Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am facut comanda spre sfarsitul lui decembrie, cvt, alb, full fără volan piele si fara jenti aluminiu (14.700). Mi-au spus ca in septembrie o sa vina. A mai comandat careva cu cvt, ce promisiuni de livrare aveti?
    Toate cu un scop ..

    Comment


    • Motoarele 1.0 ECO-G 100 au redevenit disponibile la comenzi!
      Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

      Comment


      • RoYeti​ La cutia cvt după 50000 de km scăpa de ea
        si nici nu o sa gasesti prea curând la dezmembrări daca se strica

        Comment


        • Originally posted by Driver23 View Post
          RoYeti​ La cutia cvt după 50000 de km scăpa de ea
          De ce? (si de ce nu dupa 30k, 40k, 60k, 80k km, etc... aveti informatii\date\cifre care sa sustina "recomandarea" aceasta ?)

          PS: livrarea in septembrie (dupa intreruperea din august) pare OK, asteptare cat mai uroara (nu mai este asa mult)
          Last edited by Gil26; 2 July 2022, 23:51.

          Comment


          • Originally posted by DFA View Post
            Motoarele 1.0 ECO-G 100 au redevenit disponibile la comenzi!
            Oare se și pot comanda in mod real? Era o informație acum 2 săptămâni că suspendă comenzile cam 2 luni. Pe online încă nu au reapărut ca și variante dar probabil la dealeri se reiau comenzile.

            Comment


            • Originally posted by Driver23 View Post
              RoYeti​ La cutia cvt după 50000 de km scăpa de ea
              si nici nu o sa gasesti prea curând la dezmembrări daca se strica
              Nu ma speria. O fi chiar asa rau cu cvt-urile?
              Toate cu un scop ..

              Comment


              • 1 .-cvt e o cutie japoneza de viteza ca posesor de Mazda 6 îi trebuie întreținere ca la bebeluș schimbat ulei la timp și alte nebunii etc, cutiile japoneze sunt invers proporționale cu motoarele lor
                2 - ai grija când pleci cu ea de pe loc când e frig afara nu trebuie să-i dai tare
                3 - mare grija sa nu tractezi alte mașini sau daca tractezi sa fie sub tonajul Loganului

                Comment


                • În concluzie CVT e un fel de porțelan iar Loganul e masina de forja cu asta nea obișnuit Dacia

                  Comment


                  • 1. CVT NU "e o cutie japoneza de viteza", nici neaparat japoneza si nici de viteza, are avantaje si desigur si dezavantaje despre toate astea s-a mai discutat inclusiv pe acest forum in diferite topice.
                    2. "când pleci cu ea de pe loc când e frig afara nu trebuie să-i dai tare" si trebuie sa ai grija cu orice masina egal de tipul de transmisie si nu doar cu CVT, orice sofer responsabil cred ca stie asta (iar asta o scrie unul care in peste 30 de ani a avut doar "automate" diferite marci si motorizari, inclusiv cu CVT)
                    3. cand tractezi alte masini oricum trebuie sa ai mare grija indiferent de masina
                    Si in concluzie CVT NU e neaparat un fel de porțelan iar Loganul NU e neaparat masina de forja, plus ca intre L3 si L1 sunt destule diferente (fata de ce ne-a "obisnuit" Dacia).
                    Iar toate astea cred ca sunt offtopic, sa revenim la subiect: Logan III - Comanda și Termen de Livrare...

                    Comment


                    • Originally posted by Driver23 View Post
                      RoYeti​ La cutia cvt după 50000 de km scăpa de ea
                      Nu știu de unde scoateți voi cifrele astea...

                      CVT-ul DXK de pe L3/S3 e fără întreținere.

                      La 50.000km poate ar trebui să se verifice aspectul uleiului, nu să scape de ea....

                      Da, este o cutie fragilă și sensibilă și probabil că ea ar fi singurul motiv valabil pentru care o garanție extinsă de 5 ani s-ar merita.

                      Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                      Comment


                      • Salut, am comandat un Logan 3 CVT, full, Grey Moonstone pe data de 10 Noiembrie 2021.

                        Am sunat azi la vocea clientului si mi au spus ca a fost fabricat pe 30 Iunie si ca se asteapta transportul. Au spus ca o sa ajunga la dealer in 3 saptamani. Foarte mult dureaza transportul, dar macar dupa 9 luni il pot conduce, in sfarsit.

                        Comment


                        • Originally posted by Mihainn View Post
                          Salut, am comandat un Logan 3 CVT, full, Grey Moonstone pe data de 10 Noiembrie 2021.

                          Am sunat azi la vocea clientului si mi au spus ca a fost fabricat pe 30 Iunie si ca se asteapta transportul. Au spus ca o sa ajunga la dealer in 3 saptamani. Foarte mult dureaza transportul, dar macar dupa 9 luni il pot conduce, in sfarsit.
                          Felicitări
                          Toate cu un scop ..

                          Comment


                          • A mea s-a fabricat pe 25 iunie, sper sa ajungă săptămână asta

                            Comment


                            • Tre sa sunam la vocea clientului că sa aflam când vine mașina ,că dealeru are treabă multa, sa de-a și el un click să vadă ce se întâmplă cu mașinile comandate de clienți
                              Săptămână viitoare intra și a mea în fab si cam în 2 săptămâni o livrează

                              Comment


                              • DFA as putea paria că lucrezi la Dacia de ești atât de bine informat ))
                                Ești un fel de dac 007 )))))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google