Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am primit termen dupa o luna 10 aprilie avans - 11 mai termen

    Comment


    • In acest moment , nimeni nu iti mai poate spune o data exacta.Masinile sunt avansate/decalate in functie de stocul de piese existent in uzina.Daca au piese pt o masina, pot sa o avanseze chiar daca are termen peste 2 luni.E valabil si invers, daca pt o masina nu au ceva, o scot din film si o pun in asteptare pana ajung piesele.

      Comment


      • Acum s-a anuntat ca saptamana viitoare mai sunt alte 2 zile nelucratoare(4 si 5 oct)

        Comment


        • Salut,
          dar care este treaba cu stocul online?

          Comment


          • Bine ca pe stocul online sunt modele preconfigurate.

            Comment


            • Nu stiu despre ce stoc online e vorba

              Comment


              • Probabil se refera la magazinul online de pe site-ul Dacia.

                Comment


                • Pai acolo sunt doua sau trei masini Sandero Stepaway si Duster cu livrare in octombrie, restul sunt in noiembrie decembrie.

                  Comment


                  • Salutare,
                    pai decat sa stau dupa o masina pana in primavara apelez la second si gata.Deja se vede o marire de preturi la masinile second.

                    Comment


                    • Am fost la REDAC in Craiova si am configurat un stepway automata aproape de 15000 euro fara rabla si mi-a dat termen prin februarie sa intre in productie daca nu se decaleaza asa ca pass.

                      Comment


                      • Pai, parca luai SH...
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • Salutare!

                          Am o veste proasta (pentru mine). Masina mea, TCe90, o sa ajunga abia prin Ianuarie 2021 desi comanda a fost data pe 20 Iunie 2020!
                          Tce90, alb, full (fara volan piele).
                          Inteleg ca este criza de componente electronice, dar 6 luni mi se pare foarte mult...
                          Raspunsul dealerului a fost ca in conditiile resurselor putine se prioritizeaza vanzarea noului Duster.
                          MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                          Comment


                          • Al meu Sandero (confort TCE100 cu medianav si climatizare automata) e decalat cu doua saptamani undeva dupa 03.12.2021.

                            Comment


                            • Pentru cei cu Sandero normal (asamblat in Maroc), aproximativ cat a durat transportul de la data cand masina v-a iesit din fabrica?

                              Pe 22 luna asta trebuie sa iasa din fabricatie, iar ca estimare de livrare am primit un interval destul de mare: inceput - sfarsit de Noiembrie.

                              Comment


                              • Vaporul pleaca la 2 săptămâni distanta. Daca ai noroc si il prinde sa zicem pe 24, 2 saptamani e pe mare, 3-5 zile vama, si inca 10 termen pentru transport. Daca ai ghinion si tocmai ce l a pierdut... Mai pune 2 săptămâni la ce am scris mai sus.

                                A mea fabricata in 22 iunie, in 26 pe vapor, in 12 ( nu mai retin daca 10 sau 12) a ajuns in port si in 23 iulie am luat o acasa. Eu am aflat ziua in care a fost imbarcata, am urmarit vaporul si portul Constanța cand ajunge, de aici am toate datele coroborat cu informatiile de la VC. Dealerul nici nu stia cand a plecat, ca se face vama, etc... Numai probleme am avut cu ei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google