Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by JANGOGU View Post
    OK ,multumesc frumos,deci pot sa le comand pe EMAG.
    Nu comanda nimic.Nu au senzori ca vechile modele.Citeste rotatia din senzorii ABS, care sunt si raman pe masina.Nu ai nevoie de nimic

    Comment


    • Numa jante de tabla pe 16 STEPWAY si cauciucuri de iarna

      Comment


      • Salut, am platit si eu avansul pentru o masina Dacia Logan Confort, cu motor Eco-G100 pe data de 10.09.2021 si nici pana acum nu am primit un termen de livrare oficial. Mai este cineva intr-o situatie de genul?

        Comment


        • În mod normal termenul de livrare se primește în 20 de zile - dar situația actuală cu criza de semiconductori poate arunca termenul de livrare foarte departe și face estimările dificile.

          Agentul de vânzări de la dealer poate să-ți spună exact dacă și când mașina ta a fost alocată unui lot de fabricație - abia atunci îți poate spune când se va fabrica.
          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

          Comment


          • Eu am dat avans in 07.10 si inca n-am primit termen de livrare. Mi s-a zis de la inceput ca livrarea va fi cel mai devreme in februarie dar sa iau in calcul cateva luni de intarzieri...

            Comment


            • Cand am facut comanda si am platit avansul mi-a zis ca vine pe la sfarsitul lunii noiembrie, iar cand am adus dovada de radiere pentru rabla, mi-a zis ca din cauza crizei de semiconductoare nu se stie o data de livrare ca masina inca nu a fost alocata unui lot de fabricatie. Eram doar curios daca cineva care a facut comanda in acceasi perioada are un termen de livrare dat.

              Comment


              • De la Vocea clientului Dacia mi s-a spus ca posibil februarie, pt comanda data in septembrie, dar nu e nimic sigur, sa mai revin cu intrebarea. Zilele trecute au anunțat la tv ca intarzierile pot ajunge si la 6 luni. Se aude si ca prioritizeaza Duster si Sandero Stepway deci..rabdare si tutun pana in martie anul viitor zic eu cel mai devreme.

                Comment


                • Originally posted by Racautanu View Post
                  Eu am dat avans in 07.10 si inca n-am primit termen de livrare. Mi s-a zis de la inceput ca livrarea va fi cel mai devreme in februarie dar sa iau in calcul cateva luni de intarzieri...
                  Da, sunt exact in aceeasi situatie.

                  Comment


                  • Salut, am comandat Confort Eco G 100 pe 27 august, abia pe 5 noiembrie am primit serie de șasiu, am sunat la Vocea clientului pe 10 noiembrie să aflu o lună de livrare, mi-au dat ca data de fabricație 4 februarie 2022.

                    Comment


                    • da, este normal. E criza de cipuri de la asiatici.
                      Prima lege a mecanicii spune:
                      daca merge legat cu sirma, e pacat sa irosesti un surub!​​​​

                      Comment


                      • Originally posted by adrmih View Post
                        Salut, am comandat Confort Eco G 100 pe 27 august, abia pe 5 noiembrie am primit serie de șasiu, am sunat la Vocea clientului pe 10 noiembrie să aflu o lună de livrare, mi-au dat ca data de fabricație 4 februarie 2022.

                        Salut, prin serie de sasiu te referi la serie completa (17 caractere) sau 7 caractere? Am dat si eu comanda acum cateva zile si am primit pe loc (pe bon) o serie de sasiu de genul Fxxxxxx (F dupa care urmeaza 6 cifre). Se poate afla cu aceasta serie de sasiu de 7 caractere data de fabricatie, sau e prea devreme?

                        Comment


                        • Mă refer la codul VIN, cel de 17 caractere. Pe baza seriei de 7 caractere de pe bonul de comandă nu poți afla data fabricației, ce puțin eu de câte ori am sunat la Vocea clientului nu au putut să îmi spună nimic concret până nu am primit codul VIN.

                          Comment


                          • Originally posted by ionbumbu View Post
                            da, este normal. E criza de cipuri de la asiatici.
                            Nu este doar criza de "cipuri" de la asiatici, sunt mai multe componente de care industria auto "sufera" acum, tocmai de aceea toti producatorii au termene de livrare foarte mari sau nedeterminate.

                            Comment


                            • Uzina a lucrat saptamana asta și următoarea, full, inclusiv sâmbetele, datorita încetării producției din 2 fabrici Renault, necazul unora, bucuria altora.
                              Last edited by alex1ioan; 14 November 2021, 22:23.

                              Comment


                              • Originally posted by adrmih View Post
                                Mă refer la codul VIN, cel de 17 caractere. Pe baza seriei de 7 caractere de pe bonul de comandă nu poți afla data fabricației, ce puțin eu de câte ori am sunat la Vocea clientului nu au putut să îmi spună nimic concret până nu am primit codul VIN.

                                Am inteles, multumesc.
                                In cazul asta, dupa cum vad ca unii au asteptat 3-4 luni dupa codul VIN complet, iar apoi au primit o estimare de alte 2-4 luni de fabricatie, inseamna ca termenul de Martie pe care il credeam eu e foarte posibil sa se transforme in Mai sau chiar mai tarziu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google