Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, se pare ca asa e, dar ia configureaza un Comfort (versiunea) sa vezi ca apare in Pachetul Confort 1. ;) Caz in care ai da banii pe el degeaba, nu?
    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

    Comment


    • Pai, eu cand am dat comanda in noiembrie si am luat Pachetul Confort 1, tot la fel scria. Un prieten de al meu si-a dat comanda odata cu mine, doar ca el nu a optat pentru acest pachet si i sa comunicat ca masina are in standard scaunul cu reglaj pe inaltime pe varianta confort.

      DECI putem spune ca este o "reclama" falsa. Ce e valabil din acel pachet sunt urmatoarele:
      • Frana de parcare asistata electric
      • Card maini libere
      • Consola inalta (cu cotiera centrala si spatiu depozitare)
      • Buson rezervor fara cheie

      Comment


      • Originally posted by Th3T1ger View Post
        Pai, eu cand am dat comanda in noiembrie si am luat Pachetul Confort 1, tot la fel scria. Un prieten de al meu si-a dat comanda odata cu mine, doar ca el nu a optat pentru acest pachet si i sa comunicat ca masina are in standard scaunul cu reglaj pe inaltime pe varianta confort.

        DECI putem spune ca este o "reclama" falsa. Ce e valabil din acel pachet sunt urmatoarele:
        • Frana de parcare asistata electric
        • Card maini libere
        • Consola inalta (cu cotiera centrala si spatiu depozitare)
        • Buson rezervor fara cheie
        Ce mai observ asa la o aruncare de ochi, nu mai poti comanda volan din piele. Si mai mult ca sigur nu este adaugat ca si optiune standard, asta daca ar fi sa luam in calcul varianta geamurilor electrice spate ca fiind de acum standard si pe logan. Eu sunt de parere ca inca nu si-au actualizat totusi site-ul complet. Lista echipamentelor standard a ramas neschimbata.
        Scuze de double post - nu vad nici un buton de edit.

        Comment


        • Vrei să spui că volanul îmbrăcat în piele NU MAI ESTE O OPȚIUNE - pentru că e inclus standard în echiparea COMFORT...
          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

          Comment


          • Nup, vreau sa spun ca nu mai apare nicaieri momentan. Nici ca optiune, nici ca echipare standard in varianta confort.
            ---------

            EDIT: Ok, sunt eu chior. Ai dreptate, acum am vazut ca apar la echipamente standard.

            Last edited by Th3T1ger; 23 December 2021, 16:35.

            Comment


            • Configuratia mea din Aprilie 2021 ar costa acum cu 650 euro mai mult... - 100 euro geamurile spate care sunt standard acum
              Last edited by daymaker; 23 December 2021, 22:36.

              Comment


              • Vad ca au scumpit destul de bine masinile. Stepway-ul meu comandat pe 20.12.2020 a fost in jur de 15000. Aceeasi configuratie, fara planseul de portbagaj cu 2 pozitii care a disparut din optionale este acum 16140. Am mai observa ca luminile automate nu apar nici la optionale nici la echipament standard la versiunea Confort sau poate nu m-am uitat eu cum trebuie. Acum un an varianta cu GPL era cu 300 EUR mai scumpa, acum e cu 500 EUR.

                Comment


                • Eh, au facut praf configuratorul, era mai ok inainte.
                  Planseul e standard acum.
                  Farurile automate nu mai sunt in descrierea din configurator, dar sunt in descrierea modelului.
                  Diferenta intre TCe90 si EcoG 100 a variat mereu. In Germania se vindea la acelasi pret.
                  Daca mai pui la socoteala si chestiile care sunt acum in minus la Stepway (inscriptionari, carlige, etc) s-a scumpit si mai mult.
                  Dar ii inteleg si pe ei. Fata de momentul lansarii modelelor noi pretul la materiile prime au explodat. Nu vorbesc de celebra criza a chipurilor, ci la restul, tabla, plastice, etc.

                  Comment


                  • Pe bune ca au facut configuratorul praf. Nu mai intelegi nimic din el. Acum 3 zile se gaseau scaunele incalzite in configurator iar acum nu mai sunt disponibile. Au fost inlocuite cu o optiune care costa 0 euro. LOL

                    ZdPJRu2.png

                    Comment


                    • Cred ca lucreaza la el, acum nu mai arata nici cat in captura ta de ecran.

                      Comment


                      • Mie tot la fel imi arata. Dar da, cel mai probabil lucreaza la el.

                        Comment


                        • Am dat comanda online pe 27.12.2021 (Comfort eco g 100), am platit 500 euro, am primit codul VIN in aceeasi zi. A sunat un reprezentant Dacia si a zis ca masina intra in fabricatie in saptamana a 9.Pe site la Dacia am primit raspunsul "
                          Salut! In perioada aceasta, supportul oferit pe chat este limitat.
                          Legat de intrebarea dvs. , masina are data de fabricatie planificata pentru mijlocul lunii aprilie.

                          Comment


                          • Ai primit codul VIN complet, sau doar 7 litere/cifre din el?
                            Eu am dat comanda pe 11 noiembrie, la dealer, am primit doar cele 7 caractere care se emit instant, dar inca nu am primit codul VIN complet (17 caractere), mi s-a spus sa mai incerc sa-i contactez in ianuarie.

                            Comment


                            • A comandat online masini deja configurate,probabil ca deja au seria de sasiu pt ca sunt programate deja pt fabricatie.

                              Comment


                              • Am primit codul VIN complet (17 caractere)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google