Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am citit pe nu stiu ce site ca pana saptamana trecuta nu fusese aprobat niciun dosar rabla, la o luna de la inceputul programului..

    Nu vreau sa cobesc, dar parca vad ca masina e gata de livrare si dosarul nu este aprobat de Ministerul Mediului...

    Comment


    • Unii dintre noi au deja mașina prin programul rabla, deci daca mașina e fabricata nu vad asta un inconvenient.

      Comment


      • Eu nu mai înțeleg nimic legat de livrarea mașinii.De la dealer mi-a zis că iese din fabrica pe data de 27. 05.,iar la Vocea Clientului mi s-a zis 9 iunie. Cine are dreptate?

        Comment


        • Originally posted by Red_Alin View Post
          Cine are dreptate?
          Probabil amândoi...
          9 Iunie o fi estimarea de intrare în fabricație.
          27 Iunie o fi estimarea de livrare la client.
          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

          Comment


          • 27.05,adica mâine. Asa mi-a zis dealer-ul, iar Vocea Clientului a zis 09. 06.Ambele date se refera la ieșirea din fabrica.

            Comment


            • Vezi tu...
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Fain răspuns, faza e ca săptămâna viitoare mergem într-un mini concediu și nu as mai investi în vechea mașina, iar dacă ar ieși mâine pe poarta fabricii as fi în grafic, dar dacă ar ieși în 09.06 ar ajunge la mine prin 16.06.
                Last edited by Red_Alin; 26 May 2021, 16:42.

                Comment


                • La mine, intre data fabricatiei si cea maxima posibila de livrare sunt ~ 3 saptamani. E o marja pe care mi-a comunicat-o dealerul, fiindca tine de logistica Dacia, daca au transport incoace. N-or trimite ei doar masina mea indata ce iese de pe linia de fabricatie, ci asteapta sa se incarce TIR-ul. Asa ca, "expect the unexpected"... daca ai noroc sa fie multe cu destinatie in zona ta, vine mai repede, altfel...
                  Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                  Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                  Comment


                  • Vreo doua săptămâni și câteva zile ar fi din 27. 05 până în 09.06. Probabil ăștia de la Vocea Clientului mi-au comunicat data de 09.06 ca data maxima de livrare a mașinii.

                    Comment


                    • Originally posted by DFA View Post

                      OK, deci acum am un nou Bon de Comandă, din 19 Mai (cel vechi era din 19 Aprilie) - cu un VIN nou firește, cu "Pachet scaune încălzite" și jante 16" Amaris adăugate.
                      Noua dată de intrare în fabricație este 13 Iulie (față de 9 Iulie) - deci am rămas deocamdată alocat în lotul "de Iunie"...
                      Noua dată de livrare este 20-25 Iulie (față de 15-20 Iulie).
                      Nu am pierdut decât 4-5 zile, o nimica toată dacă lucrurile se păstrează așa!

                      O dată de livrare pesimistă este estimată ca fiind 23-29 August - deci lucrurile nu sunt bătute în cuie...
                      Am adaugat si eu ieri scaunele incalzite, astept cu nerabdare noul termen. Tocmai ce se mutase cu doua zile mai devreme, pe 6 iulie termenul de fabricatie. Spunea dealerul ca a avut si comenzi care si-au pastrat termenul de livrare dupa introducerea incalzirii in scaune.
                      Nu stiu cum a fost la altii, dar eu a trebuit sa completez de mana o cerere neadresata cuiva, prin care am cerut adaugarea noii optiuni si am declarat ca sunt informat ca ar putea fi devansat termenul de livrare. Deci cu siguranta, VIN-ul ramane acelasi.
                      Last edited by beny2369; 28 May 2021, 08:36.

                      Comment


                      • Si eu am completat o cerere de mana prin care am cerut modificarea bonului de comandă initial prin adaugarea incalzirii in scaune.

                        Comment


                        • Originally posted by beny2369 View Post
                          Nu stiu cum a fost la altii, dar eu a trebuit sa completez de mana o cerere neadresata cuiva, prin care am cerut adaugarea noii optiuni si am declarat ca sunt informat ca ar putea fi devansat termenul de livrare.
                          La mine agentul de vânzări nu a mai cerut nici o hârțoagă, totul s-a făcut verbal.
                          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                          Comment


                          • Si la mine fel, telefonic.
                            Dupa 4 zile s-a modificat comanda.

                            Comment





                            • Comment


                              • Articol plin de speculatii, scris de "jurnalisti" de 2,5 lei

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google