Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare si bun gasit!

    Am comandat Logan comfort ECO-G 100 in noiembrie; platit avansul pe 15 noiembrie. Astazi am platit diferenta, se pare ca maine ar iesi din fabrica. Sper sa nu "apara" ceva si pana la jumatatea lunii iunie sa ajunga la mine.

    Nu mai am rabdare!

    Comment


    • De ce ai platit diferenta, ti-a solicitat dealerul?
      Eu am platit diferenta dupa ce masina a ajuns la dealer, cu o zi inainte sa o ridic.

      Comment


      • Da, m-a chemat ieri sa-mi dea o hartie "avizare plata banca".
        Nu cred ca era urgent de plata ieri, nu a zis nimic; are valabilitate pana pe 26.05 documentul.

        In aplicatia in care se uita scria ca astazi (24.05) va fi fabricata masina.

        Comment


        • Bravo, felicitări, să o stăpânești sănătos și fără evenimente neplăcute. Înseamnă că încep să preiau comenzile și să bage în fabricați și cele din decembrie și ianuarie. Sperăm că în septembrie, octombrie vor venii mașinile. Încă o dată felicitări pentru achiziția făcută.

          Comment


          • Maine ridic si eu masina in sfarsit... Comanda data in 7 sau 11 noiembrie, pret final 12200 cu rabla (am dat 6000 pe 2 tichete de 15000). Configuratia e confort, gpl, jante, vopsea, media nav, pachetul ala cu keyless entry si cotiera, scaune incalzite si incarcator wireless. Ii lipsesc doar senzori parcare fata si camera (are senzori spate in schimb). Din momentul in care am achitat masina au mai durat 9 zile pana la ridicare dar cred ca are legatura si cu faptul ca rabla a inceput exact cand a ajuns masina la dealer

            Comment


            • Eu am comanda din 29 noiembrie si doar in 12 septembrie e data fabricatiei... mi se pare enorm...

              Comment


              • Toti producatorii au probleme cu livrarile..Dacia sta chiar bine cu timpi de asteptare mai mici de un an. Oricum, merita asteptarea, azi am plimbat-o putin si chiar sunt f placut impresionat de ea...Am avut un a6 2009 2.7 quattro inainte si era tractor pe langa asta. Sincer golanul mi se pare mult mai confortabil si mai bine setat ptr drumurile noastre

                Comment


                • Se pare ca nu se mai poate comanda Logan online? Cel puțin eu nu am reușit sa găsesc mașina în configurator, îmi poate confirma cineva? Mulțumesc

                  Comment


                  • Salutare. Mâine ridic și eu mașina.


                    Dacă vreți să luați mai repede Loganul ( fără rabla )căutați dealerii third party.
                    party... Eu in 10 zile per total am avut posibilitatea să aduc mașina acasă.

                    Da, ok,nu ai rabla (p.s. sunt zvonuri că de la 1 se închide), da sunt mai scumpe, da iei ce și-au comandat ei pentru revânzare, Dar ai mașina rapid.

                    Ideea este că anul trecut firmele au comandat cu zecile de mașini de la Dacia, pe numele lor (mă rog pe firmă) și acum, când le vin, le revând.

                    Na, toți fac profit... Acum depinde de cât de repede ai nevoie.
                    TCE 90 MT6 confort am găsit eu... (Albă atât s-a putut....)

                    Comment


                    • Programul Rabla pentru anul 2022 s-a prelungit pana pe 31 iulie.

                      Comment


                      • Observ ca au disparut modelele eco-g din configurator, aveti idee de ce?

                        Comment


                        • Ciudat pentru ca pe dacia.de, dacia.fr inca se poate comanda aceste modele. Poate sunt pe stoc , nu stiu motivul.

                          Comment


                          • Intra electricul in locul eco G
                            benzină/gaz o soluție de avarie pentru Dacia

                            Comment


                            • De la reprezentanta am inteles ca sunt scoase temporar, pana rezolva cu aprovizionarea componentelor si reducerea termenelor de livrare.

                              Comment


                              • Am văzut pe YouTube că și-a luat dorian Popa lamborghini făcut pe comanda și durata e de 7 luni
                                loganu până vine durează și 9 luni
                                În 9 luni faci și copii și îți cumperi și lamborghini

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google