conform dealer) ca masina mea, asa cum e configurata initial, sa se faca chiar mai repede, in iunie 29 (de ziua mea!), nu pe 7 iulie, cum era info initiala.
            Cu ce culoare ai comandat-o initial si cu ce ai fi schimbat-o?

            Comment


            • Alb vs Brun Vison...
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Originally posted by DFA View Post

                Azi modific și eu comanda mea (o pot modifica până la maxim 10 Iunie) - să vedem ce se întâmplă...
                Poate ține și de dealer,deși eu am sunat și la Vocea Clientului și degeaba, chiar am spus și eu ce scria pe bonul de comandă că pot modifica comanda până la data x,care nu trecuse.

                Comment


                • Cred ca nu prea depinde de dealer. dacia face toata politica asta a prelungirilor de termene...
                  Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                  Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                  Comment


                  • Dacia are interesul sa între în posesia banilor cât mai repede, termenele nu depind numai de ei , ci de o grămadă de factori, mai ales în condițiile de fata.

                    Comment


                    • Păi Dacia deja mi-a luat banii.

                      Comment


                      • Doar avansul..

                        Comment


                        • Nope,am achitat integral valoarea mașini.(3200+1400+51500=56.100 lei).15 ianuarie 3200 lei,plus 1400 lei tichet rabla,plus 51500 lei restul acum 2 săptămâni.

                          Comment


                          • Pana mai "ieri" nu o puteai achita integral decât în momentul în care sosea la dealer, acesta calcula diferenta, la cursul euro, al fiecărei zi de "marti" , cu virare directa în contul Renault Roumanie......acum nu înțeleg de ce au adoptat "banii inainte" ca la știm noi ce , bărbații.

                            Comment


                            • Deci, dacă adaugi sau scoți opțiuni care nu implică modificări pe caroserie (culoare) atunci termenul de fabricație nu se schimbă și fereastra de modificare a comenzii este validă - așa cum am precizat anterior - aprox. 30 de zile înainte de fabricație.

                              Tocmai am făcut următoarele:
                              - scos Jante Flexwheel 16" Saria (200 EUR)
                              + adăugat Jante aliaj 16" Amaris (250 EUR)
                              + adăugat Pachet scaune incalzite (300 Euro) (implică Climatronic monozonă (200 Euro) / + 100 Euro ptr. SFÎ)

                              = comanda se modifică cu + 150 Euro
                              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                              Comment


                              • La mine nu au vrut să adaug geamuri electrice spate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google