Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by DFA View Post

    Chiar dacă va fi August-Septembrie nu e nici o problemă.
    Pana acum in luna August fabrica Dacia (si nu numai) era inchisa (shutdown), nu stiu in situatia actuala, dar destul de probabil ca livrarile pot sa fie pana la sfarsitul lui Iulie si\sau reluate din Septembrie.

    Comment


    • Ca urmare a numărului mare de zile libere, cu 85%, pe care salariații Dacia, le-au primit în ultima vreme, pe fondul lipsei acute de piese de schimb, se pare ca Remontul, nu va mai avea loc în luna august, concediul de odihna fiind luat eșalonat, pt onorarea comenzilor. Rămâne de văzut!

      Comment


      • Bună seara !
        ​​​​​Cei care au făcut comandă recent ați putut cere opțiunea Media nav ?
        Pentru că la reprezentanța unde am făcut bonul de comandă mi se spune că nu au pe stoc de la fabrică.
        Iar dacă la alte reprezentanțe se poate, termenele de livrare sunt "la anul" ,

        Comment


        • Făcut comanda la începutul lunii și nu mi s-a zis nimic de 'no stoc' situation. Termenul de livrare era August (înainte de modificarea comenzii).

          Comment


          • Salutare tuturor!
            Ma alatur si eu acestui forum, si am sa devin un posesor Dacia Logan Confort EcoG 100, in perioada urmatoare.

            Comanda initiiala a fost pe data de 11.05.2021 cu urmatoarele dotari(?): -Aer conditionat automat, Pachet Parching 2, Pachet confort, Aer conditionat automat, Volan imbracat in piele. Livrare probabila la sarsitul lunii iunie. In postarile de mai sus am aflat ca este disponobila si optinalul pentru incalzirea scaunelelor fata si am fost la delar , am facut o cerere de modificare a comenzii si acum astept "aprobarea" acesteia. , De la delar am aflat ca in situatia data livrarea se va muta dupa luna IULIE. Asteptam(masina de lux, nu gluma).

            Comment


            • Am adăugat senzorii spate, termen de ieșire din fabricație modificat din 9 iulie in 7 iulie

              Comment


              • Originally posted by cosmins2000 View Post
                Da. E CVT Comfort cu 3 opționale. Climă automată, senzori parcare spate și volan piele.
                Cumva te-ai înscris pe https://my.dacia.ro ?

                De ce întreb - sunt curios ce intervale de verificare și revizie îți dă pentru CVT - și ce ulei de cutie îți recomandă.
                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                Comment


                • Nu m-am inscris pe https://my.dacia.ro .
                  Când am fost la service să montez camera şi să reglez volanul care pe drum drept stătea un pic spre stânga, am cerut şi un plan de service la maşină, pe baza seriei de şasiu.

                  Nu îl am la mine planul dar în legătură cu revizia sau vreun schimb ulei la cutie nu era absolut nimic prevăzut pe vreo 7 sau 10 ani ( nu îmi mai amintesc exact câţi ani). Deci nimic.

                  Comment


                  • Originally posted by daymaker View Post

                    Sa speram ca nu se lungeste...
                    Dar toata lumea a primit termen de fabricatie 9 iulie? Eu am comandat in ultima săptămână din martie. Eco G, Medianav, aer automat, volan piele, senzori parcare si camera. Intra pe 9 iulie în fabricație.

                    Comment


                    • Eu am comandat pe 15 ian cu MediaNav și ieri la Vocea Clientului am primit termen de fabricație 23 iunie.

                      Comment


                      • Originally posted by beny2369 View Post

                        Dar toata lumea a primit termen de fabricatie 9 iulie? Eu am comandat in ultima săptămână din martie. Eco G, Medianav, aer automat, volan piele, senzori parcare si camera. Intra pe 9 iulie în fabricație.
                        Eu am termen 8 iulie... Avans in 05.02.2021... EcoG, MediaNav, AC automat.... Idem cu al tau... Renunț la comanda si adaug si scaune incalzite... O sa vedem noul termen... Reprezentantul dealer-ului mi-a transmis ca noul termen va fi august...

                        Comment


                        • Originally posted by alinlucian View Post

                          Eu am termen 8 iulie... Avans in 05.02.2021... EcoG, MediaNav, AC automat.... Idem cu al tau... Renunț la comanda si adaug si scaune incalzite... O sa vedem noul termen... Reprezentantul dealer-ului mi-a transmis ca noul termen va fi august...
                          Vezi ca acum pretul masinii este cu 200 eur mai mare fata de februarie cand ai dat comanda. Daca renunti la comanda si faci alta noua o sa platesti pretul majorat. Mai bine modifica comanda existenta, daca se mai poate.

                          Comment


                          • Mulțumesc pentru informație.

                            Comment


                            • Originally posted by DFA View Post
                              Deci voi ști în câteva zile DACĂ și CÂT mă aruncă în viitor data de fabricație față de cea inițială (9 Iulie).
                              OK, deci acum am un nou Bon de Comandă, din 19 Mai (cel vechi era din 19 Aprilie) - cu un VIN nou firește, cu "Pachet scaune încălzite" și jante 16" Amaris adăugate.
                              Noua dată de intrare în fabricație este 13 Iulie (față de 9 Iulie) - deci am rămas deocamdată alocat în lotul "de Iunie"...
                              Noua dată de livrare este 20-25 Iulie (față de 15-20 Iulie).
                              Nu am pierdut decât 4-5 zile, o nimica toată dacă lucrurile se păstrează așa!

                              O dată de livrare pesimistă este estimată ca fiind 23-29 August - deci lucrurile nu sunt bătute în cuie...
                              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                              Comment


                              • Originally posted by DFA View Post

                                OK, deci acum am un nou Bon de Comandă, din 19 Mai (cel vechi era din 19 Aprilie) - cu un VIN nou firește,
                                Greșeală!
                                Bonul s-a schimbat, dar VIN-ul a rămas identic cu cel inițial!
                                Abia acum am comparat cele 2 VIN-uri, erau la fel.
                                Deci se poate păstra VIN-ul dacă se vrea...
                                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google