Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu imi cumpar masina pe Whatsapp. Chiar daca e pandemie, emailul functioneaza, si asa am primit si eu actele. M-am uitat acum, am primit pe mail oferta personalizata, bonul de comanda, avizul de plata si anexa care contine conditiile generale aferente bonului de comanda cu numarul. In acesta, la punctul 3 scrie de Garantarea Pretului. Si chiar daca pandemie tot a trebuit sa ma duc pana acolo cinci minute sa le semnez si sa le iau semnate de ei. Le mai am si acum.
    PS: Intr-adevar si dupa cum am mai spus, toate actele sunt emise de Dacia, dealerul fiind doar mentionat ca si agent. Nu conteaza cum platesti masina, acest lucru intervine numai mai tarziu, deocamdata discutam despre stadiul de acont, care e platit cash, nu prin finantare.
    PPS: Pe producator (Dacia) nu il incalzeste nicicum cum se plateste masina. Ei isi primesc banii oricum la livrare, fie din partea clientului, fie din partea unui finantator (care poate sa faca parte din acelasi grup - sau nu). Asta asa, ca unii cred ca daca platesc cash primesc masina mai iute.
    Last edited by paul_damian; 24 April 2022, 13:42.

    Comment


    • Daca exista modificări în contract la venire mașini la ora actuala ar trebui sa platesc 900€ în plus față de plata în ianuarie

      Comment


      • paul_damian logic că am fost la dealer că altfel nu putem sa dau comanda și pe urmă am primit actele pe what's up putem sa să mă duc la deler sa iau actele , nu e un capăt de lume. la o comanda online îți trimite un email cu mulțumesc și ți-a luat bani de pe card

        Comment


        • Driver23 : eu iti spuneam doar ca toate indoielile tale in legatura cu configuratia si pretul isi au raspunsul in acele Conditii Generale pe care trebuie sa le fi primit si tu, intr-un fel sau altul. Ce se discuta / bombane / revarsa frustrari, in acest caz, pe forum e irelevant. Scripta manent

          Comment


          • Și nici măcar nu exista loganuri noi in showroom sa le poți cumpăra că altfel mă ducem și cumpărăm unul nou cu bani jos

            Comment


            • Sunt foarte multe loganuri noi vândute pe piata liberă
              se fac specula cu ele au fost cumpărate la 12 13 mii și sunt vândute la 14 500 la ora asta

              Comment


              • I-a sosit la careva Loganul luna aceasta, comandat anu trecut si in ce luna a fost plasata comanda?

                Comment


                • Bună seara, nu a sosit nici o mașină,cel puțin comenzile făcute în ianuarie, încă nu au alocat serii de caroserie,mai așteptăm. O seară bună.

                  Comment


                  • Am sunat ieri la Dacia și am vb și cu agenta de la dealer pentru luna ianuarie nu sa alocat serie de caroserie

                    Comment


                    • Nici pt masinile comandate in noiembrie.(11). Ieri am vorbit si cu vocea clientului si cu dealerul.
                      Last edited by 77sky; 29 April 2022, 16:04.

                      Comment



                      • Eu pentru masina comandata la inceput de decembrie am primit seria in 9 februarie...
                        Last edited by andrei1dacia; 29 April 2022, 15:37.

                        Comment


                        • Hmm sa fie diferit in functie de locatie si dealer ? Daca o mai tine mult asa, cacealmaua din China si criza de componente o sa ne primim masinile la anul ...
                          Last edited by 77sky; 29 April 2022, 19:08.

                          Comment


                          • Logan gpl full - dealer Autobecoro Baia Mare...

                            Comment


                            • Pe 29 noiembrie am virat avansul... 9 februarie am primit seria , data fabricatiei initiala estimativa aprilie, apoi 25 mai, dupa 29 iunie,... acum a ramas pe 13 iulie...sper sa nu ma mai amane...

                              Comment


                              • Perioada de livare este atat de mare doar pentru Logan sau pentru toate modelele Dacia fabricate la Pitesti sau pentru toate modelele Dacia vandute in Romania?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google