Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iar in situatia asta nu este doar Dacia, nici ceilalti producatori auto nu mai pot garanta termene de livrare (la unii situatia e chiar si mai naspa), pe langa "criza semiconductorilor" au mai aparut si alte componente "deficitare", din cate se pare va fi din ce in ce mai rau in mirabuloasa industrie auto.

    Comment


    • Salut,

      Am dat si eu avansul (07.10.2021) pentru un Logan III Comfort ECO-G 100 BLANC GLACIER (si Logan I tot alb il am),Jante aliaj 16", design Amaris,Pachet scaune incalzite,Pachet Parking 2,Pachet Confort 1,Media Nav si harta Romaniei (pentru 4 difuzoare si 2 tweetere),Volana imbracat in piele si Geamuri electrice spate.

      Eu am fost informat la Daperom Pitesi ca se va livra in luna martie 2022 pentru ca doresc scaune incalzite,altfel venea in februarie.

      Eu am dat 5% avans si urmeaza sa duc voucher Rabla,nu se mai elibera voucher cand am fost eu,dar am fost informat ca pot duce la anu chiar daca am dat comanda acum,am sunat si la Vocea Clientului Dacia si mi-au confirmat cele spuse de Dealer.

      Comment


      • Poate o iei de Paste, la cum se lucreaza. Saptamana viitoare iar au 2 zile libere.

        Comment


        • Era bine dacă erau "zile libere", dar se numește "altfel" , ce au ei și nu e de bine, asa vor lucra pana la finalul anului.

          Comment


          • Îngrijorat de numărul mare al accidentelor rutiere cu victime din UE, Parlamentul European a adoptat o rezoluţie pentru rezolvarea situaţiei în următorii ani. Decizia va avea însă şi „victime colaterale”, una dintre acestea fiind chiar producătorul a...


            Comment


            • Astazi am luat si eu masina,comanda data pe 27 iunie,masina e logan full cu scaune incalzite inclusiv

              Comment


              • Am depus avansul pentru Logan Comfort TCE90.
                Termen livrare este aprilie 2022.

                Comment


                • Dacia Logan Tce100 ECO-G 100 Comfort 2021, test drive, drive test, consum gpl Dacia Logan Tce100 ECO-G 100 Comfort, pret redus, rabla pentru logan 2022, autolatest Dacia Logan Tce100 ECO-G 100 Comfort, teste auto Dacia Logan Tce100 ECO-G 100 Comfort

                  Comment


                  • Nu sunt de acord cu:

                    - Volum mic al buteliei de GPL,are 50 Litri Brut si 42 Litri Net,cat de mare sa fie?

                    - Citez: Pret lista cu TVA cu Rabla: 14.000 euro. Aici greseste,ajungi la pretul asta in functei de configuratie fara Rabla... de Logan zic,Sandero Stepway este mai scumpa un pic.


                    Eu de exemplu am ajuns la suma de 14.200 EURO (rotund) la suma asta scazi rabla 1.800 EURO (rotund) si rezulta 12.400 EURO.


                    PS: Am tinut sa precizez asta,poate citeste cineva care isi doresete sa cumpere...

                    Comment


                    • Originally posted by Cristi NXC View Post
                      Salut,

                      Am dat si eu avansul (07.10.2021) pentru un Logan III Comfort ECO-G 100 BLANC GLACIER (si Logan I tot alb il am),Jante aliaj 16", design Amaris,Pachet scaune incalzite,Pachet Parking 2,Pachet Confort 1,Media Nav si harta Romaniei (pentru 4 difuzoare si 2 tweetere),Volana imbracat in piele si Geamuri electrice spate.

                      Eu am fost informat la Daperom Pitesi ca se va livra in luna martie 2022 pentru ca doresc scaune incalzite,altfel venea in februarie.

                      Eu am dat 5% avans si urmeaza sa duc voucher Rabla,nu se mai elibera voucher cand am fost eu,dar am fost informat ca pot duce la anu chiar daca am dat comanda acum,am sunat si la Vocea Clientului Dacia si mi-au confirmat cele spuse de Dealer.
                      UPDATE

                      Am fost sunat sa duc Voucher Rabla.

                      Eu am optat sa cumpar de la ei (este fara bataie de cap,daca nu ai tu masina de dus),am dat 2.400 lei.

                      Acum astept masina

                      Comment


                      • Originally posted by Cristi NXC View Post
                        Nu sunt de acord cu:

                        - Volum mic al buteliei de GPL,are 50 Litri Brut si 42 Litri Net,cat de mare sa fie?
                        Le-am scris si eu la comentarii, ca faci o groaza de km cu aia 43 l. Butelie mai mare ar fi insemnat montare in alt loc decat in locul rotii de rezerva. Inacceptabil. Dar crezi ca aia gandesc? Au zis-o si ei, ca n-au prea avut ce zice de rau. ;)
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • Majoritatea clienţilor Dacia, cei din Marea Britanie cel puţin, se feresc de tehnologia neesenţială pe care o vinde compania. Este vorba de diversele opţiuni disponibile pe care clienţii Dacia se feresc să le comande din cauza preţului lor.


                          Comment


                          • Salut, luna viitoare urmeaza sa-mi fie livrata noul Sandero Stepway (ei zic pe pe data de 2 Decembrie,eu am dubii) am optat pentru ECO-G 100 Confort,o sa vina cu cauciucuri de vara jante de aliaj.O sa cumpar un set de jante pe 16"de tabla model Stepway si cauciucuri de iarna 205/60R16.Intrebare:senzorul de presiune roti unde este montat?Nu vreau sa investesc aiurea si sa raman cu martorul aprins.

                            Comment


                            • Originally posted by DFA View Post
                              Nu, sistemul e de tip TPW, cu avertizare, utilizând senzorul de viteză ABS de la roți, nu e sistem TPMS cu senzori de presiune reali pe fiecare jantă.
                              Deci schimbi anvelopele și apoi faci o re-inițializare a sistemului.
                              Uite aici..

                              Comment


                              • OK ,multumesc frumos,deci pot sa le comand pe EMAG.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google