Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe mine dealerul m-a chemat miercurea trecuta sa achit diferența ca pana la sfârșitul săptămânii trecute ajunge la ei, nu a ajuns, de la Vc au zis ca pana pe 7 ajunge, însă nici dealerul și nici la VC nu au știut sa-mi zică dacă a plecat, sau cand e programata la transport..., astazi

    Comment


    • Originally posted by Driver23 View Post
      DFA as putea paria că lucrezi la Dacia de ești atât de bine informat ))
      Ești un fel de dac 007 )))))
      Decat sa pariezi complet aiurea mai bine te-ai informa inainte de a scrie toate acestea (plus "glumele")

      PS: referitor la termenele de livrare cred ca Dacia inca le are bune comparativ cu alti producatori auto (inclusiv Renault la care pana si informatiile legate de asta lasa si mai mult "de dorit").

      Comment


      • Originally posted by Driver23 View Post
        DFA as putea paria că lucrezi la Dacia de ești atât de bine informat
        Ai pierde dacă ai paria! Nu am nici o legătură cu Dacia-Renault. Nici măcar nu activez în domeniul auto.
        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

        Comment


        • DFA am înțeles deci ești doar pasionat de mașini +că îl ai pe Gil26 gata să-ți sară în apărare :)) sal cinstești si pe el cu o " merdenea"ceva, că te apără

          Comment


          • Comment


            • Neata. Are cineva comandata varianta Logan III TCe 90 MT6? nu gasesc nicaieri un topic pentru acest model.. Multumesc!

              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

              Comment


              • Nu sunt atat de specifice postarile, se vorbeste aici de toate variantele, oricum majoritatea au Tce90(+ GPL) cu 6 trepte de viteza.

                Comment


                • Asta e varianta de 90 "martoage"f ara GPL. din cate stiu cea cu GPL are 100 Cp.

                  Multumesc!
                  Last edited by 77sky; 6 July 2022, 15:28.

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • Cumva off-topic:

                    Oscar al meu a facut un anisor de cand a iesit de pe linia de productie.
                    Intai am comandat unul care a fost adus la dealer a doua sau a treia zi. Pe care l-am refuzat, fiindca in 14 mai a aparut optiunea de scaune incalzite. Asa ca am comandat altul. Termen de livrare sfarsitul lui iulie. A venit mai iute - termen efectiv de livrare 7 saptamani. Ce vremuri, dom'le, ce vremuri...
                    Attached Files

                    Comment


                    • Știe cineva la cat timp apare mașina în aplicația my Dacia ?

                      Comment


                      • paul_damian: Să te poarte sănătos în continuare, fără niciun fel de probleme.

                        Comment


                        • Si eu ii doresc multa sanatate colegului paul_damian si mai ales sa treaca cat mai repede\usor peste acest ”virusache” (care se pare ca revine ”pe val” ), iar Oscar sa il poarte cat mai multi km fara probleme.
                          Referitor la termenele de livrare acestea erau in vremuri ”normale” (fara virusi, operatiuni speciale, semiconductori, etc.) la Dacia, inclusiv pentru masina din semnatura, 7-8 saptamani pentru una ”cu de toate” asta daca nu se dorea una din stoc, iar curtile reprezentantelor erau pline, acum din pacate cam bate doar vantul prin ele....
                          Last edited by Gil26; 8 July 2022, 06:47.

                          Comment


                          • Originally posted by Driver23 View Post
                            Știe cineva la cat timp apare mașina în aplicația my Dacia ?
                            De regulă apare la 3-4-5-7 zile după ce a fost fabricată.
                            Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                            Comment


                            • Estimarea de fabricație cam cu cate luni înainte de data efectivă apare la dealer? De exemplu o comanda data azi 08.07.2022 cam când primește o data de fabricație? Depinde de modelul comandat? Cel puțin teoretic la Dacia ar trebui sa se micșoreze termenele de livrare deoarece piața din Rusia s-a evaporat și tot ce mergea acolo ca și componente a devenit disponibil pentru restul lumii (în principal pentru Europa). Renault a renunțat parcă la tot ce producea acolo.

                              Comment


                              • In contract scrie 30 de zile, practic durează 7 luni cel puțin la mine

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google